Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi motiválja arra az embert...

Mi motiválja arra az embert hogy gyereket vállaljon?

Figyelt kérdés
Valahogy annyira problémás és nyűgös dolognak látom érzem hogy a gondolattól is kiráz a hideg .. 28f

2018. dec. 17. 22:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

"a férfiak számára SEMMI kedvező nincs abban hogy megházasodjunk"


Na, ez egy tipikusan mai/önző hozzáállás és sajnos manapság szinte mindenki így gondolkodik!


Az ember nem érdekből házasodik - jó esetben -, ahol a maga hasznát lesi, és nem is erre való a házasság szentsége.


Ha kedvezményt akarsz, akkor gyűjtsd a kuponokat vagy legyél törzsvásárló!


Azért házasodik az ember, mert őszintén felelősséget vállal és elköteleződést AKAR a másik mellett.


Nem maga mellett, nem a maga hasznára, nem előnyökért, nem azért, hogy aztán hitelt vegyen fel a hetedhét országra szóló képmutatásra. Nem, nem erre való a házasság!


De nem is kötelező!


Aki úgy érzi, hogy nem szereti eléggé a partnerét vagy nem képes hűségesen kitartani 1 személy mellett jóban-rosszban, az valóban jobban teszi, ha nem házasodik, de aki igazán szeret valakit, annak a házasság nem gond, hanem őszinte kifejeződése elköteleződésének és annak, hogy az illető komoly szándékkal rendelkezik és majdan családot akar alapítani a szeretett személlyel, aki fontosabb saját magánál.


Egyébként sem arról szól egy normális kapcsolat, hogy az ember elvegyen belőle, hanem éppen arról, hogy hozzátegyen! Hogy két félből legyen egy egész és aztán közösen haladjanak tovább az úton hivatalos formában is megpecsételődve.


A házasság nem ördögtől való, viszont az egoizmus igen!:)


Azt hiszem, hogy manapság pontosan azért van annyi magányos ember, mert mindenki várja, hogy kapjon valamit, hogy neki jó legyen, hogy ne legyenek problémák és hogy gyorsan ki lehessen lépni egy kapcsolatból, ha valami nem tetszik.


Egy jó kapcsolatért dolgozni kell, azért áldozatokat kell hozni minden áldott nap és mindkét félnek egyformán.


Nos, sokan képtelenek erre. Miközben belül érzik a hiányt, az ürességet. És a boldogtalanságot.

2018. dec. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
85%

És igen: a nőkre mindig több feladat hárul!


De ezt a férfiak soha nem fogják elismerni, mert akkor tisztelniük kellene a nőket.

2018. dec. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
12%

Nőknél leginkább az anyai ösztönök. Eleve olyan nővel össze se gyere, aki nem így gondolkodik.

Az nem nő, hanem valami.....egészen más.

Persze olyan nő is van, aki elbabucikázgat 0-24 órában, de ha egy férfit meglát, elkapja a hányinger, mert minden férfi egy pegyofil disznyó.

Aztán vannak a normális nők, akiből egyre kevesebb van. :(

Én is bírom a gyerekeket, nem lehet szebb dolog, mint látni felnőni a gyerkőcöd, ahogy eltanul tőled dolgokat, elviszed mindenhova, és kérdezget mindig.

2018. dec. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

"nagyon kevés olyan nő van manapság aki képes és hajlandó fenttartani egy háztartást,"


De szerencsére egyre több férfi, aki szerint ez nem a nő feladata, hanem közös ügy és övék a jövő. ;)

2018. dec. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
35%

"Azt hiszem, hogy manapság pontosan azért van annyi magányos ember, mert mindenki várja, hogy kapjon valamit, hogy neki jó legyen"


Ok: Önbizalomhiány, szeretet-koldulás. Ez nem csak manapság van így, csak most többen megtehetik, hogy kérjenek és ne adjanak semmit.

2018. dec. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
53%

A gyermek a szerelem gyümölcse.Talán ez és az ösztön.

Igen, nyűg a gyerek tény.De semmi máshoz nem fogható boldogság is.

Hogy megéri e?Vannak pillanatok mikor úgy érzem nem.Mikor a 20 éves fiam rossz döntést hoz, vagy szerelmi bánata van és nekem megszakad a szívem de nem tehetek semmit...vagy mikor a 12 éves kamasz lányom az arcomba vágja, hogy én biztos gyűlölöm mert nem engedek meg neki valamit.Vagy mikor a pici másfél éves mellett még pisilni sem tudok mert sír, jön a foga, nem alszunk éjszakákon át.

Ha az embernek gyereke születik, amíg él nem dőlhet hátra.Hiába felnő a gyerek, mindig ott lesz az aggódás.De az öröm is.Végtelen érzelmi hullámvasút.


Én azt gondolom nem kell feltétlen mindenkinek gyereket vállalni.Bár nőként furcsa ha egy nő nem akar gyereket, de nem vagyunk egyformák.

2018. dec. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
2%

Amúgy igen, a közösön van a hangsúly és nem az egyénen!


Egyébként úgy vélem, hogy majd ha a kérdező is megtalálja a számára rendeltetett igazit, akkor teljesen másképp fog gondolkodni és meglesz a kellő motivációja mindenhez! :)


Vagy lehet, hogy pont olyat talál, aki szintén nem akar gyereket és aztán boldogan élnek, amíg meg nem....


Tényleg nem kötelező gyermeket vállalni, de aki kihagyja, az nem tudja, hogy nem csak a sok rosszból, de a lehető legjobb dolgokból is kimarad így és élete végén bánni fogja az elszalasztott lehetőségeket.

2018. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%

27-28 évesen ketyeg a biológiai óra?

Mondd,te magadtól vagy ennyire ostoba vagy segítenek neked?

Ha ez igaz,akkor nem tudnának 40 felett szülni és nem lenne igaz,az,hogy az átlag nő 45-50 éves korban is menstruál.Ergó lehet pujája.

Myth Bustedddddddddddddddddddd....

2018. dec. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
85%

Én sem szeretnék gyereket. De mondjuk nem is érdekel, mások miért vállalnak. Akinek kell, legyen, akinek nem, annak ne.


Mondjuk... Nőként lehetetlen nyilván, de apa lehet, hogy lennék. 😃 Anya nem. Az nekem túl sok meló. Én szeretem a csendet, a nyugalmat, az egyedüllétet, szerintem szabályosan megőrülnék egy ilyen "de miéééért?" gyerektől.

2018. dec. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
1%

#20: Szerintem meg pont hogy te vagy egy nagy vízfejű idióta :))



28 felett már abszolút be vannak szarva a lányok hogy vajon találnak-e pasit, és ha igen akkor mennyi pénzzel meg anyagi javakkal:

Attól még hogy pár ráncos vén trotty 40 meg 50 évesen is ki tud tolni a száraz ******-jából egy gyereket, az még nem jelenti azt hogy

1) a nők fennmaradó 90-95%-a képes lenne ilyesmire

2) attól még hogy tud, attól még nem feltétlenül kellene, hiszen az ilyen gyerekeknél nagy rá az esély hogy sérülten szülessenek



Járj utána a dolgoknak, mielőtt ilyeneket írkálnál

Ha pedig nő vagy, akkor meg tudhatnád hogy igazat beszélek

2018. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!