Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan foglaljam le magam?

Hogyan foglaljam le magam?

Figyelt kérdés
Nemsokára karácsony és az egész család szét áll. A pénzünk is nagyon lefogyott, ráadásul nem rég költöztünk és tele van a ház dobozokkal. Én nagyon szeretem a karácsonyt és meg is volt hozzá a kedvem. Próbáltam a többieknek is mondani, hogy ne csüggedjenek, pénz nélkül is lehet egy boldog karácsonyunk. De mostanra úgy elvették a kedvemet. Ma telt be a pohár. A nővérem, aki a családban az egyetlen karácsony imádó bolond rajtam kívül, ő ma azt mondta nekem, hogy az egész nem ér semmit. Nincs kedve hozzá, mert "szar" a karácsony. A bátyám az utóbbi időben nem igazán törőik semmivel a barátain kívül. Mindíg a régi emlékekkel probálom egy kicsit meglágyítani, de a napokban az egyik legkedvesebb vele töltött emlékemre azt mondta, hogy az rossz volt. (Egy kirándulós emlékről van szó ami a bátyám ötlete volt. És látszott rajta, hogy élvezi.) Azt mondta rossz volt, nem szerette. És hogy az neki nem egy jó emlék. Én azt hittem ő is egy szép emlékként gondol vissza arra, de... nem. Egyébként a testvéreim (mióta már "nagyok") egyáltalán nem törődnek velem. Még annyit se képesek legalább egy-két hónapban egyszer megkérdezni, hogy nézünk e filmet. A szüleim pedig nem igazán érnek rá, hogy velem foglalkozzanak. Pontosabban az anyám nem ér rá. Vele legalább tzdok néha beszélgetni, de néha kártyázunk is. Sajnos elég ritkán, mert nagyon sok dolga van és mindenki az ő vérét szívja. Az apám egész nap a gépe előtt ül. Ha bemegyek abba a szobába, akkor mondja, hogy szeret és ejtübk pár szót. De az életemből kb. két alkalmat tudok felidézni amikor játszott velem. A barátaimat meg nem szeretem. Ők azt hiszik igaz barátjuk vagyok, de annyira nem tartozom közéjük. Jövőre megyek egy olyan iskolába ahonnan már most vannak legjobb barátaim. De a jelenlegiekkel nem akarok időt tölteni az oskola kivételével.( A másik iskolás legjobb barátaim amit az előbb írtam túl messze vannak.) Én eddig jó kedvű voltam, mert szeretem a telet, a karácsonyt. Még hó is van és olyan szép. De a családom nem törődik velem. És ez úgy fájdítja a szívemet. Mit tegyek? És hogyan foglaljam le magamat egyedül? A válaszaitokat előrs is köszönöm és bocsi, ha helyesírási/fogalmazási hibát találtok!

2018. dec. 18. 03:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezd azzal hogy rendet raksz.

Lehet elkezdenek segítni.


Nem kell mindent egyszerre, van még idő karácsonyig.


Lényeg az hogy legyen rend. Attól hogy ők nem várják, te várhatod.

Ez nálunk is így van. Hétvégén elkezdem majd feldiszitem a házat belül. Így majd nagyobb lesz a hangulatuk nekik is.


Te is díszítsd fel a szobád, a nappalit is ha megengedik. Lehet megjön a kedvük ahhoz is és segítenek, úgy meg megjobb lesz.


Fátok azért lesz? Meg karácsonyi menü?

Ha fa se lesz azt is be szerezhetsz még akár egy kis műfenyőt is.

Én pl egy kínaiba vettem 400ft volt egy mini műfenyő, ez majd a konyhába lesz.


Anyu se várja meg aput se erdekli, tesómék talán várják de én várom a legjobban. Mikor elkezdem nekik mondani a karácsonyt akkor nekem is azt mondják jaj nem érdekel stb:D de engem nemizgat mer engem meg érdekel. Szeretem a fát, a filmeket, díszeket stb.. És senki se tudja elvenni a kedvem.


A te kedved se vegyek el..

2018. dec. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a saját szobádat díszítsd ki karácsonyiasan, ha azt szeretnéd.

