Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért Veszekszik a gyerek?

Miért Veszekszik a gyerek?

Figyelt kérdés
3 éves a kislányom és folyamatosan szó szerint mindenért veszekszik velem. Azt momdja hogy nem lesz a barátom. Csúnyán néz és veszekszik. Duzzog. Pedig én mindent megteszek neki. Mi a hiba? Vagy életkori sajátosság? Hogyan kezeljem? Segitsetek!
2019. jan. 10. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Mert haragszik.

Mert kicsi és nem tudja kezelni az érzelmeit.

Miért vársz el tőle felnőtt érettséget? :-o

2019. jan. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Egyfelől életkori sajátosság, másfelől azért csinálja, mert érzi, hogy következmény nélkül megtehet bármit.

El kell kezdeni éreztetni vele, hogy így nem lehet viselkedni, neked ez rosszul esik, és nem érdemled meg.

Az én lányom pont ugyanígy viselkedett, most négy éves, még mindig van mit faragni, de már egészen kezelhető.

2019. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Azert van, mert “mindent megteszel neki”. Veszekszik, mert mem erzi azt, hogy nem vagytok egy “sulycsoport”. Nyilvan emberszamba kell venni a gyereket, de ereznie kell, hogy van tekintely. Ha korbeugralod, nincs tekintelyed, ha nincs tekintelyed, veszekszik a gyerek, mert nem vesz komolyan.
2019. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Mindent megteszel neki - talán pont nem kellene. Határokat kell felállítani, és legyél következetes. Ha valami nem, aklor az nem, és szépen, higgadtan mondd el, hogy miért nem. Ha veszekedéssel, "hisztivel" eléri azt, amit akar, akkor ez csak egyre rosszabb lesz.
2019. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Az utolsóval 100%-ban egyetértek.


Jól megfogalmazott, érthetően elmagyarázott határokra és ott bizony szigorú következetességre van szüksége egy ilyen korú gyereknek.

Ha ez nincs meg, hamar elszabadul és ő fog uralkodni rajtad.

2019. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
"Mindent megteszek neki." Na itt a hiba!
2019. jan. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt mondja hogy nem lesz a barátod? Hát ezt 100% hogy az oviban hallotta,vagy bölcsiben ha már jár. Engem is terrorizált egy kislány,és mindig ezt mondta nekem.. nem sokkal később már én is mondtam anyának,de ő azt felelte,hogy nem a barátnőd vagyok hanem az anyád. Állj a sarkadra ne a 3 éves gyereked intézzen el dackorszak ide vagy oda. Te vagy a főnök,ne adj meg neki mindent,ha veszekszik határozottan szólj rá,ha nem használ csapj a kezére (nem kell erősen,csak hogy meglepődjön)
2019. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugye nem jut eszedbe a kezére csapni! 7-es: az agresszió a mértéktől függetlenül agresszió! Agresszióra nem válaszolunk agresszióval, mert a gyerek azt nem tudja értelmezni! Nem azt a viselkedésmintát kell megtanítanunk neki, hogy ha sérelem éri, üssön!
2019. jan. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!