Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen gyakran látogattok...

Ti milyen gyakran látogattok haza a családotokhoz?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és már lassan 3 éve együtt élek a barátommal albérletben.Fél éve megállapodtunk egy adott lakásban, otthonról dolgozunk, tanulunk és fizetünk mindent. Ott kezdődik a problémám, hogy az én családom kb. 2 naponta hívogat (nagyszülők, anyuka) hogy mikor megyünk már haza? Kb. 100 km van közöttünk. Elvárják, hogy minden 2. héten legkésőbb odamenjünk és ha csak 2 éjszakát alszunk ott, akkor mindig megjegyzik, hogy milyen keveset vagyunk ott. Párom családját jó, ha havonta egyszer látjuk, még sincs ezzel gondjuk. Kezd az agyamra menni ez a folyamatos telefonálgatás és számonkérés, és hogy sosem jó nekik semmi - az sem ha pl. nem hétvégén megyünk hanem hétközben. Ti hogy vagytok ezzel?

2019. jan. 12. 21:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Én màjus óta nem voltam otthon. Ugyanaz a helyzet mint nálad(100km, albi, párommal élek). De szülinapokra lejöttek hozzánk. Egyedül mamámat nem láttam regebb óta. Hozzá tervezek haza menni. De nem szokta rágni a fülem. Tudja az okát annak, hogy rég nem voltam otthon.
2019. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Én 15 éve elfelejetettem haza menni,nyugodtság felszabadultság,jo nekem sulyos okaim voltak.. Javaslom mondj nemet. Nem értek rá. Ennyi.
2019. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem mondd, hogy nem mentek, nem értek rá, nincs időtök és energiátok és fontos a tanulás/munka most.
2019. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
91%

Szerintem beszéljetek meg, hogy néha ők Is jöjjenek hozzátok. Az én családom 160 km-re van és megtudtuk beszélni... Így is kb. csak havonta, kéthavonta találkozunk de néha én megyek néha ők vagy csak anya jön.. Még ha egy napra is. Ő nem szokott itt aludni reggel jön, együtt töltjük a napot, sokat beszélgettünk és este hazautazik. Nálunk teljesen jól működik.

Viszont azt ne feledd, hogy azért ragaszkodnak hozzád, mert szeretnek,És sajnos nem élünk örökké, Próbáljatok meg kihasználni minden lehetőséget, nehogy egyszer megbánd, hogy túl elutasító voltál.

2019. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
100km nem tàvolsàg!èn 1100kmre lakom anyumtól ès a mamàmtól,jó ha egy èvbe 2x làtom őket:(..ezt le kell ülni ès higgadtan megbeszèlni, hogy ti màr felnőttek vagytok ès bizony szüksèg van a privàt szfèràra..
2019. jan. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%
5ös vok bocs, mèg annyi hogy ők valószínűleg szeretnek tèged ès ezèrt ragaszkodnak hozzà ezt ne felejtsd el.Utazgatni nem olcsó ès persze idő, de ezt el lehet szèpen is magyaràzni ùgy h ne sèrtsd meg őket!
2019. jan. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Hetente.
2019. jan. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%
Azért kicsit szomorú hogy részedről nincs meg az igény az állítólagos szeretteid látogatására...
2019. jan. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
22%

Ha albérletben laktok, akkor gondolom nem vet fel titeket a pénz. Ha csak te mész látogatni 2 hetente, az is van vagy 5000 Ft havonta gondolom. De inkább több. Ez pedig elég sok.

A nagyszüleid, ha jó egészségi állapotban vannak, és ingyen utazhatnak, tegyék meg ők, és látogassanak ők téged.

2019. jan. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
22%

Nállunk úgy van hogy egyik hónapban a mi szüleinknél vagyunk a másikban pedig a pároménál, 1-2 éjszakát attól függ hogyan dolgozik.

Mi is szoktunk telefonálni a szülőkkel heti 3x 5-15 perc nagyszülőkkel csak találkozni szoktunk amikor megyünk.

Mi kerek perec megmondjuk hogy Február utólsó hetén megyünk hétvégén, először a párom családja nem nagyon akarta el fogadni de aztán muszáj volt nekik :-D

Én családom 100 km laknak a páromé 120 km.

2019. jan. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!