Másodszor valószínüleg a többiek költözés után kiégtek, és emellett kevés pénzzel nem tudják elképzleni a karácsonyt.

Harmadszor süss karácsonyi süteményeket - olcsók is böven vannak, már az is hangulatossá teszi ezt az idöszakot.

Anyukáddal meg beszéljétek meg, hogy közösen föztök valami finomat karácsonyra - nem kell lakodalmi mennyiségekben gondolkodni és nem kell sokféle sem, böven elég két valami és annyi ami elfogy pár nap alatt. Ne a hagyományos "agyon kell magunkat zabálni" szinten gondolkodj, hanem nyugodtan keress valami könnyebb, egyszerübb és olcsóbb fogásokat, amiket te is meg tudsz csinálni kis segítséggel. Anyukád is díjazni fogja, ha nem rá marad az egész munka, neked meg jót tesz, ha van mivel elfoglalni magad.

Emellett kirándulhatsz is, ezzeh sem kell senki más, egyszerüen elindulsz és ami tetszik, arról képeket csinálsz magadnak és a szépségre koncentrálsz.

2018. dec. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a családod most éppen romokban van, ne add fel!

A karácsonyi hangulat belűlről jön, ne hagyd magad elkedvetleníteni. Nyugodtan tedd azt, amit itt többen javasoltak: csinálj egy kis rendet, keresd elő a karácsonyi díszeket (vagy csinálj magad pár darabot, jó és olcsó ötletek vannak a neten) élvezd hogy otthon vagy!

Nálunk sincs nagy készülődés, a nagy gyerekek nem is biztos, hogy hazajönnek, de a kicsivel mézeskalácsot sütünk (minden milyen lesz) sétálunk, megnézzük a városban a fényeket, stb. Ezekre te is ráveheted a családtagjaidat, mindegyiket másra...

2018. dec. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Majd írj végül jól alakult e☺️
2018. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsaitokat! Megfogadom őket:)
2018. dec. 18. 16:33
 6/6 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"De a családom nem törődik velem..."

Fájdítja a szívedet, ezt is meg tudom érteni. Mert a legfiatalabb(?) családtagként tekintesz a többiekre, s úgy gondolod, Te vagy az, akivel a "nagyoknak" törődniük kellene.

De, gondold csak el... mi lenne, ha mindezekkel nem törődvén, most megfordítanád a dolgot. És úgy tekintenél rájuk, Anyádra, Apádra is, mint aki felnőtt... sőt, mint aki föléjük nőtt és Te kezdesz törődni velük. Persze csak finoman, gyengéden, s nem erőszakosan.

Egyszóval nem Te várod el a törődésüket feléd, hanem fordítasz 180 fokot, s Te adod a törődést feléjük.

Érted?

Ha ezt kipróbálod, megtapasztalad, meglátod, nem fogsz unatkozni, épp elég elfoglaltságot ad majd neked.

S csak figyeld meg a reagálásukat... de mondom mégegyszer: csak gyengéden, nem erőszakkal. Tehát ne akard mindenáron bevinni apád kávéját a kezébe, vagy mindenáron kimosni nővéred fehérneműit... csak kérdezzél rá, csak ajánld fel a segítségedet feléjük. Ez maga a törődés embertársunkkal, családtagjainkkal.

És nyugodtan ötleteljél csak, mit hogyan kéne szebbé, díszesebbé tenni. Használd a fantáziádat...

Ha mindeközben vidámságod, derűdet megtartod, meglásd ez is átsugárzódik rájuk... s a jelenlegi fásultságuk ellen ható igazi színfolt leszel Te magad, aki könyedséget, melegséget leszel képes varázsolni ebbe a megszürkült, sápadt családi hangulatba. Hidd el, nem kis dolog ez, ezért aztán nem is oly könnyű feladat. De megéri próbálkozni. Ráadásul ehhez pénzre sincs szükség.

S ha elsőre nem is úgy sikerülne, ne csüggedj el... ne add fel. Gondolj arra, hogy amikor piciként megtanultál felállni, aztán járni... hányszor, de hányszor elestél, fenékre csücsültél és akkor sem adtad fel!


Az ERŐ legyen Veled!

2018. dec. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!