Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a feleségem...

Normális, hogy a feleségem kérdés nélkül odaadja a cuccaimat a gyereknek?

Figyelt kérdés
Jövök ki reggel az étkezőbe, és azt látom, hogy a feleségem pakolja be a gyerek cuccait a hátizsákomba, mondván, hogy "kellett a zsákod", "nincs más táskája" stb. Kérdeztem, hogy nem kellene-e esetleg megkérdeznie, hogy elviheti-e a gyerek a hátizsákomat, nem csak szó nélkül adni neki? Erre még ő sértődött meg, és duzzzogva kipakolt belőle, hogy akkor vigyem a zsákomat ahova akarom. Ti mit gondoltok erről? Nincs semmi személyes holmi egy családban, amit legalább is kérni illene, ha más használni szeretné?

2019. jan. 1. 14:02
 81/116 anonim ***** válasza:
12%

Ahány ház, annyi szokás. Ez tényleg érdekes kérdés. Nekem például eszembe sem jutna elkérni az apám íróasztalán lévő ollót (saját ollóját), egyértelmű lenne, hogy használom, amikor csak akarom. Persze visszateszem a helyére, vagy oda, ahol találtam. Természetesen nem vinném magammal, hogy majd este visszahozom, kell nekem napközben. Max. akkor, ha tudom, hogy az nem egy apám számára kedves olló, hanem csak egy olló, és van belőle több is a lakásban, akkor kérdés nélkül is vinném.

A gyerekem radírját is bármikor használnám, anélkül, hogy megkérdezném őt. Ezt is visszatenném persze. A színes ceruzáit is, de csak akkor használnám ezeket kérés nélkül, ha csak egy pillanatra kell, hosszabb ideig kéne, akkor elkérném, vagy ha rövid időre ugyan, de kopna a használattal láthatóan, akkor szintén megkérdezném őt előtte.

Nem is tudom kinek adjak igazat. A feleségedet is megértem. Bár azt jó lenne tudni, hogy a hátizsákod egy napi szinten általad használt hátizsák, olyan, mint a feleséged retikülje, vagy csak egy ritkábban használt darabról van szó? Mert ha az utóbbi, akkor felesleges volt ebből ügyet csinálni. De ha naponta használod, akkor nagy bunkóság volt csak úgy elemelni.

De miért nem a gyerek saját hátizsákjába pakolt be a feleséged? Ezt kiderítetted? Miért mondta, hogy nincs más zsákja? Épp piszkos volt a gyerek sajátja?

2019. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/116 anonim válasza:
89%

A kérdezőnek igaza van. Nekem a bátyámmal volt ez.. (16 es 18 evesek vagyunk). Nekem van egy hátizsákom ami nagyobb mint az övé. Én azt ilyen mindenes táskának használtam, kosáredzés, meccs, ha ott aludtam valakinék akkor a másnapi ruhámat tettem bele, ha buliba megyek chipset vagy akármit teszek bele. Neki is van egy ilyen táskája, csak kisebb. Ha neki volt meccse vagy ment valahova, akkor el kérte. Nekem azzal volt a bajom, hogy rendszerint benne hagytam a cuccaimat, és ha kérdés nélkül elvitte, akkor rendszerint kiszórta a szobám közepére a mezemet, edzéscuccomat, meg minden ami éppen benne volt. Engem konkrétan ez idegesített. Meg jó tudni ha elviszi, mert lehet aznap pont nekem kell, és akkor nem adom oda. Olyan is volt, hogy benne felejtett valamit, ami az enyém volt, elvitte a táskámat osztálykirándulásra és két napig töltő meg kontaktlencse tartó nélkül voltam. Nem az, hogy sajnálom tőle, de az én táskám, szívesen odaadom neki, csak kérdezze meg. Alapvető kommunikáció.

És nem a táska miatt hisztizek, hanem ha szüksége van valamire, akkor kérdezze meg, és odaadom. De ez minden másra érvényes, ruhaméretünk ugyan akkora, szoktam hordani az ő ingét, pólóját, de nem megyek be szó nélkül a szobájába, kiveszem a szekrényéből.. megkérdezem, hogy “Hallod, ma kell a xy inged? Mert ha nem akkor felvenném ma. -Ja nem ma nem kell, csak ha visszaadod legyen kimosva, ha bepiszkoltad és vasald ki, ha meggyűrődott. Úgy ahogy előtte volt.” És ez teljesen rendben van szerintem

2019. jan. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/116 anonim ***** válasza:
17%
Nő vagyok, gyermekem is és férjem is van. De egy ilyen hisztéria után többet semmilyen holmidhoz sem nyúlnék sőt az ebédemből sem adnék😁. Mire is való egy család? Úgy látom nagy gondok vannak nálatok....
2019. jan. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/116 A kérdező kommentje:
Utolsó: az azért elég érdekes, hogy az ebéd az nálad "ebédem". Nem a család ebédje véletlenül? És ezek szerint melletted egy felnőtt embernek nem lehet saját kis motyója (táskája, ruhái, telefonja stb.) mert különben nem kap enni? Érdekes lehet veled a házasság...
2019. jan. 20. 10:47
 85/116 anonim ***** válasza:
76%

Rendkívül boldog férje lehet #83-nak...

Koràbban hozzàszóltam ehhez, igen! én a 9 éves lànyom cuccaihoz se nyúlkàlok szó nélkül, van szàm, megkérdezem, hogy elkérhetem-e.

Pàrom cuccai között se matatok, az az ő cucca, de kezét is eltörném, ha a táskàmban matatna.(nincs benne titok, de az embernek hagy legyen màr személyes tere!)

2019. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/116 anonim ***** válasza:
19%
Fizettesd ki vele, hamar leszokik a lopkodásról%)
2019. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/116 anonim ***** válasza:
14%

Váljatok el inkább ha még mindig a táskán pattogsz,baromi jo lehet a légkör nálatok.. :( A gyerekek meg nem vakok,a táska tünet.. Családtként rég nem működtök talán sose müködtetek.. Ezért kéne ismerkedni esküvő előtt lakva együtt élve, nem csak baxva...

58N

2019. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/116 A kérdező kommentje:
Mi már régen nem rugózunk a táskán, csak én találom érdekesnek az itt olvasható ilyen-olyan irányú hozzászólásokat... a tiédet is, 58N...
2019. jan. 20. 14:25
 89/116 anonim ***** válasza:
11%

Mi család vagyunk,a férjem nem hisztizett soha egy szaros hátitáskán mert nem proli. :)

58N

2019. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/116 anonim ***** válasza:
4%

Valóban érdekes hozzászólások születtek. Én megkérdeztem erről a férjemet és ugyanazon a véleményen volt mint én. Egy táska miatt ő sem szólna semmit. Van azért különbség, hogy mi az amit kérdés nélkül vesz el a másik egy családban. Más ha a számítógépedet vagy telefonodat adja oda, de egy táskán nálunk nem lenne fennakadás. Mondjuk mi ismerjük magunktól, kérés nélkül is a határokat.

Mondjuk szomorú, hogyha téged ez zavar, szóltál miatta és a feleségedet mégsem érdekli.

Egy dolog hogy ez a táska téma kinek okozna otthon problémát, de megint más a házastárs kérésének teljes mértékű letojása.

2019. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!