Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha legeslegjobb barátnöm...

Ha legeslegjobb barátnöm meghal nekem kellene fölnevejem a lányát?

Figyelt kérdés
ő a legjobb barátnöm 5-éves korom otam most meg én is és ő is 47 van férjem nincsenek gyerekeim.De nekem beráti viszonybol(mi nálunk olyan a baráti viszony hogy az életünket adnánk egymásért) nekem kéne fölnevelyem 15 éves lányát(a lánya telyesen elfogad engem ezzel nincs gond).Apja nincs (mármint van de ő nem mondhato az apjának).Csak mert azt tudom hogy barátnömnek nincs sok napja.

2019. jan. 8. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha tényleg nincs senkije és anyagilag megoldható, szerintem vállald el a gyámságát.

Egy 15 éves gyerekkel azért már nincs annyi gond... viszont hatalmas szívás lenne neki, ha állami gondozásba kerülne.

2019. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Ezerszer jobb mint az állami nevelés. Meg ilyen korban a leghosszabb ha állami neveldébe kerül. Lelkironcs lenne akkor. Úgy hogy válald el!
2019. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha meg tudod tenni, az nagyon jó lenne.
2019. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Mivel van apja sanszos h hozzá kerül akármilyen is. Ha nem vállalja a családon belül keresnek vkit.


Lehet vmi nyilatkozatot is tenni h ilyen esetbe ki nevelje a gyereket,ha van ilyen akk talán hozzád kerül

2019. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Azt hogy kell érteni, hogy apja nincs, vagyis van, de nem nevezhető apjának? Nem vérszerinti apa?
2019. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha ez a kérdés nem kamu, és bevállalod, akkor nagy RESPECT!!!


Amíg még él, keressetek egy jó családjogi ügyvédet, mert simán lehet, hogy pár hónapra bevágják intézetbe, amíg nem rendeződik a szitu az anya halála után!

2019. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Attól hogy gyerekkori barátok vagytok, még nem leszel a gyerek gyámja. Ugyanis mindig élő rokonokhoz kerül a gyermek ha a szülei meghalnak.

Először az apát keresik fel. Az apja a gyámja. Ő lepasszolhatja a nagyszülőkhöz. Vagy a másik nagyszülőkhöz kerül. Vagy ott vannak még a nagynénik, nagybácsik..Neked nem sok esélyed lesz.

2019. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Lehet letógerezni,nem vállalnám. :(
2019. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Én szó nélkül vállalnám mindkét barátnőm kislányának felnevelését, ahogy a bátyámékét is.

Anyagilag nem lenne megterhelő, biztos egzisztenciánk van. Az egyedüli gond akkor lenne ha a nem akarnának külföldre költözni (Angliában élünk), mert nem szeretnének elszakadni a barátaiktól, közelebbi rokonaiktól, ami teljesen érthető lenne ilyen esetben.

2019. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
54%
Első körben az apját fogják keresni ha él. A fickóval kellene valahogy egyeztetni ha tényleg szeretnél a lány gyámja lenni.
2019. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!