Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Tudnátok valami tanácsot adni? Teljesen kivagyok lelkileg.

Figyelt kérdés
12 éves koromban szüleim elváltak, anyum elköltözött 220 km-rel arrébb, 2 évig vele is laktam, de nemigazán éreztem ott jól magam, így hazaköltöztem apuhoz, amúgy is nagyon csábítgatott haza. 3 évig vele laktam, majd összevesztem vele a szerencse játék függőség miatt, és anyum nagyszülei mondták, hogy költözzek hozzájuk. Hát azóta is náluk vagyok, megszereztem az érettségit utána dolgoztam 1 évet és úgy döntöttem, hogy tovább tanulok, támogatott is mindenki. Anyu küld 15.000 Ft-ot apu szintén annyit, megkapom a családi pótlékot és egy kis ösztöndíjat. Nagyszüleimnek adok 10.000 Ft-ot minden hónapban, segítek nekik mindenbe, ha kérnek a boltból valamit úgy elhozom nekik, hogy nem kell kifizessék. Na mindegy a lényeg az, hogy mostanában mindenbe belekötnek, mindenre megjegyzést tesznek, pl ma is megkaptam papától, hogy ő 20 évesen önellátó volt, saját keresete volt. Eléggé kivagyok lelkileg az állandó ilyesmi kötekedések miatt. Elkezdtem állást keresni, ha találok átmennék levelezőre, mert már nem bírom. :( mit javasolnátok nekem? 20/L
2018. dec. 31. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Kollegiumot próbáltad már? Igy maradhatsz nappalin. De én nem törödnék velük. Ha így kényelmesebb neked nappalin akkor így csináld. Ha meg menne levelezőn akkor keress munkát, adj nekik egy kis pénzt megegyezés alapján aztán még gyűjthetsz is.
2018. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
44%

Elrontanád a tanulmányaidat, azaz a jövődet idióták miatt?


Menj koliba ha ennyire nem bírod vagy költözz egy kanhoz, ahogy sok fősulis csaj.

2018. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Az ilyet annyira nem tudom megérteni. Mikor papád 20 éves volt, akkor egy teljesen más világ volt, az ember talált magának egy munkát és nem kellett félnie attól, hogy elég pénzt keres-e vagy holnap gondol-e egyet a főnök és kirúgja. Szerintem az ilyen megjegyzéseket engedd el a füled mellett, költözz koliba, és koncentrálj a tanulmányaidra. Építs kapcsolatokat, ismerj meg embereket, és ne hagyd hogy így lehúzzon érzelmileg a családod!
2018. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Koli, esetleg maradj és adj több pénzt a nagyszülőknek, mert 10 ezer ft tényleg nem sok, gondolom ez a bajuk, ha nem dolgozol most, akkor is van 42 ezred, plusz ösztöndíj havonta, ebből többet is adhatnál nekik, mert 10 ezer kb. a havi áramfogyasztásodat fedezi, tehát se a víz, net, telefon, kaja nincsen benne.
2018. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából a telefonom költségét én intézem, meg a ruha, bérlet stb-t is. Reggelit/vacsit is én intézem. Annyi, hogy a főtt kaja meg a rezsi amit ők állnak, de igen gondolkodom, hogy januártól adok 20 ezret hátha jobb lesz úgy.
2018. dec. 31. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Havi +10 ezer nem fogja megváltoztatni a gondolkodásmódjukat.

Én inkább koliba mennék.

2018. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Büszkènek kellene lenniük rád!Nem iszol,drogozol csavarogsz mint sok fiatal!Furcsa sajnos a családod.De fel a fejjel sok szerencsèt kívánok neked!
2019. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztatást illetve a javaslatokat! :)
2019. jan. 2. 12:33
 9/9 Karena26 ***** válasza:
74%

20 évesen magam is hasonló helyzetben találtam magam annó, mint te most. Sok rossz döntést hoztam akkor, mert nem volt elég bölcsességem, és segítségem sem, aki az én érdekeimet nézte volna, és nem a magáét. Sok mindent másképp csinálnék ezzel az ésszel, de ami történt, megtörtént.

