Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg rossz az albérlet?...

Tényleg rossz az albérlet? Nagyon nehéz belekezdeni?

Figyelt kérdés

Anyukámmal kicsit össze kaptunk a költözés témán.

Nem szeretnék a bátyámmal egy szobába élni még évekig...egyszerűen kiakasztó.. Parancsolgatós..

Miatta nem hívhattam fel egész életembe a barátaimat mivel nem engedte és még a privát terembe is beleköt (pl: mikor jön a barátom SOHA nem megy el itthonról bezzeg én mikor felakar hozni valakit ugorjak...)


És ezt megemlítettem anyukáknak, hogy ha ez így fog menni amint végzek a sulival a barátommal elfogok költözni. (én 18 ő 23)

És egyből felháborodott, hogy nem úgy negy ahogy gondoljuk az egész fizut elfogja venni stb..


A bátyám 24éves és br. Keres 80.000....míg én suli mellett br.200.000 míg barátom 350.000(kezdő) és ezért úgy gondoljuk,hogy eltudnánk jövőre.

Vagy anyukámnak tényleg igaza lenne?

Bár ő azt is mondta,hogy addig itt lakhatunk amíg össze nem gyűlik házra való, de tudom hogy azért akar ott tartani mert én vagyok neki az egyetlen segítség..


2019. jan. 14. 17:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
45%
Elnézést a kíváncsiskodásom miatt... De milyen szakmában kerestek ennyit kezdőként itthon?
2019. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
30%

1# bruttó 200ezret akkor is megkeresek,ha ki sem kelek az ágyból.


Kérdező,ha fővárosi albérlet, akkor azt tudom mondani, hogy minimum! 100+rezsi= 130/140ezer forint/hóval lehet számolni. Az elején két havi kaució, tehát egyből szükségetek lesz kb 350.000Ftra. A kajàról megkerdezheted anyukádat, én egyedül kb 50-60ezret költők havonta kaja+tisztító+tisztálkodószerre. Plusz bérlet, telefonszamla, tartalék a váratlan kiadásokra, szórakozás.

2019. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
71%
Mivel kerestek ennyit?
2019. jan. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
93%
Jól értem, bruttó 200at keresel? Mert az nem sok albira. Kalkuláld bele, hogy az elején komoly összegekt elkérnek. Ne csak a bérleti díjat számold. Elhiszem, hogy nagy a szerelem, de ilyen fiatalon nem biztos, hogy évek múlva is együtt lesztek. A te fizudból meg nem lehet fizetni egy albit és kaját.
2019. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
58%
Ennyi pénzből simán menni fog. De az elején nagyobb kiadások is lesznek.
2019. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, ha válllkozó valaki, max akkor keres pénzt anélkül hogy kikelne az ágyból mert "megfial" a pénze.


De itthon 350ezer kedző fizunak nagyon ritkának számít szerintem.

2019. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
74%
Azért gratula az olyan szülőnek, aki a felnőttkorú, különnemű gyerekeit is közös szobába tudja csak tenni. ENNYIT tudott összehozni? Akkor minek kellett két kölyök???
2019. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%

A bruttók szépen hangzanak, de nettóból számoljatok.

Hol laktok helyileg? Ilyen fizu mellett gondolom Pest. Pesten 110-120 egy átlagos pici garzon a jelenlegi albérlet árak mellett... de mondjuk, hogy ti ráértek keresgélni, legyen jó esetben 90, annál olcsóbbat szinte lehetetlen kifogni. (Mondjuk egy év alatt még mehetnek feljebb az árak, de ettől tekintsünk el.)

Neked a nettód... lehet 110 talán? 120? Annál több nem nagyon. A barátodnál jobb a helyzet, gondolom 250 körül azért megkap.

Lényeg a lényeg, a te fizud önmagában maximum az albérleti díjra elég. A barátod fizujából kell rezsit, netet, telefont fizetni, abból fogtok megélni. Abból kéne félretenni is.

Annyira azért nem rossz a helyzet, fiatalok rosszabb helyzetből is indulnak manapság. :)

Viszont kezdjetek gyűjtögetni, mert kéthavi kaució alap, és első lakásnál rengeteg a plusz költség még akkor is, ha bútorozott helyre mentek. Nekünk anno 100 felett ment el az első hónapban, pedig edényt egy nagy adagot kaptunk a szülőktől.

2019. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
3# brutto 200.000nek kb 130.000 a nettója...
2019. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
77%

"De itthon 350ezer kedző fizunak nagyon ritkának számít szerintem."


A srác 23 éves. Barátnőm fia 22 éves, és ő is ennyit keres (350 bruttó, tehát 230 körüli nettó, multinál gyártósori gépbeállító, technikus. Nem olyan elrugaszkodott összeg, az említett srác májusban kezdett melózni, addig OKJ-ra járt.)

2019. jan. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!