Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy zártátok le fejben a...

Ti hogy zártátok le fejben a házasságotokat váláskor?

Figyelt kérdés

Én is tudom, hogy annyira rossz, hogy nincs más út mint kilépni, idegileg is tönkrementem/tönkrementünk benne. Mégsem bírom elfogadni, mert túl szilárdan él bennem egy boldog család képe, amiről mindig is álmodoztam (nekem nem adatott meg gyerekkoromban). Pedig józan ésszel felfogtam, hogy nem fog megtörténni, mégis olyan mintha saját magam ellen küzdenék. Plusz tetézi, hogy a (még) férjemnek szemrebbenés nélkül megfelel, hogy időnként látogassa a gyereket, sokkal egyszerűbb felállás számára, mint felnevelni.............. Kötözködők kedvéért hozzáteszem, hogy közösen vállaltuk, csak ő utólag döbbent rá, hogy -idézem- "ő nem bölcsis néni, ha kiderült, hogy benne nincs meg az a készség, hogy tudjon bánni egy gyerekkel, akkor nem lehet őt kényszeríteni" (mármint elvárni, hogy jól eljátszanak, azon kívül meg pláne semmit).


Néhány biztató szó most jól jönne, amiből erőt tudnék meríteni...


2019. jan. 2. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Két fordulópont volt. Az egyik, amikor realizáltam, hogy nekem ilyen ember nem kell, jobb egyedül. A másik, amikor a fiunk azt mondta, hogy ne költözzön haza soha, nem fogja megbocsájtani, hogy elhagyott minket.
2019. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, hogy lehet lezárni.

Én is egy szép és boldog család képét szerettem volna látni, de nem ment.

Évről évre egyre rosszabb lett.Az utolsó 4 év már nagyon rossz volt.

Végül 14 év után elváltunk.

Mai napig sajnálom.Nem a válást, hanem hogy egyáltalán odáig jutottunk.

Új életet kezdtem.De sokszor eszembe jut még mindig, hogy nem így kellett volna lennie.

Én boldog vagyok, de a gyerekeimnek rossz ez a felállás.

Néha marcangol az önvád, hogy önző voltam és rosszat tettem a gyerekeknek.

Az ember nem úgy indul egy házasságnak, hogy a válásra gondol.

Azért kötjük össze az életünket mert szeretjük egymást és azt hisszük ez mindig így lesz.

De a dolgok változnak.

Tovább kell lépni, nincs mese.

2019. jan. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Engem nem marcangol az önvád, mert a gyereket ugyanúgy megviseli az egész, hacsak nem őt a legjobban. Azzal győzködöm magam, hogy nem mondhatom az, hogy a gyerek miatt tovább küzdök (a semmiért), mert neki az nem jó ha együtt maradunk, hanem pont az ellenkezője. :-(
2019. jan. 2. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Erőt neked! Én hiszem, hogy találsz egy méltó párt, társat, aki tényleg társad és szereti a gyermekeket is. Jobb ez így. Ha a volt párod, így vélekedik a saját gyermekerol, nincs miről beszélni...
2019. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nonner válasza:
100%

Küldök neked pár biztató szót: a férjed egy s..gfej.


Elhiszem, hogy a megszokásból nehéz kilépni, de felejtsd el.. Sokkal jobbat érdemelsz, a gyermekeddel együtt. Egy pillanatig ne sajnáld a válást.


Kívánom, hogy mielőbb megtaláld az igazit!

2019. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2019. jan. 3. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, bár én nem válok de most költözök el.. Én meg sem tudom beszélni vele a problémákat, nem segít semmibe szó szerint semmibe , alig van itthon, lányunk 9 honapos és az a napi 10perc játék van a babával.. szerinte ő minta apa. Mégis marcangol a bűntudat hogy le fogok lépni innen a gyermekükkel... Mindezt tervezem úgy amikor nincs itthon, semmi szükségem balhéra nyilván lenne mert iszik is. Majd a bíróságon találkozunk . Mégis azt gondolom mindenkinek jobb lesz így, de akkoris sajnálom...
2019. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!