Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akkora gond, ha valaki...

Miért akkora gond, ha valaki cigány? Én választom meg talán, hohy kik legyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

A párom anyja minden félét kitalál, már a párom előző kapcsolatából született gyereket is ellenünk próbálja hangolni. A gyerek itt van nálunk, enni sem akar.


Azt mondja a nagymama, hogy mi cigányok vagyunk, nem kell velünk foglalkozni, a gyerekeimmel nem kell játszani meg ilyesmi.


Rámfogják, hogy cigivel (nem dohányzok) kiégettem a gyerek ruháit, amiket a bőröndből csak átmosni vettem ki. Hogy lányka alsóban küldük haza a gyereket.


A legsúlyosabb, hogy a gyámhatóságon is a párom ellen "vallott" a saját édesanyja. Mindezt ugye miattunk, mert cigányol vagyunk.


A gyerek anyja annyit mondott, hogy egyetért a nagymamával, ő is arra neveli a gyereket, hogy a cigányokkal nem kell foglalkozni, azok "rosszak".



Miért csinálják ezt? Mit tehetünk mi? És én?


2019. jan. 6. 13:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%

Ez nagyom szomorú:( a cigányokkal szemben sajnos rengeteg az előítélet és nem álszentkedem, egy részükre igaz is. DE! Én azt vallom, hogy mindig az adott embert kell megismerni előbb, mielőtt véleményt mondunk róla. Ha én pl nem így tettem volna, elvesztettem volna az egyik legjobb barátnőmet, aki szintén roma, de semmi sem igaz rá a sztereotípiákból.

Anyósod és a párod exneje nagyon korlátolt, szűk látókörű emberek. A párodnak komolyan ki kéne állnia érted/értetek és a nagyobb gyerekkel is beszélgetni kellene (persze az ő szintjének megfelelően), hogy ő később ne legyen ilyen rasszista. A gyámhivatal miatt viszont ne aggódj, nem fogják elvenni a gyerekeket pár rosszindulatú pletyka miatt. Ellenőrizni lehet, hogy fognak, de ha mindent rendben találnak, akkor nem érhet baj, nem az a céljuk, hogy minél több családot szakítsanak szét.

2019. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos nagyon nem tudsz ellene semmit se tenni mert ez ilyen berögzült fszsag egyes emberekben

Annyit talán h a legjobb oldalakat mutatod, készítesz kajat, veszel rózsát stb

2019. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 BMaya válasza:
66%

Nem attól ember az ember,hogy minek születik,hanem attól hogy viselkedik!

És aki ezt nem érti meg annyit is ér...

Hozzá teszem bennem van....és magasról tojok arra mit mond más.Tiszta vagyok,tanult,mindig is dolgoztam.Rendesen viselkedek,szeretnek mindenhol.

Aki szeret az elfogad...

Magyar emberek közt is van sokkal rosszabb.

Egy embert a tettei határoznak meg meg a viselkedése!

2019. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Miért csinálják ezt? Mit tehetünk mi? És én?


A ket kezemen meg tudom szamolni hogy rendes ciganyt ismerek. Mert igen, leteznek rendesek is.

Viszont holnap reggelig tudnam reszletezni hogy mennyi negativ tapasztalatom volt nekem vagy ismeroseimnek a ciganyokkal.

Szoval csak ennyit tettetek.

Lehet hogy te jo vagy, de ne is probald tagadni hogy nem vagy tisztaba azzal amit sok masik cigany csak egy bunozo parazita.

2019. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A gyámhivatalban az apuka jogait csorbítják. Ugyanis minket lehordanak, anyuka ezzel pedig elérte, hogy a gyereket családba tudja fogadni az édesanys rokona...később meg külföldre költöznek (idén).



Nem az zavar, hogy engem minek tart a párom anyja, de nem akar enni. Nem akar szótfogadni. Veri az én gyerekeimet.

És a legnagyobb baj, hogy belenevelik ezt a cigányozást, Aztán ha ezt egy nagyobb gyereknek mondja majd, lehet jól elverik.

2019. jan. 6. 14:30
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
Tanulj meg spanyolul és mondhatod, hogy dél-amerikai vagy :)
2019. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
18%
Ha cigányok vagytok, akkor a párod anyja is az. Nem?
2019. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Hogy-hogy veri a gyerekeidet a párod anyja?

Hol találkozik velük? Te akkor hol vagy?

Mért hagyod?


Azt hogy te más vagy mint a többi cigány, be kell bizonyítanod, sajnos máshogy nem megy.

Ehhez idő kell.

Ha látják, hogy más vagy mint a többség, biztosan belenyugszanak és megbékélnek.

Sajnos ez hosszú idő, légy türelmes.

2019. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A gyerek bántja az enyémeket, nem az anyuka.


Ők magyarok. Nem is értem...nem testvéremről beszélünk, hanem a páromról. :D



Esélyt sem ad, utál, lehord, lenéz. Viszont ha olyan rossz lennék, akkor miért élne velem a fia? Nem mi költöztnk hozzá, hanem ő hozzánk, tehát ha szörnyűek lennénk, akkor el tudna menni.

2019. jan. 6. 16:40
 10/23 anonim ***** válasza:
59%
Annyira szerettem volna nem előítéletes lenni. Olyan sok éven keresztül próbálkoztam, de újra és újra belefutok abba, hogy hiába megy a sirám, mindig van oka annak, hogy az emberek szembefordulnak veletek. Munkahelyemen egyformán gondolkodtam emberekől, de ma már ott tartok, hogy tudomásul kellett vennem azt, hogy a cigány kollega lusta, magasról tesz a munkára, lehetőleg sokkal több szünetet tart, mint más, bosszúálló, hangos, mutatós, ostoba, kérkedő és nagyon összetartanak, tehát bármelyiknek szól az ember, hogy dolgozzon már úgy, ahogy kéne, képesek csordában nekiesni. Hagyjuk már... Ha annyira szolid, szelíd, csendes, békés ember lennél, akkor a kutya se nézné a bőröd színét. Van ám szátok, nem kell titeket félteni, tudtok úgy rikoltozni, hogy még a szomszéd utcában is összerezzen az ember. És nem találkoztam még kivétellel.
2019. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!