Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak ha a...

Mi lehet az oka annak ha a nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő ex barátom ezt csinálja?

Figyelt kérdés
A szakítás előtt sokszor beszélt már nekem olyanokat hogy vajon ha ő szakítana velem akkor én mire lennék képes érte. Amikor azt mondtam hogy ő egy szabad ember akkor csodálkozott. Előfordult már hogy egy veszekedés alkalmával megemlítette a szakítást, de akkor megkértem hogy bocsásson meg. Azután hogy szakítottam vele, mert újra eljátszotta ezt a fenyegetőzést azóta online lájkolta azokat a családi képeket amin az exével vett részt, kitett olyan képeket amiket csak ők ketten lájkoltak az exével, olyan képet is egy helyről ahová eljártunk szórakozni. Még egy olyan idézetet is lájkolt hogy akiben megbízunk, azt becsapni a legnagyobb bűn. A kedvenc zenémet is megosztotta.
2019. jan. 14. 13:29
 1/10 szántóvető ***** válasza:
100%
nyilván az hogy beteg,amit te is észrevettél úgy látom.beléd akar rúgni még párat.tiltsd le a francba és kész,ne nézegesd hogy miket lájkol.vagy ez nálad nem alap hogy az exedet letiltod?
2019. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Moncsicsi9876 ***** válasza:
100%
Lépj túl az exeden.Ami nem működik,nem kell erőltetni.Miert nézegetted hogy éppen milyen képeket lájkol,vagy épp milyen idézetet rak ki?Nem tök mind 1.?!Én ahogy észrevettem az írásodbol,meg nem leptel túl az exedden ,ezért is zavar téged, h per pill a közösségi oldalon mit tevekenykedik.Zard le magadba a dolgokat .És tekints előre.
2019. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyiss másfelé, állítsd le a követését és nem fogod látni, miket oszt meg, miket lájkol.

Nem vagyok túlzottan járatos a közösségi médiában de azt hiszem simán leállítható a követése valakinek és ettől még az ismerősi listán ugyanúgy rajta marad tehát - ha nem akarod - onnan se kell törölni, illetve nyugodtan leállíthatod követését ha attól tartottál hogy ekkor ismerősi listáról is eltűnik.

2019. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy letilthatom, de nem ez érdekel, hanem az hogy ő miért csinálja ezeket a Facebookon. Tehát a kérdésre szeretnék választ.
2019. jan. 14. 14:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Az okai érdekelnének.
2019. jan. 14. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:
98%
Mert lelkikeg fogyatékos. Mégis milyen választ vársz? Inkább akadj le a témáról, és éld az életed.
2019. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A nárcisztikus személyiségzavaros emberek jól tudnak manipulálni, az exed is éppen ezt teszi. Féltékennyé akar tenni, vagy csak bosszantani akar. Tényleg az segítene most neked, ha letiltanád. Egy ilyen emberrel nem jó kapcsolatban maradni.
2019. jan. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

A nárcisztikus személyiségzavar komoly pszichológiai probléma. Aki ebben szenved, az önmagát tökéletesnek látja. Bármi nemű - akár építő - kritikát személye elleni támadásnak érez és vagy verbálisan vagy fizikálisan visszavág.

Egy nárcisztikus emberrel NAGYON nehéz együtt élni. Empátiájuk nulla, vitázni nem, csak veszekedni lehet velük. A kritikát semmilyen formában nem képesek elviselni, ráadásul folytonos felsőbbrendűséget kell érezniük ahhoz, hogy jól érezzék magukat, ezt pedig vagy úgy érik el, hogy kérkednek a vélt vagy valós eredményeikkel, vagy lealacsonyítanak másokat (pl. kérdeznek valami olyat, ami a másiknak nem szakterülete így nem tudhatja, csak azért, hogy kigúnyolják). Egy nárcisztikus nagyon jól tudja érzelmileg manipulálni az embereket, pláne azokat, akik érzékenyek és sajnos rendszerint ilyen párt sikerül találniuk. Nekem apám ilyen és örülök, hogy már nem vele kell élnem, de sajnálom anyámat, aki meg empatikus, érzékeny és segítőkész, mert tönkre megy ebben a kapcsolatban.


Az exed azért küld ilyeneket, hogy bűntudatot keltsen benned és ezzel a saját sérelmét igazolja. Azt szeretné, hogy fájjon, mert akkor ő felsőbbrendűnek érezheti magát.

Az egyetlen dolog, amit tehetsz, hogy levegőnek nézed. Más megoldás nincs.

2019. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Lelkibeteg fogyatékos f@$z...
2019. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyerekes nyomi tilsd le ne tápláld az egoját
2019. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!