Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha az egész...

Mit lehet tenni, ha az egész Karácsony csak a veszekedésről és a feszültségről szól?

Figyelt kérdés
A mi családunkban alap esetben sincs béke, hiányzik a szeretet is, de minden évben elhiszem, hogy Karácsonykor más lesz, majd mindenki megembereli magát, és játszunk, vagy filmet nézünk. Készítettem ajándékot mindenkinek, még annak a családtagomnak is, aki tudom, hogy utál, és mindig bánt, de gondoltam, nem maradhat örökké ilyen a viszonyunk, én szeretnék lépni, és szeretnék jobb lenni, mint ők. Viszont még az ajándékozásig se jutottunk el, nagyon nagy a balhé. Szerintem vacsora se lesz. Nem szeretnék megint csak sírni, viszont a család legkisebb tagjaként nincs szavam, én is csak gyerek vagyok, aki valamit elrontott. Mit lehet tenni? Van tanácsotok? Nagyon fáj. Kicsit azt érzem, jobb lenne meghalni.

2018. dec. 24. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak.Hány éves vagy?Fiú,vagy lány?Hány tagú a családod?
2018. dec. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is ez a helyzet. Szinte mindennaposak a veszekedések. A karácsony nálunk már nem is nagyon van, pont e miatt. Hiába próbálunk változtatni a viselkedésünkön, fogadkozunk, hogy majd mostantól más lesz a helyzet, nem megy. Pedig nálunk mindenkinek változtatni kellene a viselkedésén Hozzászokni se nagyon tudok ezekhez a helyzetekhez, nem is tudom, miért, pedig az esetek nagy részében mindig ugyan azokból a dolgókbúl alakul ki veszekedés. Ez van. Jön, elmúlik, aztán jön a következő.
2018. dec. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*dolgokból
2018. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Ez hungarikum :)
2018. dec. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Ebben az országban ne szaporodj !!!!!!
2018. dec. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A család tud áldás és átok lenni. Nálad a második. Nem tudsz sajna sokmindent csinálni. MAjd csak eltelik valahogy az idő. Hivatalhoz fordulhatsz, de attó se lesz szerintem sokkal jobb.
2018. dec. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Tarts ki, felnőttként szakítsd meg a kapcsolatot a család problémás részével, tarts össze akivel érdemes. Egyszer független leszel, új hagyományokat kezdesz, új családot alapíthatsz.
2018. dec. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? fiú,lány? nekem is elegem van mindenből,ha gondolod a jövő karácsonyt tölthetjük együtt,garantálom minden feszkó nélkül
2018. dec. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

17 éves lány vagyok, 4en vagyunk, még két év, és befejezem a gimit, utána próbálok majd lelépni innen.

Sajnálom, hogy többeteknél is hasonló a helyzet. Kitartást nektek is!

Nem értem, miért nem lehet békében élni. :(

2018. dec. 25. 13:56
 10/11 anonim válasza:

Nálunk is szörnyű volt a karácsony. Folytonosak a veszekedések, főleg szenteste volt ez így. Valamiért kiborult az apám, aminek az lett a vége, hogy a tesómmal elszöktem egy órára, remélve, hogy addigra majd minden rendben lesz.

Nagyon utálatos a karácsony, ha a családban mérhetetlen a gyűlölet. Egy igazi álszentség az egész. Eljátszani a családban, hogy minden rendben, de ha vége az ünnepeknek, akkor előröl kezdődik a gyűlölet.. vagy mégrosszabb, amikor már ez időben is csak a veszekedés zajlik, és csak akkor múlik, ha vendégek jönnek. Jó kis színpadi alakítás, mit ne mondjak.

Amit én teszek, hogy ha kijárom a gimit, akkor felköltözöm pestre, és évente egyszer járok haza. De ezek az emlékek mind végig bennem élnek majd, ezért nem is tudnék megbocsájtani a családomnak. Meg se érdemlik. Tényleg jobb ötletem nincs, mint az, hogy elköltözni, amint lehet, addig meg valahogy átvészelni, kerülni a családot. Én ezt teszem. Szerencsére kolis vagyok, így csak hétvégén látom őket, de így is rossz. Ezért direkt programokat szerveztem magamnak a hétvégére, így csak szombat éjjel tudok otthon aludni. Bár így is nehéz átvészelni az egészet.

Erősnek kell lenni, ki kell várni ezt a gyötrő időt, majd és közben lépni,amit csak lehet. Legalább te egy kincs leszeo abban a fergetegben. Majd mikor visszanézel rájuk, akkor "köszönetet" mondhatsz nekik azért, hogy az embertelen nevelés igaz emberré tett téged ebben a szennyben. Ha netán te is szeretnél családot, nagyon bízok abban, hogy ott nem lehet semmi probléma.

Hogy karácsonykor mit lehet tenni? Fogalmam sincs, de nem is ez a fő probléma. Ne várd azt, hogy majd legalább akkor minden rendben lesz. Nem kell ide színjáték, az csak rosszat tehet. Mert ha elhiszed, hogy van egy csöppnyi békesség is, akkor rögtön átvált gyűlöletté. Én úgy vészelem át az ünnepeket, hogy filmet nézek, zenét hallgatok, naplót írok, de semmiképp se vagyok együtt a családommal, csak ha muszáj. Esetleg csinosba öltözöm csak magam miatt.

Ha gondolod, írj privátba! Szeretnék segíteni, így örülnék, ha reagálnál a tanácsaimra, hátha érnek is valamit

2018. dec. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!