Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

Milyen lesz neki, ha egyedül marad? Ez az élet rendje?

23 éves vagyok és felvetődött, hogy a párommal összeköltözünk. Igen ám, de a szüleim elváltak, magyarul az édesanyám egyedül maradna.. A húgom egyelőre itthon él, de 2 év múlva ő is tovább szeretne tanulni. Mikor felvetődik a költözés téma nem érzem úgy, hogy anyut ez bántaná. Néha úgy veszem ki a szavaiból, hogy inkább jó ötletnek tartja. Párja nincs most. Furdal a lelkiismeretem, hogy tehetek-e vele ilyet attól függetlenül...

jan. 13. 11:19  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Ez az élet rendje.

A válasz 97%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont jan. 13. 11:26 Privát üzenet

Anyukád jó ötletnek tartja, mert önállósodni fogsz így. Ő pedig nem egy önző ember, aki azért szülte a gyerekeit, hogy azok őt őrizzék egy életen át.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Ez egy szép leválás lesz, hidd el.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont jan. 13. 11:28 Privát üzenet
Minden tiszteletem anyukádé, hogy ennyire támogatja az elköltözésedet. Bár nem derül ki, hogy férfi, vagy nő vagy, de nekem az a tapasztalatom, hogy a fiús anyák engedik el nehezebben a csemetét. Reméljük, így marad a helyzet, és a későbbi dönzéseidben is így fog támogatni. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, ez az élet rendje. :)

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont jan. 13. 11:30 Privát üzenet
Örülj neki,hogy támogat. Ha teheted úgyis látogatod,látogat,felhívod,felhív. Vannak akik válás után a gyerekeik miatt nem kezdenek új èletet. Lehet most úgy éri új életet kezdhet.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont jan. 13. 11:37 Privát üzenet
Tipikus esete annak, hogyha nincs semmi probléma, lássunk bele mégis valami rosszat.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont jan. 13. 11:39 Privát üzenet

Kérdezz rá!

Lehet, hogy már ő is várja, hogy pasizhasson. De az is lehet, ha hugod tovább tanul, akkor együtt mennek az egyetemi városba, és ott vesz lakást.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont jan. 13. 11:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mondtam már neki, hogy lehetséges kiköltözünk külföldre, de úgy vettem észre ebben is inkább támogat, mert tudja hogy mi ott kint igazán jól keresnénk a párommal. És úgysem végérvényesen élnénk ott.

Igen, büszke vagyok én is anyára és bár az egyik komment nem igazán tetszett, de talán igaza van a kommentelőnek és lehet többet látok bele ebbe, mint ami valójában. Csak hát az én álláspontom is talán érthető, mert nekem mégiscsak az édesanyám :/.

Mindenkinek ment a zöld kéz! :)

További kommenteket is szívesen várok.

# 7/12Időpont jan. 13. 11:46 Privát üzenet
Szep tole hohy tamogat. Ez az elet rendje en is sajnalnam de attol nem leszel boldog ha sajnalod. A hugod otthol van meg 2 evig es mire elmegy lehet kozben anyud talal egy pasit. Azon kivul ugyis fogjatok tartani a kapcsolatot. Eld attol a sajat eleted, tudja hogy fontos ez neked

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont jan. 13. 12:00 Privát üzenet

Nem marad egyedül, hisz nem szűnik a kapcsolatotok, csak máshol fogsz lakni.

Szerintem alig várja, hogy unokázhasson. :)

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont jan. 13. 12:18 Privát üzenet

Én, mint édesanya, szintén maximálisan támogatnálak. Több okból is, de a legfőképpen azért, mert azt gondolom, hogy akkor csináltam jól valamit, ha felnőttként önellátó lett a gyerekem, nem függ már tőlem. (Bármikor történhet velem bármi, és nem lenne jó érzés úgy meghalni, hogy bajban hagyom a gyerdkemet)

Én egyszerűen csak totál büszke lennék.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont jan. 13. 12:44 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Akik egyedül, család nélkül élnek! Mennyire változtatott meg a magányos élet?
Lehet e olyan, hogy valakinek soha nem lesz családja, egyedül éli le a életét? Nem feltétlenül azért, mert nem akart férjet, gyereket, hanem mert így hozta az élet. Ismertek ilyen embert?
Mindenki ellenem van, senki nem támogat. Mit kezdjek magammal?
Hogyan közöljem édesanyámmal, hogy úgy érzem egyedül nem tudom feldolgozni az édesapám elvesztését, hogy pszichiáterra van szükségem?
Nem lehet számítani már senkire sem? Hogyan éljen az ember egyedül, segítség nélkül?
Sosem lehetek egyedül a saját szobámban! Megőrülök! "Gyerek"élet ez?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!