Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben...

Mit tennétek ilyen helyzetben ( házzal kapcsolatos)?

Figyelt kérdés

Az élettársammal és az 5 éves gyerekünkkel anyósnál lakunk.

Apósom meghalt. A páromnak van még egy testvére, nem velünk él, és nem is nagyon jár haza, az anyjával eddig se nagyon foglalkozott. Azt se tudjuk igazán, mivel foglalkozik, nem keveredik-e bele valami rosszba stb.

A ház 50 %-ban anyósom nevén, 25 %-ban a párom, ill. 25%-ban a testvére nevén van.


A párom mostanában elég sokat foglalkozik azzal a témával hogy a tesóját kivásárolni... de az nem kevés pénz! Jelenleg csak én vagyok hitelképes, ilyenbe meg nem akarok belemenni, hogy beleadom a sok pénzt más házára, tulajdonjogom meg nincs...

Akkor már, ha kölcsönt veszek fel,egy kisebb házat veszek, hogy legyen hová mennem, ha a párommal szétmennénk valamiért. Vagy ne adj'Isten, 5 év múlva meghal anyósom, az 50%át megörökli a párom és a tesója, így 50-50%-ban lenne övéké a ház. A párom, ha ő halna meg hamarabb, mint a testvére, akkor a közös gyerekünk, ill. az első háasságából született fia örökölne. Nekil lenne akkor 25-25 % tulajdonjog, a sógoromé meg 50%. Kivásároljuk a sógoromat, vagy erőltessem a párom, hogy vegyünk egy kisebb házat magunknak, amibe én is beleadom a pénzem?( külön kasszán vagyunk egyébként)

Fiatal vagyok még, de szoktam évekkel előre gondolkodni...


2018. dec. 30. 16:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%
Túlzottan bonyolult a helyzet, hiába vásárolnátok ki sógor meg "anyós" tulajdonjogát, anyósnak akkor is laknia kell valahol, anyós és sógor is ragaszkodhatnak haszonélvezethez, szóval ezzel a jelenlegi házzal nem érdemes semmit sem csinálni, ráadásul neked, mint élettársnak semmi jogod nem lenne.
2018. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
85%

" Túlzottan bonyolult a helyzet, hiába vásárolnátok ki sógor meg "anyós" tulajdonjogát, anyósnak akkor is laknia kell valahol, anyós és sógor is ragaszkodhatnak haszonélvezethez, szóval ezzel a jelenlegi házzal nem érdemes semmit sem csinálni, ráadásul neked, mint élettársnak semmi jogod nem lenne."


Na ez az, amiben semmi életszerűség nincs.

Anyós ugyanott lakna, ez nem volt kérdés. Mellesleg ha jó a viszony, akkor tök jó, ha vki besegít a háztartásban, vagy a gyerekkel kapcsolatban. Na de ez mindegy.

A sógornak mióta van haszonélvezete? Ja, nincs.

Anyós tulajdonjogát nem feltétlenül kell kivásárolni. Erről írtam hosszabban. Ő még életében eladhatja vagy más jellegű szerződést köthet. Eltartásival megszerezhetik a tulajdonjogot, és még csak nem is törvénytelen.

(Nemrégiben változott a törvény, ha pl 1 év múlva meghalna, akkor nem kapnátok meg automatikusan a teljes tulajdonrészét, csak egy hányadát. Azt hiszem, az eltelt évekkel arányosan nő a tulajdonszerzés hányada.)


Itt bőven van lehetőség, de két dolgot kell tisztázni:

1. A kapcsolat érdemes-e arra, hogy közös tulajdonjogot szerezzenek az élettársak? (Ha nem, akkor a másik ház vásárlása is felesleges!

2. Ez a ház érdemes-e arra, hogy hitelt vegyenek fel rá, akarnak-e még 10 év múlva is itt lakni?

2018. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
55%

Én a helyedben először összeházasodnék azzal a férfival akit te itt "párodnak" nevezel.

Utána sem mennék bele ebbe az üzletbe, hanem javasolnám amit írtál, hogy egy másik helyen vesztek lakást.

Azt javaslom, hogy amíg nem házasodtok meg addig maradjon a jelenlegi status quo.

2018. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
92%

Semmiképp ne verd magad adósságba az élettársad feltételezett öröksége miatt!

Amit te vásárolsz, csakis a te neveden legyen!

Erre nagyon ügyelj, ki ne semmizzenek!

2018. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
97%

Ne tedd!

Ha mégis, a te neveden legyen az a rész. De inkább vegyél saját házat. Még csak a felesége sem vagy.

A párod a saját pénzét ossza be, ne a tiéd.

2018. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
73%
Közös lónak túrós a háza...én a helyedben nem mennék bele. Ha szeret akkor ne akarjon téged megkárosítani.
2018. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
78%
Ne foglalkozz mi van ezzel a házzal,főleg másnak ne vegyél fel hitelt.
2018. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
25%

Anyám... Ha valaki közös tulajdont akar a társával, de jelenleg nem hitelképes, akkor az meg akarja károsítani a másikat?

Micsoda szemlélet...

Nektek egyikőtöknek sincs hitele? Vagy ha egy ember fizetése is elbírja, akkor is közös névre veszitek fel, hadd szerepeljen mindkét fél az adatbázisban, hogy ha később szükség lenne vmire, akkor véletlenül se legyen hitelképes egyik fél se? Előre gondolkozni nem divat?


Az milyen, mikor valaminek TÚRÓS a háta???

...

Nem TÚRÓS, hanem TÚROS!

2018. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
73%
Ne legyél balek.. Könnyen mehetsz utcára a gyerekkel.
2018. dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
94%

Párod fejével gondolkodva: Nem vennék fel hitelt. Kivárnám, míg anyám meghal, mivel itt úgy is fel fog bukkanni a rég nem látott testvér. Kérném, hogy fizessen ki, vagy akkor adjuk el a házat felértékelés után, és felezzünk. Az így szerzett összeghez vennék fel hitelt, plusz míg mindez aktuálissá nem válik, keményen spórolnék, hogy minél kevesebbet kelljen kölcsönből fizetni.


Vannak más utak, lehet keménykedni is a testvérrel, de ez annyi időbe és pénzbe kerülne, amire rámennétek mindketten. Többet ér a nyugalom, és a biztonság, mint a pénz.

2018. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!