Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne lekoptatni a...

Hogy lehetne lekoptatni a gyerekes rokont sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Neki két gyereke van, a nagyobb 7 éves, a kicsi 2, az én lányom most lesz tavasszal 2 éves. A szülők nem igazán társasági emberek, nagyon barátaik sincsenek, ezért az anyuka megörült, mikor kiderült, hogy hasonló korúak lesznek a gyerekeink, mert így milyen jó lesz együtt felnőniük. Viszont elég nagy problémák vannak, nem szeretném részletezni túlságosan. De a nagyobbik lány borzasztóan neveletlen, kezelhetetlen és csúnyán is beszél. Vad és bunkó, bármennyire is rossz ezt leírni egy kislányra. A kisebb pedig rettenetesen sírós, és akaratos, anyuka meg folyton túl akarja kiabálni a sírást, ezért olyan az egész család, mint egy cigány pereputty. Folyamatosan hív, ír, hogy lejönne kicsit a gyerekekkel, aminek folyton az a vége, hogy itt akarja őket hagyni, mert "dolga van". Hiába mondom, hogy a kisebb nem nyugszik meg tőlem, és a nagy nem hallgat rám. Ma is ideállítottak ebédidőben, hogy "jaj erre jártak, bejönnek kicsit megmelegedni". Karácsony előtt érkezett meg az új kanapénk, a nagyobb lány összevissza mancsolta az egészet, mikor megláttam, azt hittem, hogy elsírom magam. Ráadásul ő féltékeny a lányomra is, ha találkozunk, vagy itt vannak, folyton mászik az ölembe, csimpaszkodik és ha ezt nem tűröm, vagy megkérem, hogy üljön inkább mellém, kiborul. Olyankor üt, vág, harap, karmol. Most karácsonykor is olyan cirkuszt csinált, hogy mindenki csak nézett kínosan, utána anyukám mondta, hogy ezt a kisgyereket pszichológushoz kéne hordani, mert nem normális, amit csinál. A szülők szerint viszont minden oké vele, pedig már az iskolában is jelezték, hogy nem.


A mai betoppanásuk után a férjem mondta, hogy valahogy állítsuk le őket, mert nem igaz, hogy hazajön 3-4 körül, és őrültek háza fogadja itthon mindig. Viszont nem akarok vitát, megsértődést.


2019. jan. 12. 20:52
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
99%
Ezt így kerek perec meg kell mondani, ahogy leírtad. Állj a sarkadra!
2019. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
83%

Nem engedem be.. Ennyi.. Baleknek vagy nézve,nem bir a kölykeivel mert baxta őket megnevelni, ezért hordja őket mások nyakára.. Nyugi az iskolába majd a kislányt helyre fogják tenni,engem egyszer ütne vagy harapna meg, úgy szájba kapnám őt meg a lüke anyját h nézhetnének ki a lukon,lehet lepontozni,de nem nyúl viszi a puskát..

40N

2019. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%
Hát, sértődés nélkül legkönnyebben csak hazugsággal lehet, szerintem. Vagy nem nyitsz ajtót, nem veszed fel a telefont. Nyilván a legjobb út az őszinteség, de ha mindent így elmondasz nekik, akkor biztos a sértődés, pedig neked van igazad. Legegyszerűbb, bármilyen pocsék kifogás is a betegség kártyát kijátszani: betegek vagytok (egy vagy több családtag), ill. oltást kapott a kicsi most nem találkozhat más gyerekekkel. Ezt lehet variálni egy ideig, amíg meg nem unják. :-( Tudom, hogy itt névtelenül mindenki nagy mellénnyel kiáll az őszinteség mellett, de nagyon gyakran tényleg a csúsztatások és önvédelmi hazugságok működnek a rokoni kapcsolatokon belül, hiszen ez bonyolult. Lehet, hogy őket gond nélkül megsértenénk, de ezzel viszont mást is megsértünk,aki esetleg tartja velük a kapcsolatot, szóval ez egy bonyolult helyzet, nekem nagyon ismerős!!!
2019. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
81%
Előző voltam: amúgy a kanapét minél előbb takarjátok le!
2019. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%
Jókat röhögtem a kommenteken.szerintem ezt sértődés nélkül nem tudod megoldani. Meg kell mondanod kérek perec, hogy nem és kész. Vagy, ha váratlanul beállt, akkor épp elmenni készültök viszonlátás.
2019. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
95%

,,Viszont nem akarok vitát, megsértődést."


Akkor viszont tűrnöd kell tovább, mert ezeket finomkodva az életbe nem vakarod le!

2019. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
59%

A legegyszerűbb ha elkezded használni az egyik legszebb szavunkat "NEM"

Ha telefonál, hogy lejönnek, mond, hogy NEM.

Ha erősködik és nem akarsz őszinte lenni, akkor jöjjön a hazugság

- Nem jöhettek, éppen indulok anyámhoz.

- nem vigyázok a gyerekeidre, mert takarítok, vasalok.

- Nem érünk rá, gyereket akarunk, és szexelni akarok a férjemmel

De én közölném simán, hogy Ne haragudj, de nem akarok foglalkozni veletek, nekem most egy kicsit sok volt belőletek.

Amúgy meg menj vissza dolgozni, és megoldódik a gondod.

2019. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a következőt mond: Bocsánat de sajnos egésznap dolgozunk/takarítunk/akármit csinálunk így is elég nehéz a 2 gyerekkel,ezért sajnos nem lenne idönk a másik 2-re.
2019. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!:)


Sok kifogás már volt mondva. Pl. hogy főzök/takarítok/pakolok/alszik a kicsi, olyankor jön az, hogy "jaj nem zavarunk, nyugodtan csinálhatod a dolgodat tőlünk". Legutóbb pont indulófélben voltunk (a lányom már fel volt öltöztetve konkrétan), akkor jöttek pont. Mondtam, hogy most nagyon nem jó, erre lerakta a kislányt, hogy muszáj mennie a kormányhivatalba, de a gyereket nem akarja vinni, mert csak nyűglődött egész reggel. Viszont mint mondtam, a kislány nagyon matrica, sír is, és az nem tett neki túl jót, hogy az anyja éppen berakta az ajtón, aztán ott sem volt... Ezt mondtam már neki rengetegszer, hogy erre nem az a megoldás, hogy otthagyja másnál sírva, hanem csinálja fokozatosan. Próbálok neki segíteni tanácsokkal, hogy mondjuk a nagynál is jobb eredményeket érne el, ha próbálna vele nyugodtan beszélni 1-1 hisztinél, kirohanásnál, nem azonnal csapkodna és fejhangon ordítana. De hogy "azzal a gyerekkel csak így lehet", ez az érve.

2019. jan. 12. 21:45
 10/37 anonim ***** válasza:
60%

Hát vigye máshová.. Gyerek azért sír és tapad rád mert otthon nem kap semmi szeretetet,jól sejtem h lovéért lettek neki a gyerekek? Azok dobálják igy le másokra és futnak a segélyért családiért.. :(

40N

2019. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!