Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagálnátok? Milyen...

Ti hogyan reagálnátok? Milyen tapasztalataitok voltak már?

Figyelt kérdés

Előzmények:

-a szüleim mozgássérültek, vagy legalábbis fogyatékkal élők, de nem olyan súlyosan

-anyukám erőszakos fajta, ha valami nem úgy van,ahogy ő akarja, akkor már mondja,hogy ennek nem lesz jó vége

Például:

-23.-ára előre megbeszéltük a barátommal,hogy odamegyek és karácsonyzunk együtt, anyukám kitalálta,hogy kinézett egy nyakláncot és menjünk még el oda

-egy olyan előadásra akart jegyet venni, ami engem annyira nem érdekel, és tegnap ki is derült,hogy opera. Mondtam neki,hogy nem érdekel, de ő csak mondta,hogy ha 21-án és 26.-án nem jó neked, akkor a 27-e igen?


Apukámmal is tök erőszakos, nem engedte meg neki,hogy megvakarodzon a színházban előadás közben.


Apukám,mivel nem lát és nehezen beszél, részben rá van utalva, mert tényleg kell neki a segítség legalább naponta egyszer.

Az egyik nővérem már eleve ellenséges volt a barátommal a legelején és akárhányszor ide jött a barátom, a tesóm mindig ugráltatott, és úgy beszélt mint egy kutyával. Apukám is ezt úgy reagálja le,hogy hagyjam rá....

A barátomat pedig bántja,hogy ennyire felbosszant a családom.


Most elköltöztem a barátnőmhöz vizsgaidőszak végére. Abba is beleszólt anyukám, hogy karácsony után ne menjek viszsza hanem maradjak itthon. De mondtam neki, hogy egyrészt ott külön szobám van, másrészt pedig jelenleg ott lakom...


Amikor a barátom idejött segíteni nekem költözködni, akkor is csak két percre jött be,nem több, tesóm már jött is: nem mosol kezet?

Van még több példa, de jelenleg ezek jutottak eszembe.

Csodálkoznak,ha a barátom nem akar találkozni velük...mert ellenségesek.

Tény,hogy a barátomnak se kellene túl reagálnia ezt az egészet.

De az baj,ha már nen szívesen megyek a családommal sehova?

És még annyi,hogy a karácsonyt is anyukám meg tudta volna csinálni, vagy legalább felajánlotta volna,hogy menjünk el a kocsival együtt és vásároljunk be, de nem tette, hagyta,hogy leszakadjon a hátam.

Ő szokta vezetni a kocsit nálunk.

A tesóm meg karácsonykor turkál a kajában, és megkérdezi,hogy ezt is vettem? Ezt is vettem?


Direkt vettem társast is, hogy játszunk, hárman lehet játszani minimum. Mivel apukám nem tud, így a tesómra számítottam, de ő meg inkább elment tanulni.

Nem tudom elhinni,hogy öt órát nem lehet rászánni az egész családi összejövetelre úgy,hogy ne húzza a száját semmire...

Valamint a barátom elköltözött még pár hónapja, és mivel anyukámék szerveztek nekem programot, így a barátom is szervezett magának a barátjával.

Anyukám pedig beleszólt,hogy mi az,hogy nem mehetel át ilyenkor,ha ismerem a barátját,ő apukámat vitte mindenhova, barátokhoz is. Először is,nem ott lakom, másodszor pedig,ha szeretne,akkor hadd beszélgessenek, én szerveztem először programot arra a napra, a barátom is csak azért szervezett oda magának, mert elmegyek.

Nálatok volt már hasonló? Szerintetek rossz,ha kicsit már kerülöm a saját családomat? Normális ez?

Szeretem a családomat, de kicsit elegem van már.. :/



#családi konfliktus #baráthoz viszonyulás
2018. dec. 28. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Őszintén szólva te nem vagy normális. Ezek annyira semmittevő apróságok, hogy ha ezen felhúzod magad te és a barátod, akkor életképtelenek vagytok. Komolyan, ezek a legnagyobb problémáitok? Beszarás.

Amúgy ha apukád vak, nem mozgássérült, még csak nem is mozgáskorlátozott.

A szüleid nem ellenségesek.

Nem tudom miért akkora szám, hogy megkérték a barátod, hogy mosson kezet. WTF xD

Bele ne halj, hogy a mozgássérült anyád megkért, hogy fuvarozzad el, ha már egyszer van egy kis időd.

Ha a tesódnak tanulnia kellett, akkor nyilván okkal, készül a vizsgáira, nem gyerekjáték az egyetem, képzeld:D

Anyád helyében én se örülnék, ha összeköltözöl a barátod családjával, olyan, mintha rajtuk élősködnél.

El akart menni operára az anyukád, és veled szeretett volna egy kis időt tölteni.

Anyukád nem erőszakos fajta... rohadtul nem az jött le abból, amit írtál. Erőszakos... majd ha lekever egy pofont, vagy lelki terrorban tart (a leírtak még csak meg se közelítik azt) akkor lesz erőszakos. Ne legyél ennyire túlérzékeny és nőj fel.

2018. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Én nem kifejezetten szerem a családom s én is szájhúzós fajta vagyok egyszerűen nem mindenki tudja palástolni vagy uralkodni rajta.

Valami szedáló szer nem ártana nemfeltétlen gyógyszer.Mert egyébként csak házsártosabbak lesznek...

Meg minden eshetőségre egy életbiztosítás is kötnék rájuk fő a biztonság.

2018. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a probléma?
2018. dec. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Egyébként ha nem vagy érzelmes ember jobb ha ritkítod a találkozások számát.

Ez egyébként engem is megviselne az emberek nem egyformák ezért nem biztos h mindenki ugyan azt csinálná.

De én túl akaratos vagyok sem mindent tudok elviselni.

De egyben passzív is

És ismerem ezt a tipikus estet.Nagymamám is hasonló s olykor elviseletlen .

De akinek van hozzá idegrendszere megadom a címet és látogathatja.Én néha inkább nem is mondom mit tennék :)

De vannak olyan emberek akik bármit elviselnek ki hogy van vele ...

2018. dec. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
39%
Teljesen természetes, amit érzel. Mindenki szokott néha besokallni. Minden családban vannak problémák, nálatok ez. El kell fogadnod.
2018. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vihar a biliben...
2018. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Barcsak az lenne a legnagyobb problemam, hogy anyam jegyet vett nekem az operaba, meg, hogy a tesomnak nincs kedve tarsasozni…
2018. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a nap is azért kel fel minden reggel, hogy veled kiba55zon.
2018. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!