Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha rájönnétek, hogy reagálnátok?

Ha rájönnétek, hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Mondjuk elváltál, a kamasz lányod veled marad. Az új párod, akivel együtt élsz egy rendkívül normális valaki, de a lányod rühelli, mert hisz a mesékben, azaz, hogy összejöttök az exeddel. E miatt a párodat támadja, fúrja.

Majd hirtelen vége! Nem barátkoznak, csak udvariasan elvannak, és már ez óriási előrelépés!!!

Aztán véletlenül kibukik a dolog. A lányod különórára jár, a továbbtanulása miatt, ugyanis a pároddal lepaktáltak. Érettségiig fegyverszünet, majd általa fizetve lesz a tanulmánya ott, ahol akarja, csak menjen el. És akarja, de nem Budapesten, hanem Debrecenben.



2019. jan. 4. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

Elgondolkodnék hol látott ilyen érdek nő mintát,bár ez sajnos látja nem látja kijön már óvodában is akár,mivel ez a női genetika..

40F

2019. jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

A páromra NAGYON haragudnék, mert ezt nincs joga "fű alatt", az én beavatásom nélkül elintézni. (Lehet, hogy ez akár ok is lenne a szakításra).

A lányomban csalódnék, hogy titkolózik egy ilyen fontos kérdésben.


HA beavattak volna, nem biztos, hogy ellenemre lett volna, ha a lányom tényleg ezt akarja (másik városba költözve elkezdeni a felnőtt életét)

2019. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Örülnék hogy megszabadulok az áskálódó kis perszónától és végre nyugodt életem lehet.
2019. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Húha, ismét bajom van az értelmezéssel és csak elismerésem azoknak, akik tökéletesen átlátják azt, ami nekem nem világos: a kérdést a kamasz lány apja vagy anyja teszi fel, azaz az adott szülő új "párja" férfi vagy nő ?? Ugyanis a "paktum" megítélése szempontjából nem mindegy.
2019. jan. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
72%

16:31-es én a helyedben azon gondolkodnék el, hogy lehetek ekkora nőgyűlölő f... vagy ez a te logikád alapján akkor “férfi genetika”? :D

A kérdezőnek válaszolva: engem biztos bosszantana, ha a hátam mögött ilyen megállapodást kötnének. Ha egyetértenék vele, akkor azt mondanám, hogy az ilyen jellegű döntéseket máskor együtt szeretném meghozni. Ha nem értek egyet, akkor meg azt mondom, hogy nem és kész. Az én lányom és nem fogadhat el pénzt. Ha nem tetszik, mehetnek mind a ketten, ahová akarnak. De persze ez csak az én álláspontom.

2019. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Haragudnék a páromra, hogy ilyeneket ígér neki a tudtom nélkül. A te gyereked, neked is van közös a jövőjéhez.
2019. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez tudod miért gáz? Mert ez azt jelenti hogy a pár két tagja titkolja egymás előtt az anyagi helyzetét, mert az egyik fél titokban fizeti a különórát.

Szintén rosszul esne, hogy nem hozzám jött a különóra költség miatt, vagy ha hozzám jött akkor ez egy olyan dolog amit korábban elutasítottam, mert nincs pénz. Ez azt is jelenti hogy a párom nem tiszteli a döntésemet, hogy nem járatjuk különórára a gyereket.

Szóval szerintem ti ne nevezzétek magatokat családnak, ha ilyen háttérszervezések vannak, mert legfeljebb egy érdekcsoport vagytok.

2019. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy a kérdező az anya. Erre nagyon sok minden utal.

1. Vele marad a gyereke. Ritkán kerül a gyerek az apjához.

2. "hisz a mesékben" Erről szó sincs, csak bebeszélte. Női tulajdonság, férfi rákérdez.

3. A párja fizet a gyereknek. Egy nő nem fizet a pasija gyerekének semmit.

4. Azt az érzetet kelti, hogy a párja a hibás. Ezt is a nők szokták.


Szóval a kis csajnak már az általános iskola első osztályától ezt tanították a tanárai is, akik szintén nők (elvétve férfiak), és volt előtte példakép is az anyja személyében.

Tovább megyek, szerintem a lány kezdeményezte a paktumot.

Csak gratulálni tudok hozzá. :-) Sajnos ők vannak a döntő többségben.


Az iskolai oktatás egyértelműen kibukott, először a fiam, majd a lányom lett kisiskolás. Csak a vak nem látta, hogy első osztálytól egymás ellen nevelik a gyereket, és elnyomják a fiúkat, előnyökhöz juttatják a lányokat. Arra tanítva őket, hogy a fiúknak fizetniük, tűrniük kell, míg a lányok bármit megtehetnek, és ők mindent megérdemelnek.


Nem reagálnék sehogy, mert nem kerülhetek ilyen helyzetbe. Engem biztosan nem tudna megzsarolni, és a lányom az anyjához kerülne válás után.


Amúgy megoldották a problémát. Mindenki jól jár. Mi is a baj ezzel?

2019. jan. 5. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Velem se fordulhatna ilyen elő, ui. még a támadós időszakában helyre tenném a gyereket. Az, hogy ő a gyerekem, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy bárkit igazságtalanul bánthat. Nemhogy a páromat, de a szomszédomat se. Szeretnie nem kell, de tisztességesen viselkednie vele igen.


Megj.: Nagyon érdekembert sikerült nevelni abból a lányból! És a szemétkedése meg lett jutalmazva, nyilván ez csak erősíti benne, hogy máshol is, másokkal is így viselkedjen.

2019. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még valami.

Bár itt a kérdés egyértelműen a szülő számára szólt, de leírom, mit tennék, ha a nevelőapa helyében lennék.

Megmondanám a páromnak, hogy kérem, nevelje rendes viselkedésre a gyerekét (ld. előző válaszomat). Ha erre nem képes, vagy nem hajlandó, akkor amúgy is alapvető nézetkülönbség van köztünk, szóval nem erőltetném a kapcsolatot.

2019. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!