Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyab kérjem meg anyukámat...

Hogyab kérjem meg anyukámat hogy lehessen alkohol a szilveszteri bulin?

Figyelt kérdés
Idén felajánlották hogy tarthatnék én bulit. Alapvetőenn jó gyerek vagyok és ők sem vetik meg az alkoholt, de nem tudom mégis hogyan kérdezhetnék rá. Kérlek segítsetek!

2018. dec. 22. 04:35
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves vagy? Mert nagyon nem mindegy.
2018. dec. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
85%

Igen , hány éves vagy meg a szülők is hány évesek?

Ha már ezt te össze hasonlítod.

2018. dec. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
23%
Ha 18 alatt vagy, nagyon nem kellene.
2018. dec. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
34%

Ha a "nem vetik meg az alkoholt" helyesen alkalmazod, akkor nem is kell kérned őket. Ez ugyanis azt jelenti, hogy vedelnek mint az állat.

De lehet, ezt nem tudtad, s csak a kulturált alkoholfogyasztásról van szó.


Sokat számít, milyen korban vagy, de tulajdonképpen soha nem kellene inni a jókedvhez. A piától nem lesz senkinek jó kedve, legfeljebb a gátlásokat oldja rövid távon. Ha túlzásba viszi valaki, akkor a másnap lesz borzalmas.


Én azt gondolom, hogy ha már közel jársz a fiatal felnőtt korhoz, azaz olyan 16-17 éves vagy, egy pohár pezsgő éjfélkor belefér, de az egész estés iszogatás még erősen felszódázott borból sem okos, tömény meg semennyire.

Ha fiatalabb vagy, akkor meg semmi.

2018. dec. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
7%

Hát 16 évesnek esetleg megengedném, hogy igyanak pár pohárral, de lenne egy keret, azt még talán a 15 évesnek is megengedném, hogy egy üveg pezsgőt felbontsanak éjfélkor. 16 évesnek már engednék 1 üveg pezsgőt plusz 1-1 pohár alkoholt. 17 évesnek nagyon max 3 pohár plusz pezsgő, de 18 vagy idősebbnek se sokkal több.

Ha én nem vagyok otthon, akkor tuti megszabnám, hogy matt részeg senki nem lehet. Kellemesen becsípni lehet...de nem tudom, hogy megengedném, hogy a lányom bulit tartson nálunk. Valami tutkeráj megrongálódna, vagy azzal végződne, hogy vki hempergőzne az én ágyamban.

2018. dec. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
36%

Alkohol ? Minek ? Anélkül is jól lehet szórakozni !!! Ráadásul amíg nem töltiket be a 18-at nem is szabad !!! Az alkohol rossz !!!


Amúgy viccet félre téve ha normálisan rá kérdezel hogy lehessen 1-2 pezsgő vagy valami az teljesen korrekt :D Jó bulit :)

2018. dec. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
80%

A sok konzervatív :DDD

15 alatt én se engednék mondjuk, de azért ne túlozzunk, hogy 18 alatt se...

Hogy akarsz rákérdezni?

Anya, veszünk valami alkoholt szilveszterre?

Jobb lenne a saját kereset, vagy mondd azoknak, akik jönnek, hogy a kaját te állod, a piát viszont ők. És meg van oldva. Esetleg egy pezsgő legyen nálad, vagy nem tudom hányan lesztek, annyi, hogy mindenkinek jusson egy pohárkával.

2018. dec. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
44%
Lenne a buli alatt a közelben felnőtt, vagy te magad fogod majd kihívni a mentőket, ha valaki alkoholmérgezést kap? Te fogod feltakarítani a szoba közepéről a hányást? Ilyesmiket gondolj át, mielőtt megkérdezed. Egy bulin ugyanis nem csak "alapvetően jó gyerekek" szoktak részt venni, hanem mindenfélék.
2018. dec. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
13%

Amúgy nem vagyok tiltó szülő, csak belegondoltam, hogy ha 1 pohar pezsgőt es meg 2 pohar vmi más alkoholt megiszom, akkor en mar ennyitől kb detoxban kötnék ki :-D

Elsőre szerintem ez a mennyiség sok, nincs hozzászokva a szervezet, szóval a néhány korty pezsgő sztem elég (legyen 1 dl).

Aki meg szeretne előtte tudni milyen egy detox belülről, annak ajanlom az Aranyélet 1. évadjat :-D ahol a kiscsaj ott kötött ki :-)

2018. dec. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
21%
Persze, egy pohár pezsgő még belefér (esetleg 18 alatt is, bár én ezt nem támogatom) - nem is ez a kérdés, hanem hogy ki garantálhatná, hogy egy csapat tizenéves meg fog állni egy(-két-három) pohár pezsgőnél...
2018. dec. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!