Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek megkérdezték, hogy...

Nektek megkérdezték, hogy mikor lesz babátok?

Figyelt kérdés
Holnap megyünk az élettársammal karácsonyi vacsorára a szüleimhez. Pár hete jelentettük be, hogy nemsokára összeháuasodunk. De őszintén bevallva, én 37 vagyok, a feleségem 36, de még nem gondolkoztunk a gyerekvállaláson. De néha úgy érzem, hogy már elvárnák tőlem a szüleim hogy tőlem is unokájuk legyen (mivel a két fiatalabb tesómnak 2 illetve egy gyerekük van már). Emiatt is félek kicsit attól hogy a holnapi összejövetelen felhozzák a baba témát. De nekünk ez jelenleg elég érzékeny ügy sok szempontból és nem szeretnénk ha szó lenne a jövőbeli vagy a szüleim által megálmodott családomról. Esetleg mondjam le a részvételünket? Vagy mit tegyek? Nektek volt már hasonló amikor felhozták a baba témát? És hogyan reagáltatok rá?

2018. dec. 24. 00:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Lassan 40 évesen megtanulhattad volna kezelni azokat a helyzeteket, amikor ki kell állnod a véleményed mellett. Ti így döntöttetek - és nincs is ezzel baj, mert csak kettőtökre tartozik - úgyhogy ne találj ki kifogásokat meg futamodj meg gyáván. Menjetek el, ha kérdeznek a gyerekcsinálásról, mond meg, hogy egyelőre nincs tervben. Ha ezt nem fogadják el, és erőltetik, meg nem tudtok témát váltani, na akkor kell szépen elköszönni és lelépni.
2018. dec. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Nekem senki ne álmodjon semmit álmodok magamnak,nem elvárásbol kell gyerek. Én meddő vagyok,az elsőnél helyre tettem anyost mikor hozzám vágta h hasztalan vagyok,egy jobbat is találhatott volna párom,tartson meg csak szeretőnek... :( Sajnos sok a helyen a gyerek is csak egy disz,a kirakatba,de belül büzlik a szinház. :(
2018. dec. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha felhozzák, zárd le gyorsan valami rövid válasszal, éreztetve, hogy ez nem odaillő. Vagy vicceld el. Vagy vond meg a vállad. Tehát ne lássák, hogy nagyon magadra veszed a dolgot.



Mi is hasonló korban vagyunk és nem tervezünk gyereket.

Élettársam családja a problémásabb ilyen szempontból, sógorék második gyereket tervezgetik. Az első születése utáni bulin részegen magyarázni kezdett nekem, hogy márpedig nekem teherbe kell esnem és különben is mit képzelek, hogy nem akarok anya lenni...élettársam már ekkor veszekedett vele. Aztán volt több alkalom is.


Nem az a baj, hogy megkérdezik, érdeklődnek, hanem borzasztóan tapintatlanul, részegen, agresszívan oktatgatnak, a barátaik is. Tavaly is voltunk egy közös rendezvényen és ott is félrevont pár férfi barátja-tehát a testvére barátai ráadásul-hogy mi az hogy nincsen gyerek?

Akkor annyira megdöbbentem, hogy csak vigyorogva tereltem, de makacsak voltak.

Utána élettársam megmondta nekik, ha még egyszer ilyen előfordul, akkor ne számítsanak ránk jó ideig, mi is belepofázhattunk volna ezer dolgukba, mégsem tettük.

Múltkor is volt valami célozgatás, de ignoráltam.


Most is várok pár beszólást.


Amúgy rendszeresen faggatnak ilyen témában?

2018. dec. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 azta, ez durva volt hogy ezt mondtak rad....nekem is megfordult mar ilyen opcio a fejemben hogy a paromnak sem lehetne gyereke, de en tuti a parom mellett allnek ki es ugyanugy szeretnem feltetel nelkul.
2018. dec. 24. 01:03
 5/18 A kérdező kommentje:
Amúgy attól az opciótól hogy sohasem lesz gyerekünk rettegnének mert monden áron unokát szeretnének, de nálunk az is előfordulhat, hogy sohasem lesz gyerekünk.
2018. dec. 24. 01:24
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nektek megkérdezték, hogy...?
2018. dec. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Közel 40 évesen ilyen tesze-tosza vagy? Párod jobban tenné átgondolná, hozzád akar menni vagy nem. A te szüleid, időben állítsd le őket! Úgy tartasz tőlük, hogy emiatt inkább lemondanád a meghívást? Párod hogy számíthat rád, hogy ha úgy alakul bármikor, véleményedet vállalod és mellé állsz?
2018. dec. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Engem tizenhat éves kormotól azzal baszogattak az idősek hogy mikor szülök már?
2018. dec. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%

Az a szomorú, hogy őket nem avatjátok be az érzékeny helyzetbe... Nekünk az első volt, hogy a szüleinkkel megosztottuk a problémát, végülis tőlük várhatjuk leginkább a lelki támogatást.

Ha titkolóztok, attól jobb lesz?

2018. dec. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
Azt hinné az ember hogy ennyi idősen az élet már tolt eléd komolyabb problémát is mint egy pár faragatlan családtagot.
2018. dec. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!