Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csúnyán beolvastam a nővéremne...

Csúnyán beolvastam a nővéremnek, aki körbesírta a családot. Most mindenki elvárja, hogy bocsánatot kérjek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előzmények, hogy tisztább legyen a kép:

A nővérem egy igazi drámakirálynő. Az élete vetekszik egy brazil szappanoperával, folyton keresi a kiborulnivalókat, "szeret szenvedni", és mániákusan kéretlen, idióta tanácsokat adni.

Csak pár példa, (a durvábbak) az elmúlt pár évből:

- Állandó ezo gyereknevelési tanácsok. (nincs gyereke)

- Állandó párkapcsolati tanácsok. (az elmúlt 10 évben nem volt egy évnél hosszabb kapcsolata)

Korán szültem, ezen is kiborult, el akarta intézni, hogy menjek ki hozzá Angliába abortuszra, csak engem felejtett el megkérdezni, hogy akarok-e (ez után két évig nem beszéltünk)

Hét év után, teljes békességben elváltunk a férjemmel. Nem működött. Két gyerekünk született. Hol az exemet szidta ( alaptalanul, szimlán nem kedvelte) hol kiborult, hogy simán hagyom, hogy elvigye a gyerekeket, mert mi van, ha elrabolja őket.

Közben persze ment a para, hogy nem kellek majd senkinek, mert két gyerekem van,azt sugallta, hogy örüljek, ha valaki szánalomból lefekszik velem.

Megismerkedtem a párommal, és elindult egy lavina

Mi van ha pedofil? (nem az)

Mi van, ha sajátot akar, én meg nem (nem akar, ha meg akarna, így jártam)

Sminkeljek minden reggel, mielőtt a párom felébred, mert a pasik azt szeretik (nem szereti)

Küldjem magamról pucér fotókat. (nem lenne a párom velem, ha ezt nyomnám)

Ősszel kialakult a pikkelysömöröm, a tarkómon és a fülem mögött tele voltam sebekkel. Levágattam a hajam, az érintett részeken nagyon rövidre, hogy tudjanak szellőzni a sebek, és tudjam kezelni őket. Erre hisztérikusan kijelentette, hogy szingli leszek, mert a pasik nem szeretik a rövid hajú nőket, és parókát ajánlgatott.

(hozzáteszem, párom oda-vissza van az új frizurámtól)

De amivel kiborított, és ami miatt össze is vesztünk, véglegesen, az az, hogy körbehaknizta a baráti körét azzal, hogy rákos vagyok.

Ugyanis meg kellett keresni a sömör kiváltó okát, és találtak egy csomót a mellemben. Az egyik tejmirigyem elzáródott és begyulladt, én meg azt hittem, csak izomhúzódás (akkor éreztem meg, mikor felemeltem a 7 éves lányom), a szervezetem meg túlreagálta.

Egyedül anyu tudta, de véletlenül elkottyintotta a tesómnak, hogy csomóm van.

(amúgy kivették, és csak egy pici sebhelyem maradt)

A legdurvább az egészben, hogy pletyka formájában (természetesen jól felturbózva) eljutott a 86 éves nagymamánkhoz, aki zokogva hívott, hogy mik a kilátásaim?

Miután sikerült megnyugtatni, a nővéremet felhívtam, és nagyon durván elküldtem melegebb éghajlatra, a fejéhez vágtam, hogy 35 évesen nem tud semmit felmutatni, csak teng leng, hisztizik, a párkapcsolatai miatta mennek tönkre, és igen, ezért sincs 0gyereke, családja, csak pár barinő, akikkel lehet drámázni, de nekem ez nem kell, szálljon le rólam.

(utána persze anyu is kapott az infómegosztásért egy adagot)

Azóta eltelt egy hónap, nem tud velem kapcsolatbalépni, és az életem nyugodt. Imádom.

Viszont karácsony óta kapom a klisé tanácsokat, hogy "mégis csak a testvéred" "a harag rossz tanácsadó" "ő már csak ilyen"

Holott nem haragszom, hanem megkönnyebbültem. Egyszerűen nincs erre szükségem, nincs erre idegzetem, nem érzem úgy, hogy egy ilyen nagynéni jó lenne a gyerekeimnek, vagy nekem egy ilyen nővér az életembe.



2019. jan. 11. 20:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%
"Tesó, bocsánatot kérek, hogy nem patkoltam el, mint ahogy szeretted volna."
2019. jan. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%
A mérgező embereket ki kell irtani az életedből, mindegy, hogy családtag-e vagy sem. A rokonság nem hatalmazza fel az áskálódásra, a család egymás támogatására van, nem lehúzására. Addig, amíg úgy érzed, nyugodtabb és boldogabb vagy nélküle, ne engedd vissza az életedbe.
2019. jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
58%
A nővéreddel szerintem nem kell foglalkozni. Ő olyan magának való, szeret okoskodni, de annyira lent van az önbizalma, hogy azt hiszi, hogy az ő okos gondolataira mindenkinek szüksége van; mármint ezzel akarja felturbózni a valójában apró önértékelését; és csak szemlátomást szerelmes magába. Saját/önmagába. Talán.
2019. jan. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
36%

Jól tetted, szívből gratulálok!

Azért ha esetleg megjönne az esze, akkor beszélgessetek erről nyugodtan, bár erre nagyon kevés esély van!

2019. jan. 12. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%
Jaaaj az ilyenekkel nem lehet zöld àgra vergődni.addig provokâl, mîg fel nem dühît. Mikor kiosztod kielégül, h van ok dràmàzni.
2019. jan. 12. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
23%
Elhiszem, hogy azt szeretnéd hinni: "valójában szeret". Ha beengeded életedbe, akkor minden, amit ezentúl megtud, el lesz terjesztve, minden magánéleti problémádról tudni fognak a környezetedben, ami tudomására jut...
2019. jan. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
77%
Én lassan 8 éve szakítottam meg minden kapcsolatot a nővéremmel, anyum úgy 5 év után adta fel a kérlelést, vagyis inkább maradjunk annyiban hogy ritkábban hozzá fel. :D Ha neked így jó, nem kell foglalkozni a többivel. 27/N
2019. jan. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
30%

Tuti, hogy lelki alapon lett pikkelysömöröd és a csomó a melledben (bal oldali cici igaz?).

Hát hiányzik ez neked? Persze, hogy nem.

Hagyd a fenébe, nyilvánvaló, hogy irigy rád és frusztrált, ezért pofázik össze-vissza.

2019. jan. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon jól tetted hogy durván kiosztottad! És semmiképp ne kérj tőle bocsánatot mert, a nővéred egy hazudozó ki sz@rkivereő liba! Örökre zárd ki az életedből. És ne hallgass az olyan rokonokra, akik a bocsánatot követelik.


Amúgy légyszi, írd le hogy hogyan olvastál be.

2019. jan. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
56%
Szabadulj meg tőle!!!
2019. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!