Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vészeljem át a karácson...

Hogyan vészeljem át a karácsonyi nagy családi pofavizitet?

Figyelt kérdés

Minden évben December 24-én összejön a család nagymamáméknál. De egyszerűen utálom. Általános magyar pofavizit, csak folyamatos veszekedéssel megspékelve, a stressz ünnepe nálunk. Egész nap csak veszekszünk egymással, kész ideg már estére a család, legszívesebben egymást folytogatná mindenki, mert senkinek sem jó soha semmi. Ez az ilyen "a szeretet ünnepe lesz akkor is ha beledöglünk" csak mindenki a saját elképzelése alapján akarja megvalósítani kompromisszumok nélkül. Fadíszítésnél repülnek a tárgyak ide-oda, mert valakinek vagy ez nem tetszik vagy az nem tetszik.

Aztán a gyerekek amik kikészítenek. Az egyik 12 éves kislány még mindig hisz a Jézuskában és a többiekben. Szülei megtiltották nekünk, hogy elmondjuk az igazat, és nem, iskolában sem akarja elhinni hogy nem létezik, emiatt folyton kiröhögik amúgy a kislányt és bántják az osztálytársai, mert még hisz a mesékben. De ő nagyon röghöz kötött. És nagyon nagy hisztit szokott lenyomni, ha nem látja a Jézuskát, ha behozza az ajándékot a fa alá (nem engedik neki, ilyenkor nagymama lefogja a konyhában amíg a többiek behozzák az ajándékokat). Meg akkor is ha nem azt kapja amit kért. A másik 2 kislány is ugyan ilyen csak ők simán visítva sírnak, ők nem csapkodják magukat a földhöz, és nem dobálóznak mint a 12 éves nagyobbik. Komolyan már gyomorgörcsöm van ha meghallom, hogy 24-e van holnap. És igen, holnap is megyünk.

19 éves vagyok tehát megtehetném hogy nem megyek, de ilyenkor ingyen kapok kb 40 ezer forintot, és ha nem megyek, akkor a rokonok kitagadnak örökre, mert megszegem a szent ünnepet. Persze elvonulhatok pár szobával arrébb de a gyerekek folyamatosan nyúznak és a felnőttek is folyamatosan igénylik a segítségemet meg ugráltatnak ide-oda.

Ti mit tennétek a helyembe?



2018. dec. 23. 18:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%
*fojtogatná. Szívesen.
2018. dec. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi, igen elírtam, nem szoktam összekeverni de most picit fáradtabb voltam és nem figyeltem :D
2018. dec. 23. 18:22
 3/25 anonim ***** válasza:
39%

1. Hát ne haragudj de 19 éves korodra elég ünneprontó és pofátlan vagy. Én 20 vagyok , de a leirásod kb egy 12 évesé.

Az, hogy a gyerekek hisznek a Jézuskában természetes. nekik még meg van ez a karácsonyi feeling és hit, ne rontsd már el vagy legalább ne tégy megjegyzéseket. Had örüljenek a gyerekek .Mikor még én is gyerek voltam sokkal jobb volt ebben a hitben az ünnep.


2. Veszekedések mindenhol vannak. Mindenki más, mindenkinek más a jó, szinte minden családnál és rokonságnál természetesnek mondható egy két családi balhé. igen, el kell viselni ilyenkor a rokonságot és meg kell becsülni hogy vannak. De erre max akkor jössz majd rá ha nem lesznek....igen ez erős de sajnos ez az igazság. Gondolom nem leszel ott pár óránál többet, ennyit pedig ki lehet birni.


3. Na a legutolsó megnyilvánulásod....kapok 40 ezer forintot es csak ezért megyek.....hát nézzél már magadba ember!!! A karácsony nem erről szól!Ha ezért mész el se menj, bizonyára az lenne az utolsó hogy hiányoznál ha ennyi balhé van nálatok. Mindenesetre ez a kijelentésed nagyon pofátlan volt. A karácsony nem a pénzről szól.


4. A gyerekek folyamatosan nyúznak??? Hát játssz velük! A te rokonaid. Társasjáték, karácsonyi ajándékuk..élvezd már egy kicsit az ünnepet. annyi mindennel el lehet foglalni egy gyereket.

