Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen gyakran látogattok...

Ti milyen gyakran látogattok haza a családotokhoz?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és már lassan 3 éve együtt élek a barátommal albérletben.Fél éve megállapodtunk egy adott lakásban, otthonról dolgozunk, tanulunk és fizetünk mindent. Ott kezdődik a problémám, hogy az én családom kb. 2 naponta hívogat (nagyszülők, anyuka) hogy mikor megyünk már haza? Kb. 100 km van közöttünk. Elvárják, hogy minden 2. héten legkésőbb odamenjünk és ha csak 2 éjszakát alszunk ott, akkor mindig megjegyzik, hogy milyen keveset vagyunk ott. Párom családját jó, ha havonta egyszer látjuk, még sincs ezzel gondjuk. Kezd az agyamra menni ez a folyamatos telefonálgatás és számonkérés, és hogy sosem jó nekik semmi - az sem ha pl. nem hétvégén megyünk hanem hétközben. Ti hogy vagytok ezzel?

2019. jan. 12. 21:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%

7000 km. Minden második szeptemberben 2 hétre.


100 km meg nem távolság. Én annyira dolgozom és mindennap elmegyek és hazajövök.

2019. jan. 13. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%
1,5 évet kollégista voltam, illetve 1,5 éve költöztem össze barátnőmmel. 1-2 havonta járunk (illetve a kollégiumból is) családot látogatni, 110 km-re lakunk. Nem túl sűrűn, nem túl gyakran, így pont jó. Anyukámmal viszont naponta beszélek, általában chaten, heti 1-2x pedig kb 10 perceket telefonálok. Ja és sosem alszunk ott, kivéve ha valami esti program van.
2019. jan. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
44%

Szrd le, mit akarnak otthon, mész, amikor kedved van, felnőtt ember vagy :)


Én (200+ km) kezdetben hetente jártam haza, aztán kéthetente, havonta, háromhavonta, most már csak évente kétszer a nagyobb ünnepek alkalmából.

2019. jan. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%
Kétévente. Külföldön élünk.
2019. jan. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Egy évben kétszer kb. 100 km-re élek anyámtól, de a viszony elég távolságtartó. Nem utáljuk egymást, de nagyon nincs is miért ott lebzselnem gyakrabban. (Telefonon beszélünk minden héten egyébként, de a találkozások száma így pont jó.)
2019. jan. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%
Én 2-3 hetente megyek anyumhoz és tesómhoz. Másfél óra az út. :)
2019. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Havi 1-2x, de jellemzőbb a havi 1 alkalom.

Attól függ, hogy éppen hogyan érünk rá/van kedv. Ilyenkor mindenki a saját családjához megy haza hétvégére. Nálunk is kb 100 Km a távolság.

2019. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
250 km-re lakik a lányom és a barátja, kéthetente jönnek... Pedig önállóak, dolgoznak, tanulnak. Én örülök, hogy van igényük arra, hogy velünk legyenek.
2019. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Amilyen ritkán csak lehet!!! Szívem szerint még messzebb laknék.
2019. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én vidékről költöztem fel anno Pestre mikor az egyetemre felvettek, 250 km-re a szüleimtől. Egyedül laktam egy panelban (szüleim lakása volt, ők vették egyrészt maguknak, mert Pestre sokszor kellett jonniuk egy évben munka miatt, másrészt hogy nekem ne koliba kelljen mennem). Az elején mivel ugye egész héten egyedül voltam, barátaim senki nem jott Pestre tanulni, ők közelebbi egyetemet, főiskolát választottak, és barátkozni is nehezen tudtam, így minden hétvégén haza vonatoztam. Aztán ez már kezdett nagyon fárasztó lenni, mivel azért a haza látogatás nem pihenesrol szólt, és a három napból kettő elment az utazással (pénteken vonattal haza majd vasárnap vonattal vissza, plusz a BKV na meg a vonat késések, így azért bőven 4-5-6 órák elmentek CSAK az utazással), így ritkitottam minden második héten mentem haza. Aztán mikor barátom lett, már csak havi egy hétvégén mentem haza.
2019. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!