Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne lekoptatni a...

Hogy lehetne lekoptatni a gyerekes rokont sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Neki két gyereke van, a nagyobb 7 éves, a kicsi 2, az én lányom most lesz tavasszal 2 éves. A szülők nem igazán társasági emberek, nagyon barátaik sincsenek, ezért az anyuka megörült, mikor kiderült, hogy hasonló korúak lesznek a gyerekeink, mert így milyen jó lesz együtt felnőniük. Viszont elég nagy problémák vannak, nem szeretném részletezni túlságosan. De a nagyobbik lány borzasztóan neveletlen, kezelhetetlen és csúnyán is beszél. Vad és bunkó, bármennyire is rossz ezt leírni egy kislányra. A kisebb pedig rettenetesen sírós, és akaratos, anyuka meg folyton túl akarja kiabálni a sírást, ezért olyan az egész család, mint egy cigány pereputty. Folyamatosan hív, ír, hogy lejönne kicsit a gyerekekkel, aminek folyton az a vége, hogy itt akarja őket hagyni, mert "dolga van". Hiába mondom, hogy a kisebb nem nyugszik meg tőlem, és a nagy nem hallgat rám. Ma is ideállítottak ebédidőben, hogy "jaj erre jártak, bejönnek kicsit megmelegedni". Karácsony előtt érkezett meg az új kanapénk, a nagyobb lány összevissza mancsolta az egészet, mikor megláttam, azt hittem, hogy elsírom magam. Ráadásul ő féltékeny a lányomra is, ha találkozunk, vagy itt vannak, folyton mászik az ölembe, csimpaszkodik és ha ezt nem tűröm, vagy megkérem, hogy üljön inkább mellém, kiborul. Olyankor üt, vág, harap, karmol. Most karácsonykor is olyan cirkuszt csinált, hogy mindenki csak nézett kínosan, utána anyukám mondta, hogy ezt a kisgyereket pszichológushoz kéne hordani, mert nem normális, amit csinál. A szülők szerint viszont minden oké vele, pedig már az iskolában is jelezték, hogy nem.


A mai betoppanásuk után a férjem mondta, hogy valahogy állítsuk le őket, mert nem igaz, hogy hazajön 3-4 körül, és őrültek háza fogadja itthon mindig. Viszont nem akarok vitát, megsértődést.


2019. jan. 12. 20:52
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
94%

Ott mikor mentünk volna el mondtam volna h más dolgunk van pont megyünk el,old meg, szia.. Nem szarom el a saját programunkat hogy lepasszolja a kölykeit,a végén azon kapod magad h te rád sozza végképp már most a fejedre van nőve a dolog miután a saját programod életed ők irányitják,a férjed meg fogja unni előbb útóbb..

40N

2019. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
94%
Ne legyél már ilyen konfliktuskerülő! Itt muszáj kerek-perec megmondani az illetőnek, hogy NEM fogtok vigyázni a két gyerekre. Így olyan, mintha gyakorlatilag NÉGY GYEREKED LENNE. Meg kell mondani, mert kihasznál, te meg hagyod. Sértődés lesz, de nekem nem hiányozna ilyen ember az életemből.
2019. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem akarsz cirkuszt, akkor a k0vetkezőket próbáld esetleg (bár én ez esetben inkább cirkusz párti vagyok):

1. Ha hiv nem jelentkezel

2. Ha csengetnek, úgy teszel mintha nem lennél otthon

3. Akkor jelentkezz a telefonra, amikor nem vagytok otthon


Babysitterként tekint rád, te vagy számára a biztos pont, a személy akire bármikor rá tudja sózni a gyerekeit. Szépen fokozatosan koptasd le őket, ha élesbe nem megy a dolog.

2019. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk nagyon hasonló volt a helyzet. Párom testvérének a kislánya nagyon neveletlen. Mondjuk őt sajnálom,mert tényleg nincs vele foglalkozva. Mikor elkezdtek hozzánk járni,első nap még normálisan viselkedett. (Nálunk két kicsi van. 4 és 5 éves. A kislány 6 éves. ) Aztán egyre jobban bemelegedett. Kihúzkodta az ágyneműt,abból akart sátrat építeni,a fiam könyvét összetépte,pedig rászóltam,hogy ahhoz ne nyúljon,stb..

A lényeg,én úgy szereltem le,hogy mikor jottek,a kislanyra azonnal rászóltam,ha olyan dolgot csinált,amit én nem engedek meg a sajátjaimnak sem. Ilyenkor leültettem egy kis székre. Ja és nálam össze kellet pakolni játék után. Egy idő után nem jöttek,mert megsertodtek.

