Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apukám alkoholista volt,...

Az apukám alkoholista volt, mit mondjak a munkahelyen, ha megkérdezik, miért halt meg?

Figyelt kérdés
Öszinte szeretek lenne, de ezt a dolgot kissé szégyelem, és félek, h emiatt elítélnek, vagy nem értik meg. Próbálom elterelni a beszélgetést mindig, ha itt jukadnánk ki, de mindig ott a félelem, h kiderül. Valaki érzett már így?

2019. jan. 9. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Egy munkahelyen ehhez senkinek semmi köze. Meghalt, nincs már, kész. Ennél többet kár mesélni róla. Te te vagy, arról nem tehetsz, hogy kik a felmenőid, és milyen életet éltek. Max lezárod annyival, hogy tragikusan halt meg, nem szeretnél róla beszélni, punktum.
2019. jan. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Normális ember nem kérdez rá ilyenre. Pláne, hogy valószínűleg a munkatársaid nem a közeli barátaid, tehát még emiatt sincs közük hozzá.
2019. jan. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Vagy annyit mondasz álmában megállt a szíve szegénynek ennyi.
2019. jan. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Az én apám is alkoholista volt és ha ilyan ember kérdezi akinek nem szeretném elmondani miben halt meg, akkor azt mondom, hogy rákos volt. És nem is hazudok, mert tényleg az volt, az vitte el a végén.

Valószínűleg apukád is az alkoholizmusa miatt halt meg, de nem abban. Lehet hogy a mája ment tönkre, szívproblémái voltak, rákot kapott mint az enyém, vagy balesetben halt meg mert részegen beesett az autó alá. A lényeg, hogy senkinek semmi köze hozzá, ha meg tapintatlan és rákérdez akkor nyugodtan megnevezheted a legnagyobb egészségügyi problémáját és kész.

És ne szégyelld magad miatta, nem a te hibád hogy apukád alkoholista lett.

2019. jan. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Alkoholizmusba nem szokás belehalni,csak a következményeibe, amelyek anélkül is léteznek. Tehát még hazudnod sem kell.
2019. jan. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Közlöd,h nem szeretnél róla beszélni. Ennyi. Senki sem kötelezhet rá. :)
2019. jan. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy bent égett egy házban, csak azt elfelejtem hozzátenni, hogy azért, mert részeg volt, ahogy szokott. Ennyi. Ilyenkor nem is kérdeznek többet. Amúgy az emberi kíváncsiság természetes, ezt meg kell tanulni kedvesen lezárni.
2019. jan. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván az alkoholizmusa miatt lettek különböző betegségei, és azokba halt bele. Azokat a betegségeket miért ne mondhatnád?

Pl. hasnyálmirigy-gyulladás, trombózis, tüdőembólia, szívinfarktus, agyvérzés stb. Ezekből nem gondol az ember rögtön alkoholizmusra, mert más is kaphat ilyet.

Egyébként teljesen megértem, hogy nem akarod, hogy kollégáid megtudják, hogy apukád alkoholista volt.

2019. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Én csak annyit szoktam mondani, ha valaki megkérdezi, hogy beteg volt. Ha rákérdeznek, hogy mi volt a baja akkor pedig azt mondom, hogy nem szeretnék róla beszélni.

Nyilván a közvetlen ismerősök, barátok látták, ők nem hiszik el, hogy csak beteg volt (most leszámítva az alkoholizmus betegségét). Az ilyen emberek nem is kérdeznek rá, hogy milyen betegsége volt, mert sajnos tudják és látják.

2019. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat :)
2019. jan. 12. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!