Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben...

Mit tennétek ilyen helyzetben ( házzal kapcsolatos)?

Figyelt kérdés

Az élettársammal és az 5 éves gyerekünkkel anyósnál lakunk.

Apósom meghalt. A páromnak van még egy testvére, nem velünk él, és nem is nagyon jár haza, az anyjával eddig se nagyon foglalkozott. Azt se tudjuk igazán, mivel foglalkozik, nem keveredik-e bele valami rosszba stb.

A ház 50 %-ban anyósom nevén, 25 %-ban a párom, ill. 25%-ban a testvére nevén van.


A párom mostanában elég sokat foglalkozik azzal a témával hogy a tesóját kivásárolni... de az nem kevés pénz! Jelenleg csak én vagyok hitelképes, ilyenbe meg nem akarok belemenni, hogy beleadom a sok pénzt más házára, tulajdonjogom meg nincs...

Akkor már, ha kölcsönt veszek fel,egy kisebb házat veszek, hogy legyen hová mennem, ha a párommal szétmennénk valamiért. Vagy ne adj'Isten, 5 év múlva meghal anyósom, az 50%át megörökli a párom és a tesója, így 50-50%-ban lenne övéké a ház. A párom, ha ő halna meg hamarabb, mint a testvére, akkor a közös gyerekünk, ill. az első háasságából született fia örökölne. Nekil lenne akkor 25-25 % tulajdonjog, a sógoromé meg 50%. Kivásároljuk a sógoromat, vagy erőltessem a párom, hogy vegyünk egy kisebb házat magunknak, amibe én is beleadom a pénzem?( külön kasszán vagyunk egyébként)

Fiatal vagyok még, de szoktam évekkel előre gondolkodni...


2018. dec. 30. 16:03
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Mert akarmi is lesz X év múlva, a sógrom kiheteh a házból?

Attól hogy a gyerekem is örököl az apja után?

Tudom tényleg nagyon korai ilyeneken gondolkodni, de mi lenne a jobb megoldás?

Kivásárolni a sógort ami jelenleg 25%, az anyóssal meg eltartási szerződést íratni, hogy az 50%-ot ami a nevén van, azt a párom örökölje.

A páromnak a fejében ez is megfordult már

2018. dec. 30. 16:06
 2/33 A kérdező kommentje:

És tényleg nem tudjuk, hogy a párom testvére hol és mivel foglalkozik, jó ha évente 2* hazajön és nem-e csinál valami tartozást magának ami után jelzálogot tehetnek a házra.

A páromnak van egy műhelye, tesója miatt arra már tettek jelzálogot meet nem fizetett ki valamit

2018. dec. 30. 16:08
 3/33 anonim ***** válasza:
97%
Örökség esetén nagyon megtudnak változni az emberek, és azok akik évekig nem foglalkoznak vele, örökségnél bizony fontosnak tartanak mindent. Én azt tanácsolom, hogy inkább vegyetek külön egy lakást vagy házat ami kettőké. A házat majd egyszer megörökli a párod és testvére 50-50%-ban. Ráértek akkor azon agyalni, hogy kifizessétek a testvér 50%-át, vagy eladják, és fele-fele pénz jár nekik. Tapasztalatból mondom, hogy csak gond van ilyenkor.
2018. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
84%
Ha házasok lennétek, járna az özvegyi haszonélvezet az ingatlan után, ez esetben senki se tehetne ki. Én nem vennem így meg ezt a házat. Konkrétan a ház értékének a felet kellene kifizetnetek, hiszen annyi lesz majd a testvér tulajdona, ha párod anyja meghal. De ehhez ugye az anyuka is kellene, hogy ő átengedje/eladja a tualjdonjogot. Annak semmj értelme nincs, hogy most 1/4 reszt megvennétek
2018. dec. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
14%

"Apósom meghalt... 5 év múlva meghal anyósom... A párom, ha ő halna meg .....hamarabb, mint a testvére"


Már mindenkit eltemetsz??

Ezek szerint csak te vagy örök életű !

2018. dec. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

"A párom mostanában elég sokat foglalkozik azzal a témával hogy a tesóját kivásárolni... de az nem kevés pénz! Jelenleg csak én vagyok hitelképes, ilyenbe meg nem akarok belemenni, hogy beleadom a sok pénzt más házára, tulajdonjogom meg nincs..."