Ne hagyd magad,neked is van épp elég dolgod,plusz a párod is nyugalomba szeretne hazatérni,amit meg is értek. Ha az anyjának nem tetszik,mond meg hogy itt ezek a szabályok,vagy mem kell jönni

2019. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
86%
Hát édesem, márpedig ha te magadat nem becsülöd annyira, hogy képes vagy rettegni a sértődéstől, akkor ezt a problémát te nem oldod meg! És akkor nem ők lesznek a hibásak, hanem te! Egyébként meg megsértődni neked van okod, itt ők sértenek meg téged rendre, az fel se tűnik? Csak jaj, csak nehogy megsértsem őket? Mért, akkor mi van? Egy dolog: hogy nem jönnek többet. Nem ezt akartad?
2019. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
86%

Ha legközelebb hív/keres, megmondod kerek perec, hogy a jövőben nem akartok semmiféle kapcsolatot tartani velük. Ha akadékoskodik/rákérdez miért, akkor, elmondod mindazt, amit itt leírtál.


Állj a sarkadra, mert csak rosszabb lesz.

2019. jan. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
89%

Ki neked az a rokon? Sógornő? Ha a te rokonod, akkor intézd magad, esetleg a közelebbi rokon segítségét kérd. Ha a férjed rokona, akkor neki illene szólnia.


Nekem olyan furcsa, hogy van, aki ilyen szinten lepasszolja a gyerekeit és van olyan rokon, aki ilyet eltűr.


Az én hazám az én váram. Ha valaki jön hozzánk annak be kell tartania a szabályokat. Pl. mindenki leveszi a cipőjét. Ha annyi időt töltenek veled, ahogy írtad, akkor már neked is kéne, hogy legyen tekintélyed. Mi csak a játszótéren találkozunk a barátnőm gyerekeivel, de mivel ismernek ezért hallgatnak ránk is. Sőt, ha valamiért egymás gyerekérekell szólni (nem nevelni), jobban megijednek. Pedig mind a kettő a dackorszak kellős közepén van és bizony néha mi is egy pereputtyra hasonlítunk.

2019. jan. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
75%
Sértődés nélkül nehéz lesz. Próbáld az anyjának elmagyarázni ezt és ha ebből se ért akkor ne vedd fel a telefont ne enged be a lakásba mert sose fog lekopni nem vagy te gyerekmegőrző.
2019. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
30%
Vagy megmondod neki a következő alkalommal amikor random beállít, hogy bejelentés nélkül egyáltalán ne jöjjön mert ez neked így nem oké. Vagy mindíg kitalálsz valami kamu indokot: progranod van, orvoshoz mész, vásárlnod kell menni, migréned van, beteg a kicsi, jönnek hozzád nemsokára. Vagy "kend" rá a férjedre, ha neki nem gáz a dolog, bár ha ő nincs épp otthon akkor simán odaviheti még. Mondanám, hogy te is játszd el vele ezt egy párszor de inkább nem hagynám nála a nem létező gyerekemet sem. Ami még jó ötlet lehet, hogy ilyenkor kérsz valamit cserébe. Pl ha azt mondja, hogy elintéz valamit akkor kérd meg, hogy ha már úgy is elmegy akkor hozzon fél kiló póréhagymát/szárított banánszeletet/szénsavmentes kólát.
2019. jan. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként nálunk az egyik rokon anyukámat szivatta folyamatosan. Tesómmal már 20 felett vagyunk. Rokon gyereke 5 év körül van. Teljesen normális, szeretjük és bár el van kényeztetve ezért néha besértődik de mivel figyelmen kívül jagyjuk, kb 10 perc után megunja. Szóval nagyon könnyen kezelhető, értelmes gyerek. És még így is, még az én szememet is szúrta, hogy anyukám akárhányszor vett ki szabadságot, mindíg lepasszolták neki a gyereket. Nem túlzás, minden egyes alkalommal. Mert anyuka inkább egyedül menne vásárolni, elmenne csak a másik idősebb gyerekkel moziba, elmenne valahova munka után, az oviból hozza el, nyáron csak a gyerek miatt anyum vegyen ki egy hét szabit. Persze anyukám segít szívessen de neki is kijár a pihenés. Már én mondtam neki a multkor, hogy jobb lesz ha leállítja őket mert ez így nem állapot, pihenni is kell.
2019. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!