Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon tényleg mindenki visszak...

Vajon tényleg mindenki visszakapja, amit ad?

Figyelt kérdés
Sosem hittem ebben a dologban. Jó néhány ismerősömnél láttam anno, hogy a nagyszülők nevelték a gyerekeket, a szülők vagy dolgoztak, vagy nyaraltak, a nagyszülők hordták a gyerekeket óvodába-iskolába, takarítottak, főztek a gyerekeikre, unokáikra. Ma már ezeknek a gyerekeknek is vannak unokáik, és most már ők hordják-viszik a kicsiket, nevelik a gyerekeik helyett az unokáikat. Ezt látták a gyerekeik, ez a követendő példa? Vagy miért nem szeretnek ezek az emberek a gyerekeikkel lenni? Egyáltalán, miért szülnek azok, akik nem akarják nevelni a gyerekeiket, és mindig lerázzák őket?
2019. jan. 8. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Több probléma is megjelenést ebben az esetben hogy miért van szükség a nayszulőkre. Dolgozni muszáj a szülőknek hogy eltudjak tartani a gyermeküket magukat a lakást házat amiben laknak. Ilyenkor valószínű szükség van a nayszulőkre hogy a szülők időben tudjanak menni a munkahelyükre. Illetve vannak olyan munkahelyek ahol nem tud időben végezni a 2 szülő hogy a gyermekeiért menjen oviba, suliba. Ilyenkor is szükség lehet a nayszulőkre.

Van olyan eset ahol tényleg a nagyszülő neveli az unokait mert vagy anyagi probléma merül fel ilyenkor a szülőknel vagy valami más de ennél rosszabb már csak az amit írtál hogy a szülők külön élik az életüket a gyermekuktol és élvezik a saját életüket gyermekeiket hagyva a nagyira, nagypapara. Ez igen szomorú illetve ha tényleg részt sem vesznek a nevelesukbe az igazi szülők és maradnak a nagyszülők. Tudod vannak olyan dolgok amikre nincs magyarázat,, Miért szülnek azok akik nem akarják nevelni a gyermekeiket, és mindig lerazzak őket?,, Minden ilyen probléma egyéni és mindig az tudja rá a válaszokat akik ebben részt vesznek. Bármit mondhatuk rájuk de az okokat ők ismerik nem mi. Itelkezhetunk de értelmetlen.

2019. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Pont ma jártam egy 70éves öreg palinál. Meséli hogy a most 5éves unokájára ő vigyázott napközben az elmúlt 2évben. Most csak annyi hogy beviszi oviba reggel, du. a szülők hozzák el. Miért? A szülők VISSZAMENTEK DOLGOZNI HOGY LEGYEN LÓVÉ!
2019. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Én sem szeretek gyerekekkel lenni, csak annyi a különbség, hogy én nem is csinálok gyerekeket.
2019. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha szülő reggel korán megy dolgozni, ezért a nagyszülő viszi reggel a gyereket, az teljesen érthető. De ekkor jó esetben 4 körül már végez, mehet a gyerekért. Nem erről írtam, nem az ilyen esetekről. Akikről én írtam, (több családnál, tehát nem egyedi eset) ott reggel 8-ra megy dolgozni a szülő, az óvoda mellett van a munkahelye, de nem visz magával a gyereket, a nagyszülő megy érte a város másik végéből, busszal elviszi a gyereket, majd visszamegy a gyesen lévő szülőhöz, kitakarít, mos, főz vasal náluk, közben vigyáz az otthon lévő kicsire. Anyuka közben pihenget. Évente többször mennek nyaralni, üdülni, rokonokat látogatni, de szigorúan gyerekek nélkül. A nagyszülők meg gondozzák a gyerekeket. De anno a nagyszülők is ugyanezt csinálták, ők se foglalkoztak a gyerekeikkel, de most "szupernagyik". Ők azok, akikkkel, ha találkozol, egyből egy órán keresztül mutogatják a telefonjukban az unokák képeit, semmiről nem lehet velük bbeszélgetni, csak a drága kis unokák hányszor esznek, alszanak, milyen volt a székletük, stb. Csak azt nem értem, akkor a saját gyerekeikkel anno miért nem törődtek? Vagy most akarják pótolni, amit anno elmulasztottak?
2019. jan. 8. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Nézd már egy kicsit a dolog túlvégéről is ezt. Egy egészséges és járóképes nagyszülő kifejezetten boldog, ha "segíthet" az unokáját hordozgatni ide-oda, érezheti, hogy hasznot hajtó tagja a családjának, de az egész társadalomnak is, arról már ne is beszéljünk, hogy kifejezetten megfiatalítja, visszahozza érzelmeiben azt az időt, amikor fiatal szülő volt.
2019. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az van, hogy anyánk magasról xart rám, a nagymama nevelt fel. Most, hogy nagymama lett, ugyanúgy xarik az unokáira is.

De ha ablakot mosni, havat lapátolni, vagy füvet nyírni kell, akkor nyugodtan átmehetünk. Egyébként hálátlan xarok vagyunk mindannyian.

2019. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!