Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a feleségem...

Normális, hogy a feleségem kérdés nélkül odaadja a cuccaimat a gyereknek?

Figyelt kérdés
Jövök ki reggel az étkezőbe, és azt látom, hogy a feleségem pakolja be a gyerek cuccait a hátizsákomba, mondván, hogy "kellett a zsákod", "nincs más táskája" stb. Kérdeztem, hogy nem kellene-e esetleg megkérdeznie, hogy elviheti-e a gyerek a hátizsákomat, nem csak szó nélkül adni neki? Erre még ő sértődött meg, és duzzzogva kipakolt belőle, hogy akkor vigyem a zsákomat ahova akarom. Ti mit gondoltok erről? Nincs semmi személyes holmi egy családban, amit legalább is kérni illene, ha más használni szeretné?

2019. jan. 1. 14:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/116 anonim ***** válasza:
17%

Egy család vagytok? Vagy ők idegenek,betolakodok,bérlők,tudtok kommunikálni,szereted őket v pusztán kivetítesz rájuk vmi frusztrált utálatot h beleronditanak a személyes teredbe? :O

58N

2019. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/116 anonim ***** válasza:
27%

Javaslom a feleségednek, hogy a továbbiakban egy cuccodhoz se nyúljon hozzá. Ne mossa ki a ruháidat, ne vasalja, ne törölgesse le a port a lapostévédről, stb. Te pedig nyugodtan pöffeszkedj istencsászárként a saját birodalmadban, öleld magadhoz az összes szeretett magántulajdonod a családod helyett.

Az biztos, rád kár több szót pazarolni is.

2019. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/116 anonim ***** válasza:
90%

Úgy néz ki, akkor én is egy szemét, önző, irigy, szigorú családban nőttem fel, mert nálunk is van annyi mindenkiben, hogy megkérdezi a másiktól, hogy kölcsönveheti e ezt vagy azt.

A hátizsák spec. pont nem közös dolog, nekem is van sajátom, használom is, és elég hülyén néznék, ha az asszony kiszórná belőle a cuccaimat a gyerek meg elvinné.

Ha nincs táskája a gyereknek, akkor szépen elmegyünk a boltba és veszünk neki egy sajátot, amit mindig használhat. Ilyen egyszerű.

Hiába család, akkor is elvárható az a minimális kommunikáció, hogy legalább megkérdezem a másiktól, vagy szólok neki, hogy te figyelj, kéne a táskád, amíg elmegyünk kirándulni, stb.

Eszembe nem jutna szó nélkül körbejárni a házban és elhordani anyám-apám-tesóm-akárkim cuccait. Nem is értem, ez másoknál hogy lehet normális. Aztán csodálkoznak, ha minden eltűnik, tönkremegy, elkeveredik, a gyerek meg hisztériás rohamot kap, ha valami nem lehet az övé.

Bár itt inkább anyuka a fő hisztérika, már bocsi kérdező. A táskát nem tudja elkérni, de a sértődés meg a duzzogás az megy. Nagyon gyerekes.

2019. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/116 anonim ***** válasza:
29%

Baj annál van aki egy ocska hátizsákon ilyen hisztit csap le,és mindenki hulye csak ő helikopter,és ide kérdést ir ki mert nem tudja otthon megbeszélni..

58N

2019. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/116 anonim ***** válasza:
13%

Láttad "A tökös, a török, az őr, meg a nő" című filmet?

Na, abban van egy hatalmas jelenet, egy szálloda recepcióján játszódik és egy egy ilyen merev, a kákán is csomót kereső balfaßról szól.

Na, te vagy az az illemfaşz a recepcióról.

Anyuci egyszem óriáscsecsemő fia vagy ugye?

2019. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/116 anonim ***** válasza:
74%

Egy gond van nálatok.

A kedves feleséged nem ismer annyira, hogy tudja, érzékeny vagy a saját privát szférádra.Ebben az

Persze, az is lehet, nem is törődik vele.

Ha az utóbbi, akkor neked kellene tudni, az asszonyt nem érdekli, milyen a természeted.

2019. jan. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/116 anonim ***** válasza:
81%

Én teljesen megértem a kérdezőt.


Biztos vagyok benne, hogyha elkérné a feleséged, azonnal odaadtad volna. Csak egyszerűen jó tudni róla. Mi a családban még az ollót is elkérjük, ha az a másik íróasztalán van. És nem azért, mert valóban engedély kell hozzá, hanem mert így fair.


Beszéld meg vele, hogy nem irigységről van szó, csak téged úgy neveltek, hogy illik elkérni a dolgokat. Ezen szerintem nem sértődhet meg, hiszen gondolom te sem viszed szó nélkül az ő cuccait.

2019. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/116 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem normális viselkedés ez. A feleségedet próbáld meg rászoktatni, a gyereket pedig ránevelni, hogy értsék a személyes holmi fogalmát.
2019. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/116 anonim ***** válasza:
27%

Mi más takar a "cuccaim" kifejezés? Az alsógatyádat meg a fogkefédet is oda szokta adni rendszeresen, vagy csak emiatt a konkrét hátizsák miatt megy a hiszti?

Egyébként ha megkérdezi odaadtad volna? Ha igen, akkor tényleg minek a hiszti? Kellett a gyereknek egy táska, anya meg ezt találta. Lehet szólt volna, ha végzett a gyerek összekészítésével. Lehet ha részt veszel a gyerek összekészítésében, nem anyára hárul minden, akkor rögtön értesültél volna a hátizsák szükségletről.

Ha meg nem adtad volna oda akkor se ha megkérdezi, akkor nyilvánvaló, hogy miért nem kérdezte meg.

2019. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/116 anonim ***** válasza:
65%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy egy kapcsolat alapja a kommunikáció! Mások véleményének kikérése helyett üljetek le megbeszélni normálisan a dolgokat, mert ha egy ilyen dolgot képtelenek vagytok megbeszélni, könnyen válásig fajulhat a marakodás.
2019. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!