2018. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem bírsz ki 1 napnyi stresszt, akkor fognak még nagy meglepik érni az életben.
2018. dec. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Higyjenek a Jézuskában, de ne úgy viselkedjenek, hogy már az anyjuknak pofont kell osztani nekik, mert mindenkit ütnek, vágnak, harapnak ha nem láthatják. Meg dobálják az új játékukat össze vissza mérgükben. Ja és a halláskárosodást okozó visításukat is jó lenne mellékelni. 12 évestől szerintem elvárható, de ahogy látom leragadt valami 4 éves szintjén.


Ünneprontó lennék? Inkább ők azok, ha már ezt még lehet ünnepnek nevezni ami nálunk megy. Nem vagyok pofátlan, csak már kikészít a dolog.


Egy egész napot ott leszek, ebédre megyünk, ott alszunk, ebéd után jövünk. Konkrétan meghibbanok addig 10-szer minimum.


A 40 ezer forint igen pofátlan, nem várom el egyáltalán de azért így picit elviselhetőbb a dolog, hozzáteszem nem sokkal. De nem ezért mennék, ha nem lenne őrültekháza az egész!


Nem akarok azokkal az agresszív gyerekekkel játszani, játszanak egymással hajhúzásosat meg verjék csak egymást a műlójukkal, de ne engem ha lehet.


Kibírok egy napi stresszt de ha lehet, kerülném, és ha már a karácsony a szeretet ünnepe, akkor ne a gyűlölet ünnepe legyen, ahol előjönnek a családi sérelmek és hogy ki fog előbb szívrohamot kapni verseny.

2018. dec. 23. 18:39
 6/25 anonim ***** válasza:
24%

Akkor drága kis szivem :D maradj otthon aztán jó lesz mindenkinek.:D neked is mert nem kell velük lenned . Nekik is mert nem kell téged elviselniük ilyen hozzáállással.:)

19 éves korodra megtanulhatnál megnevelni egy gyereket.

2-es voltam. puszi :)

2018. dec. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%

Ez van, senki nem választhatja meg a családját. Mindenhol vannak problémák, de nagyon gyerekes ahogy itt picsogsz.

Mégis milyen választ vársz tőlünk? Hogy menj vagy ne menj? Vagy csak arra vágysz, hogy veled együtt szidjuk a családodat? Bocs, de ennek mi értelme?

2018. dec. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A kérdés adott, tehát el fogok menni, viszont azt kérdezem, hogy hogyan tegyem elviselhetőbbé. Tehát mit csináljak, amitől el tudom kerülni a veszekedéseket, az engem való nyúzást és hogyan hassak a családra jobb benyomást, hogy vegyenek magukból vissza?
2018. dec. 23. 18:47
 9/25 anonim ***** válasza:
27%

Te családod és te ismered őket.:D ezt csak te tudhatod, erre mi nemfogunk választ adni ahogy az előttem kommentelő is irta.

Le lehet pontozni meg szidni a kommentelőket de itt csak te játszod a szerencsétlen kis tehetetlent akinek mennyi stresszt kell elviselnie az ünnepek alatt. Jajj szegény.:D

2018. dec. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Mikor szidtam bárkit is? És nem szoktam pontozni, engem hidegen hagy. Inkább ti szidtok, hogy milyen életképtelen vagyok, meg mennyire gyerekes vagyok, miközben ezt pont az ilyenek csinálják, akiknek mindenbe is bele kell kötni, mert csak akkor érzitek jól magatokat, ha az embert már a földig aláztátok és még rátapostok egyet, mert az hú de jó. Ha nem tetszik a kérdés vagy csak "anyázni" akartok, akkor nem kell válaszolni, mert csak a kérdezőben viszitek fel a pumpát. Így is kétségbe vagyok esve, erre még nekem jöttök. Ha pedig nagyon negatív véleményt szeretnétek nyilvánítani, akkor azt lehet kedvesebben is, ne úgy kezdjük, hogy leordítjátok a fejem. És ne háborodjatok fel, úgy tesztek mintha titeket bántottalak volna... Légyszíves ne tegyünk már így, én is belefuthatok ilyen számomra problémás helyzetbe, és azért jöttem ide hogy valami segítséget kapjak, nem azért, hogy megtudjam, milyen szerencsétlen vagyok.


De igaz, én ismerem őket, akkor majd kitalálok valamit, ha semmilyen tippet nem kaptam senkitől, remélem nem fogok infarktusosan hazaérni.

2018. dec. 23. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!