Nagyon okosan gondolkodsz. Ebbe az üzletbe ne menj bele, mert te nem nyersz semmit. Max akkor ha te is nyered azt az 50%-ot.

2018. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
60%
Ne vegyél fel hitelt oda ahol már a jövöbeni szét menés téma.. :( Jo tanács..
2018. dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi értelme, anyóst és a tesót kéne kivásárolni, és azt is a te nevedre, hogy értelme legyen.


Nem mellesleg a párod akkor akarjon pénzt költeni, ha van neki.

2018. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

Egy fillert sem koltenek erre a hazra, akkor sem ha keszpenz lenne a farzsebemben.

Hitelhez meg ha en fizetem, akkor csakis ugy hogy az en nevemen van.

2018. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
29%

Azért itt el vannak ám tévedve elég sokan, de te is, kérdező.

Ha te vennéd fel a hitelt, miért is a párod nevére kerülne az a 25% tulajdonrész???

Ez egy normál adás-vétel lenne, csak akkor hitelez a bank, ha te magad leszel a tulajdonos! (akár résztulajdonos is. Hiszen te leszel a kötelezett, ha bármi történne, és nem fizetnéd, a ház lenne a jelzálog.)

Mert gondolom jelzálogra gondoltál, nem személyi hitelre.


Az jó, ha előre gondolkodsz.

De ha már most létezik az agyadban az a lehetőség, hogy esetleg szétmentek, akkor vannak problémák. Alapesetben nem abból indul ki az ember, hogy ha van egy családja, legyen mellette egy külön ingatlana, ahová tud menekülni.

Szerintem te nem életed végéig tervezel ezzel az emberrel, így viszont mivel vagy előrébb, ha másik házat szereztek ketten? Ha szétmentek, azt is el kell adni, vagy egyikőtöknek kifizetni a másikat!

Nem értem a logikádat.


Ha a fentiek alapján neked is lenne 25% tulajdonjogod (ez majd mindenhol 1/4-ként fog szerepelni, nem %-ban szokták megadni, de ez mellékes), akkor nem tehet majd ki a testvér később sem. Vagy kifizet majd, vagy el kell adnotok, és osztozkodni. Vagy ti fizetitek ki őt.


De van itt még vmi: egyáltalán nem biztos, hogy lesz még egy öröklési procedúra, bár ebben anyósnak is részt kell vennie. Ő hogy viszonyul a másik fiához? Amíg ugyanis az illető nem halt meg, addig nem beszélünk örökségről! SOHA!

Sokan el vannak tévedve, és terrorizálják a még élő családtagjaikat, hogy nehogy elkótyavetyéljék az ő örökségüket. De álljon meg a menet! Ha bárki, jelen esetben anyós még életében eladja a tulajdonrészét, akkor nem lesz miről beszélni. Szerinted hány olyan gyerek van, aki semmit nem örököl, mert a szülő nevén nem volt ingatlan? Le lehet ezt papírozni, szerződésbe belefoglalni, hogy az összeg kp formájában átadásra került, vagy bármi. Vagy a formát nem is kell beleírni. 5-10-20 év múlva, amikor anyós már esetleg nem lesz, senki nem fogja firtatni, hová lett a vételár. Felélte. Utazott. adakozott. Az unokájára költötte. Eljátszotta sorsjegyekre. Akármi.

Te akarsz egyáltalán még 20 évig az anyósoddal lakni? Elég nagy az a ház négyőtöknek? És ha lesz még egy gyerek?

Jó helyen van? Jó állapotú? Mennyit érhet?

Ja, eltartási szerződést is lehet kötni.

Attól függ, anyós melyikbe menne bele.

Összességében nem szép dolog kitúrni a másikat, de valljuk be, milyen jogon örököljön később milliókat, mikor az anyja felé sem néz? (törvény jogán, haha)

Na de azt mind érezzük, hogy igazságtalan, hogy aki évente 2x odabüfög vmit, ugyanannyit kap, mint az, aki mellette van, gondozza, orvoshoz hordja, eteti, főz rá, belead a rezsibe, az unoka láthatását biztosítja, stb.

ezzel lehet rá hatni. A másik gyerek már így is örökölt, és mivel máshol él és nem pumpolja anyukát, nyilván képes eltartani magát.

2018. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!