Ha elfogadod a tanácsaimat, megosztanám veled, hogy legalább te kikerüld azokat a csapdákat, amikbe én beleestem.

1, Ahol nem látnak szívesen, ott semmiképpen ne maradj, bármi is legyen az oka! Az nem megoldás, ha többet adsz bele a közösbe, mert vérszemet kapnak, és mindig egyre többet akarnak majd a nagyszüleid, semennyi pénz nem lesz nekik elég! Békés otthont nem lehet pénzen vásárolni. Neked a saját jövőd építésére kell most minden erőddel fókuszálnod, hogy ledolgozd a családi háttered okozta hátrányt. Ne aprózd fel a forrásaidat!

2, Semmiképpen ne hagyd abba a tanulást!!! Semmilyen munka miatt ne hagyd ott a sulit, a továbbtanulást; egy munkahelyre nem lehet biztos jövőt építeni. A mai világban egy munkahely sem biztos, még ha úgy is néz ki!!!

3,Nappalin tanulj tovább, próbálj állami támogatott, ösztöndíjas szakmát tanulni!

4, Semmiképpen ne menj át levelezőre! Mert: 1. Elveszíted a családi pótlékot.

2. Elveszíted a kollégiumi jogosultságot, ösztöndíjat, állami és önkormányzati szociális támogatások lehetőségét.

3. Elveszíted a "diplomás gyed-et".

4. Semmilyen levelező tagozatú képzés színvonala nem ér fel azzal, ha nappalin tanulhatsz, bejárhatsz órákra.

5. Ha nappalin tanulsz, rengeteg diákmunka lehetőség áll rendelkezésedre, de ha levelezőn tanulsz, egyből a "felnőtt" munkaerőpiacon találod magad, ahol farkastörvények uralkodnak, s ez egyre rosszabb lesz. A minimálbér, amivel szakma nélkül elhelyezkedhetsz, alig több, mint amit diákmunkával kereshetsz!

6, Azt szokták mondani az emberek, hogy tanulj levelezőn, és mellette tudsz majd dolgozni. Ez nem állja meg a helyét minden esetben; csak azoknál működik, akiknek biztos munkahelyük van, ahol beiskolázzák a dolgozóikat, támogatják, de minimum nem nézik rossz szemmel, ha képzi magát az ember. A munkahelyek többségén egyáltalán nem nézik jó szemmel a dolgozók magán tanulmányait (már csak irigységből sem), nem veszik figyelembe a szabadságolásoknál és munkaidő beosztásnál a vizsgákat és a szakmai gyakorlatot!!!

Levelezőn akkor érdemes tanulni, ha minimum a főnököd, vagy a cégtulaj

jó szívvel viseltetik irántad, helyesli a tanulmányaidat és/vagy családi háttér rendben van (van mégegy biztos jövedelem a háztartásban), ha a munkahely megszűnik a 4-5 év alatt, ne kelljen anyagi okok, vagy az új munkáltató rosszallása miatt szüneteltetni, abbahagyni a tanulmányokat!

7, Azt javaslom, költözz el a nagyszülőktől kollégiumba, vagy max diáktársakkal közös albiba. A szociális helyzeted miatt nagy esélyed van kollégiumi helyre, támogatásokra! Járj ennek utána az önkormányzatnál, nézz utána neten!

8, Semmiképpen nem javaslom, hogy pasihoz költözz!!! Ez rosszabb lenne anyagilag, erkölcsileg és kevesebb biztonságot nyújtana, mintha a nagyiékkal maradsz. Maradj önálló, teljesen önfenntartó, míg tanulsz, kivéve, ha közben férjhez mész! ;)

Az meg egyszerűen elfogadhatatlan tanács, hogy lakhatásért, némi anyagi javakért prostituálod magad!!! Az aki ezt javasolja, éljen így ő maga!!! (Lehet, pont ezt csinálja...) Ne kövesd a romlott, rosszakaratú tanácsokat! Aki eladja magát, annak minimum az önbecsülése bánja, de a boldogság biztos elkerüli.


Első nekifutásra ennyi jutott eszembe. Szurkolok neked, hogy jó irányba indulj, bölcs döntéseket tudj hozni az életben! :)

2019. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!