Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csúnyán beolvastam a nővéremne...

Csúnyán beolvastam a nővéremnek, aki körbesírta a családot. Most mindenki elvárja, hogy bocsánatot kérjek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előzmények, hogy tisztább legyen a kép:

A nővérem egy igazi drámakirálynő. Az élete vetekszik egy brazil szappanoperával, folyton keresi a kiborulnivalókat, "szeret szenvedni", és mániákusan kéretlen, idióta tanácsokat adni.

Csak pár példa, (a durvábbak) az elmúlt pár évből:

- Állandó ezo gyereknevelési tanácsok. (nincs gyereke)

- Állandó párkapcsolati tanácsok. (az elmúlt 10 évben nem volt egy évnél hosszabb kapcsolata)

Korán szültem, ezen is kiborult, el akarta intézni, hogy menjek ki hozzá Angliába abortuszra, csak engem felejtett el megkérdezni, hogy akarok-e (ez után két évig nem beszéltünk)

Hét év után, teljes békességben elváltunk a férjemmel. Nem működött. Két gyerekünk született. Hol az exemet szidta ( alaptalanul, szimlán nem kedvelte) hol kiborult, hogy simán hagyom, hogy elvigye a gyerekeket, mert mi van, ha elrabolja őket.

Közben persze ment a para, hogy nem kellek majd senkinek, mert két gyerekem van,azt sugallta, hogy örüljek, ha valaki szánalomból lefekszik velem.

Megismerkedtem a párommal, és elindult egy lavina

Mi van ha pedofil? (nem az)

Mi van, ha sajátot akar, én meg nem (nem akar, ha meg akarna, így jártam)

Sminkeljek minden reggel, mielőtt a párom felébred, mert a pasik azt szeretik (nem szereti)

Küldjem magamról pucér fotókat. (nem lenne a párom velem, ha ezt nyomnám)

Ősszel kialakult a pikkelysömöröm, a tarkómon és a fülem mögött tele voltam sebekkel. Levágattam a hajam, az érintett részeken nagyon rövidre, hogy tudjanak szellőzni a sebek, és tudjam kezelni őket. Erre hisztérikusan kijelentette, hogy szingli leszek, mert a pasik nem szeretik a rövid hajú nőket, és parókát ajánlgatott.

(hozzáteszem, párom oda-vissza van az új frizurámtól)

De amivel kiborított, és ami miatt össze is vesztünk, véglegesen, az az, hogy körbehaknizta a baráti körét azzal, hogy rákos vagyok.

Ugyanis meg kellett keresni a sömör kiváltó okát, és találtak egy csomót a mellemben. Az egyik tejmirigyem elzáródott és begyulladt, én meg azt hittem, csak izomhúzódás (akkor éreztem meg, mikor felemeltem a 7 éves lányom), a szervezetem meg túlreagálta.

Egyedül anyu tudta, de véletlenül elkottyintotta a tesómnak, hogy csomóm van.

(amúgy kivették, és csak egy pici sebhelyem maradt)

A legdurvább az egészben, hogy pletyka formájában (természetesen jól felturbózva) eljutott a 86 éves nagymamánkhoz, aki zokogva hívott, hogy mik a kilátásaim?

Miután sikerült megnyugtatni, a nővéremet felhívtam, és nagyon durván elküldtem melegebb éghajlatra, a fejéhez vágtam, hogy 35 évesen nem tud semmit felmutatni, csak teng leng, hisztizik, a párkapcsolatai miatta mennek tönkre, és igen, ezért sincs 0gyereke, családja, csak pár barinő, akikkel lehet drámázni, de nekem ez nem kell, szálljon le rólam.

(utána persze anyu is kapott az infómegosztásért egy adagot)

Azóta eltelt egy hónap, nem tud velem kapcsolatbalépni, és az életem nyugodt. Imádom.

Viszont karácsony óta kapom a klisé tanácsokat, hogy "mégis csak a testvéred" "a harag rossz tanácsadó" "ő már csak ilyen"

Holott nem haragszom, hanem megkönnyebbültem. Egyszerűen nincs erre szükségem, nincs erre idegzetem, nem érzem úgy, hogy egy ilyen nagynéni jó lenne a gyerekeimnek, vagy nekem egy ilyen nővér az életembe.



2019. jan. 11. 20:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Helyes,vissza ne engedd az életedbe a mérgező viperát.. Vmiért ez a nő nagyon utálhat téged,nekem ez jött le..

36N

2019. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%

A kéretlen tanácsosztóknak:

- Akkor keverje nálad a sz.-t.

-Beszéljen ki téged....

2019. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Ez rettenetes, én úgy szakítanám meg vele a kapcsolatot, hogy soha-soha többet ne jöhessen az életembe, lehetőleg egy percig se tartózkodnék vele egy helyiségben. Gyerekeket nem engedném hozzá semmiképp...

Az, hogy tőled bocsánatkérést vár el a család - mint ahogy kérdésed elején írod - nevetséges... Nem tudom, ők nem látnak rá a viselkedésére?

Javasold nekik, hogy vegyenek nővéred számára rendkívül sok bulvárújság-előfizetést, olvasgassa azokat és csámcsogjon a sztárok életén...

2019. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Inkább Hófehérke almája effektus.

Szép fényes jótanácsok, de mérgezőek.

Szeretném hinni, hogy szeret a maga módján, de a drámázás az ő függősége. A saját életét is így éli.

Egyrészt iszonyúan sajnálom, borzalmas lehet így élni... :(

De a másik része, hogy ezt mindketten anyutól tanultuk, nekem több év önismeret-tanulás és szaksegítség igénybevétele kellett ahhoz, hogy kordában tartsam ezt.

Nekem ott volt motivációnak a két gyerek, nem akartam nekik is ezt megtanítani.

2019. jan. 11. 20:41
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Ez esetben én mindenkit offolnék problem solved,nyugalom lenne.

36N

2019. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%

Oké, a tesód sz.keverő.


De én téged se szeretnélek a családomba, mert te meg egy végtelenül beképzelt libának tűnsz, aki magát tökéletesnek hiszi. Oda-vissza van tőled a párod, akit azonnal felszedtél válás után, kb? Na és? Mi az, hogy a tesód semmit nem tud felmutatni? Nekem is van férjem, gyerekem, sőt, veled ellentétben én el se váltam, mégse lenne képem bárkire azt mondani, hogy semmire nem vitte, mert nincs gyereke. Te ettől érzed magad valakinek?

2019. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Majd abbahagyják, azt hiszem nálam 3 év után adták fel a szüleink, bát karácsonykor még kapok egy-egy megjegyzést
2019. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
80%
Azt akarja elérni,hogy bűntudatod legyen,ez élteti az ilyen fajtát.Ne érdekeljen
2019. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%
En nem hogy bocsanatot nem kernek tole de szerintem elkuldenem melegebb eghajlatra egy jo idore, engem nagyon bosszantana hogy okoskodik es mindenbe bele szol holott se tapasztalata se esze nincs. Biztosan nem kernek tole bocsanator kerdezo, ez mar regota megeredt neki. Te az oszinte igazsagot irtad le amk neki nem tetszik mert nem volt meg benne resze sajnos. Szomoru hogy ennyi eves es masok eletevel torodik, masnak ad "tanacsokat" es az o elete szepen lepereg es ott lesz semmi nelkul, teljesen egyedul.
2019. jan. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%
mekkora átok egy nő :D írd már le, mit olvastál be neki :D
2019. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!