Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen alapon gondolja szülő...

Milyen alapon gondolja szülő h idős korában köteles ápolnia a gyerekének?

Figyelt kérdés
2018. dec. 25. 13:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
Erkölcsi alapon?
2018. dec. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
35%

Mivel kiskorában a szülő ápolta a gyereket (pl: adott neki ételt hogy ne hogy éhen halljon)

És a szülő megoregszik akkor természetesen a gyerek gondjaba vesz azt aki a szülője.

2018. dec. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

És erre én kértem egyebeként ?

Amit az ember csinál az nem természetes a természetbe nem láttam olyat hogy mondjuk egy madár ápolná a szüleit vagy hasonló.

Ez csak az ember elgondolása...Meg szerintem az eutanázia az sokkal humánusabb lenne. Mint egy félholtat életben tartani .Meg ha eleve egészségtelenül él valaki abban szerintem van szerepe...

2018. dec. 25. 13:58
 4/27 anonim ***** válasza:
58%
Erkölcsi és jogi alapon.
2018. dec. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
34%
Ez elég perverz dolog különben... Főleg, ha a szülőnek ellenkező nemű a gyereke. Most komolyan egy felnőtt nőnek kéne megmosnia az apja nemi szervét? Vagy egy felnőtt férfinek az anyjáét?
2018. dec. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%
Amikor a szülő gyermeket vállal nem csak arról szól véleményem szerint hogy ételt italt ruhát ad neki. Sokkal többről szól. Lemondani magunkról, teljesen megszününk létezni hosszú időkre a gyermekünk boldogságáért. Egész felnőtt koráig aggódást élünk meg és hogy mi legyen még az a plusz amivel annál többet tehetünk mint amit eddig megtettunk értük. Természetesen mindenki másképp éli meg ezt mint szülő. Nem elvárás de abban a rövid időben amit öregkent megél az ember jól esne ha számíthatna a gyermekére.Ez lenne a normális. Nyilván aki nem érez elegendő szeretetet a szülei iránt az nem is fog semmit tenni értük. Ez a dolog máson nem is múlik mint az elégé szeretem-e hogy én is kicsit lemondjak magamról.
2018. dec. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
39%
Azt sokan elfelejtik, hogy léteznek olyan "szülők" is, akiknek csak annyi a szerepük a gyermek életében, hogy létrehozzák. Az észak-magyarországi régió nevelőotthonai tele vannak, ilyen elhagyott, állami gondozott gyermekekkel. Sok álszent vénasszony erre azt mondja, hogy "Mégiscsak az anyja/apja.". Egyrészt azért, mert őket volt olyan, aki nevelte - akár ő szülte/nemzette, akár nem -, másrészt a dél-amerikai sorozatok nagy része arról szól, hogy ezt is megbocsájtja a vér szerinti gyermek. Pedig szerintem senki sem kezd el szeretni valakit attól a tudattól, hogy Őt mint egyedet, az a másik hozta a világra, s törlődnek a negatív élményei, amit amiatt szerzett tizen-, huszonvalahány év alatt. Ha viszont felnevelt valaki egy gyereket, akár édes-, akár mostoha-, akár nevelőszülő, ha ő maga egyéb elfoglaltság miatt nem tudja ápolni, akkor is igénybe lehet venni egy megfelelő egészségügyi szakember segítségét, olyanét, akiben bízik a család. Az, hogy azt mondják, örökre élőhalott marad az az idős személy, ha a tudomány mai állása szerint így is van, egyáltalán nem biztos, hogy egy év múlva, öt év múlva, tíz év múlva is úgy lesz. Rengeteg betegség gyógyítható már, amiről 20 évvel ezelőtt nem gondoltuk volna. Például az érzékszervi fogyatékosságok egy része ma már maradéktalanul korrigálható. Írom ezt úgy, hogy pár évvel ezelőtt azt mondtam, hogy nem engedném, hogy a fogyatékosoknak gyerekük szülessen.
2018. dec. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

"Amit az ember csinál az nem természetes a természetbe nem láttam olyat hogy mondjuk egy madár ápolná a szüleit vagy hasonló."


Jah, akkor gondolom te is az utcán végzed el a dolgodat és a földről eszel, mint az állatok a természetben. Erős túlzásnak érzem itt az emberek állatokhoz való hasonlítását, de ha ezt szeretnéd mindenképpen alapul venni, akkor nem értem miért a madarakat hozod fel példának. Rengeteg emlős gondoskodik az idősökről még akkor is ha nem a saját szülei.

Egyébként meg van olyan, hogy kultúra és erkölcs. A szüleinkről pedig gondoskodnunk kell, nem feltétlen ápolni. Ergo nem, nem vagy köteles te cserélni a pelenkáját, megbízhatsz egy ápolót is ezzel a feladattal, mert a szülők egyáltalán nem azt várják, hogy fürdesd, etesd, pelenkázd őket hanem, hogy ne hagyd őket magukra és gondoskodj az ellátásukról. Ez nagyon nem ugyanaz.

2018. dec. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem láttál még ilyet az állatok között, akkor nézz rá a farkasokra, te nyomorult.
2018. dec. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
48%

Te hasonlíthatod magadat az állatokhoz. Mi köszönjük szépen, "egy fokkal" intelligensebb lények vagyunk, mint azok az ösztönlények.

Nekünk 0-24-ben nem a dgás-bszás meg a kaja jut az eszünkbe.

2018. dec. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!