Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kivételeznek a testvérem...

Miért kivételeznek a testvéremmel?

Figyelt kérdés

2001-ben kerültem ehhez a családhoz, mint fogadott gyerek, mivel ennek a családnak csak egy gyereke volt, és a lányuk szeretett vona egy testvért. Addig minden jó is volt, mig a nevelőapám élt. De miután meghalt a nevelőanyám és lánya viselkedése megváltozott.

A lány nagyon hisztissé vált, kiabál minden nagyobb ok nélkül velem, gonoszkodik, és nevelőanyám mindig igazat ad neki, holott nagyon kevésszer van ez igy. Ő mindent megkap, nem csinál semmit, ki sem mozdul otthonról, nekem pedig meg kell küzdeni mindenért. Nyáron is mentem dolgozni, és elkérték a pénzem.

Egy bizonyos szinten megértem, hogy az édeslánya, de akkor miért mondja másoknak, hogy egyenlőként bánik velünk? Holott sokszor úgy érzem csak cselédlányként bánnak velem.


2008. nov. 7. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég szomorú történet. :( Hány évesek vagytok? Milyen a kapcsolatod amúgy a testvéreddel? Próbáld megbeszélni ezt velük, hogy ez téged mennyire zavar. Biztosan nem könnyű nekik sem, hogy elveszítettek egy családtagot, de attól még te ugyanúgy a családhoz tartozol.
2008. nov. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Modern hamupipőke? Semmiképpen humoros vagy irigylésre méltó a helyzeted. Szerintem ezt nem lehet megbeszélni csak úgy. Megpróbálhatod de nem mész sokra. hány éves vagy? Ha teheted és tudsz költözz el. Menj olyan helyre továbbtanulni ami messze van, s így a diákmunkádat magadra fordíthatod. Esetleg mivel nevelésbe adtak hozzájuk fordulj tanácsért a családsegítőhöz vagy a gyámhivatalhoz.
2008. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Ez nálunk is így van, pedig mi édes testvérek vagyunk, és mindkét szülő él. Üdv a csapatban!
2008. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom, mennyire komoly a helyzet, de így nem tűnik annyira annak.. Lehet, h tévedek. Valahol azért természetes, h jobban szeretik a saját gyereket egy picivel.. Próbálj arra gondolni, h ez így még mindig sokkal jobb, mintha intézetben élnél, ahol aztán egy csepp szeretetet nem kapnál senkitől. Sajnálom, h így alakult.
2008. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok, de még tanulok, igy nem nagyon alkalmazhatok elköltözést, utazok az iskolába, mert nem akarnak arra forditani, hogy a másik városban lakjam, igy sokszor reggel 4-kor kell kellnem, hogy elérjem a vonatot. Velük nem lehet ezt megbeszélni, már próbáltam.

Vajdasági vagyok, itt nincs diákmunka, ami összeférne az iskolával. Az órarend pedig olyan, hogy mellette nem lehet munkát vállalni.

2008. nov. 7. 13:31
 6/11 A kérdező kommentje:
A testvérem is 23 éves, viszont ő nem is tanul vagy dolgozik. Mindennap délután kel fel, nekem kell felvinnem neki a kávét, ki kell szolgálnom.
2008. nov. 7. 13:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Örökbefogadtak egyáltalán, vagy csak nevelőszüleid, és pénzt kapnak utánad? Mert amit írsz, abból nem az derül ki, hogy egy gyerek helyett kettőre vágytak, hanem hogy a saját édesgyereküknek akartak "játszópajtást" szerezni. Elég visszatetsző, amit csinálnak veled. Hány éves a testvéred?
2008. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak a nevelőszüeim, és kapnak utánam pénzt.
2008. nov. 7. 13:59
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Hallgass ide: örülj, és becsüld meg, hogy taníttatnak téged! Sokan még a saját, édesgyermeküknek sem adják/adhatják meg ezt! Lehet, hogy most kellemetlen, hogy azt látod, hogy a testvéred csak henyél egész nap, meg macerás bejárni a suliba, de hidd el, hosszú távon te jársz jobban! A testvéred, ha anyutok már nem tudja eltartani, mihez fog kezdeni?? Ha végzel a sulival, sokkal több lehetőség lesz előtted, pár év múlva pedig el is tudsz majd költözni. Tudom, h most nehéz, de gondolj erre is :)
2008. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Eleg nehez lehet a helyzeted, nem irigyellek! Mennyi van meg hatra a sulidbol? Szerintem azert a halasnak lenni meg a kihasznalas kozott oriasi kulonbseg van. Mert ebben az esetben igenis a neveloanyud meg a fogadott tesod jol kihasznalnak de nagyon!! Benyelik utanad az allami tamogatast es meg csicskaztatnak is otthon kihasznalva folenyes helyzetuket. Mivel nagykoru vagy en a helyedben sajat labamra allnek es jo messzire mennek. Persze ha mar nincs sok hatra a sulidbol akkor fejezd be mert akkor megeri inkabb megcsinalni de ha sok van hatra... akkor az mas... hosszu tavon nem lehet birni h 4-kor kelsz tanulsz, megcsinalod a hazi teendoket es nem alszol eleget. elobb utobb osszeesel es megviseli a szervezeted hidd el. En kulfoldon lakom, Ausztralia, itt nagyon jo tanulasi lehetosegek vannak kesobbi letelepedesi lehetoseggel. Igaz kell egy kis befektetett toke de azt az EU-s allamokban ossze lehet keresni, gondolok itt Angliara, itt meg lehet siman munkat vallalni annak aki tanul, es a kesobbi tandijat azt megkeresed az itteni munkaval. nem egy ismerosom szerzett itt szakmat vagy diplomat es itt ragadtak. Szerintem adj eselyt magadnak! Bator lany vagy te! ha gondolod irj privit.. es irok tobbet errol a lehetosegrol. Sok sikert anyway!!
2008. nov. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!