Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen közép iskolába...

18 évesen közép iskolába járva nappali tagozatosként elköltözhetek édesanyámtól?

Figyelt kérdés

sziasztok 18 éves vagyok most májusban leszek 19 és nappali tagozatosként járok még suliba ez az utolsó évem meg mellette melódiákosként dolgozok és anyámmal nem jövök ki jól jó pár ideje és szeretnék elköltözni tőle de nem engedi és azt mondja ha az engedélye nélkül elköltözök akkor rám hívja a rendőrséget és haza vitet velük mivel elvileg van olyan jogszabály az ő elmondásai szerint hogy: "mivel a gyámom és még iskolába járok és nincs állandó munkám így nem tehetem meg hogy az ő bele egyezése nélkül elköltözhetek"


szerintetek van ilyen és igen is elköltözhetek engedélye nélkül?



2019. jan. 2. 19:46
 1/8 anonim válasza:
100%
szerintem 18 éves korod után már azt csinálsz amit akarsz, attól független milyen iskolába jársz
2019. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem vitethet vissza, de iskola mellett diákmelóból tudsz havi 200 ezret összeszedni kb albérletre, rezsire és megélhetésre?
2019. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha betöltöd a 18-at, és nem állsz gyámság alatt, pl. dilidoki miatt, akkor el. És a diákmeló bőven elég is lesz lakbérre, rezsire, kajára, tovább tanulásra, ... ÉBRESZTŐ!!!
2019. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem állsz gyámság alatt, akkor nincs gyámod. Bármikor elköltözhetsz, a rendőröket is rád hívhatja, de ők a lakcímedet se adhatják ki neki. A költözéshez nem feltétel a munka, de erősen ajánlott, egyébként nehezen fogsz megélni.
2019. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
18 évesen oda mész ahová akarsz. De ha a pasikád kidob, nem köteles visszafogadni.
2019. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Rossz szülő fegyvere a rendőrrel zsarolás mert jol tudja h a gyereke büdös életbe magátol nem menne haza inkább menne hajléktalanszállóra. :( Én 22 éve kisétáltam az ajton egyszer nem voltam otthon 10 percre se,azt sem tudják melyik országban élek a saját családommal. :)

40N

2019. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vitethet vissza, sőt, kérheted saját jogon a családi pótlékot, és amíg nappali tagozatos vagy, tartásdíjat (max. 25 éves korig). Viszont a helyedben ezt az 5-6 hónapot még kibírnám, csak egyszerűbb lesz érettségi után elköltözni, addig gyűjtsd a pénzt.
2019. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
En is 18 evesen fogtam magam es elhuztam. Elkoltozhetsz.
2019. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!