Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha egy gyermek...

Igaz, hogy ha egy gyermek első 6 évében rossz dolgok történnek, az az egész életére hatással van?

Figyelt kérdés
2018. dec. 23. 20:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Élő példa vagyok rá, elég gáz gyermekkorom volt.
2018. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Anyumra hatással volt. Már 50 éves pedig.
2018. dec. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
34%
Én azt gondolom, hogy a fiatal felnőtt kort és az azt megelőző kamaszkort igenis befolyásolja. Élő példa vagyok rá, hogy 6 éves koromban elváltak a szüleim, majd az alkoholista anyám 11 éves koromban államio gondozásba adott. Most 18 éves vagyok, csinálom munka mellett az érettségit és mellette egy vendéglátóhelyen vagyok üzletvezető helyettes. Imádom a kormányt és semmi pénzért nem hagyom el a hazámat! Hálás vagyok az államnak, hogy felnevelt és hogy ma, olyan életet élhetek, amilyenre mindig is méltó lettem volna...
2018. dec. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%

Igen igaz személyiségének magja ekkor fixálódik.


Az enneagram karakter gyerekkorban fixálódik be minden embernél, pár éves korban. Ennek neve a "karakterfixáció". Ez elkerülhetetlen és oka egy mély érzelmeket kiváltó konflikus megélése. Innentől kezdi el magát valaki egy külső fogalommal azonosítani, belép a téves azonosulás, amely ezek után meghatározó szereppel rendelkezik az egyén fejlődésében. A karakter egészen életünk végéig elkísér minket valamilyen formában.

2018. dec. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%
Az ember karaktere, az ÉN kialakulása gyermekkorban kezdődik, a 3-5 éves korban. A kisgyermek 3 éves korában szembesül azzal, hogy a környezet már kezd elvárni tőle bizonyos dolgokat. 3 éves korára kezdi megérezni és megérteni a helyzetet. Még azt is megérzi, amit nem lát. 5 éves korára ki is alakul a karakter, ami nem más, mint viselkedési forma, viselkedési minta, majd 7 éves korára ez teljes mértékben rögzül is, életét e szerint fogja élni. Megváltoztatni nem lehet. A karakternek vannak egészséges, illetve kevésbé egészséges fázisai.
2018. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%
Nem feltétlenül
2018. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
12%

Az alapvető attitűdön ezután már nem lehet változtatni csak viselkedés mintákat ...

Több keretrendszerben is meghatározhatjuk a karaktereket pl:

Enneagram

én 5 ös vagyok a :) vagy ha az mbti rendszerbe nézzük akk intp ... érdekes dolog a pszihológia és hasznos .. az ember önmagát és másokat is megérhet vele ...

2018. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Mint látjuk a 3-as válaszoló esetében sem múltak el nyomtalanul a gyermekévek. Imádja a kormányt?! -.-
2018. dec. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8%
Én azt írom hogy van aki már válaszolt nemmel,mert ő átélte ezt az egészet de más meg azt mondja de igen,like mi? Honnan ismertek ti mindenkit olyan jól?
2018. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%
Nem lehet általánosítani. Mindennek az ellenkezőjére is van példa.
2018. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!