Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban bűnnek számít-e ha...

Valóban bűnnek számít-e ha családapaként heti két alkalommal sportolni járok?

Figyelt kérdés
Napi 8 órában dolgozó munkásember vagyok, munka után ha nincs semmi intéznivaló akkor célirányosan hazamegyek (bevásárolni én szoktam, mivel a párom van otthon az 5 hetes fiunkkal). Edzésre hétköznapokon (csakis ekkor a hétvége szigorúan a családé) mennék az esti órákban, ráadásul autóval, hogy ne tartson olyan sokáig az utazás mintha busszal mennék. De ilyenkor általában megkapom, hogy: "Már megint elmész itthonról ?!" Szóval ilyen körülmények mellett tényleg sok, ha heti két este 3 órát nem vagyok otthon a munkán kívül?
2019. jan. 15. 07:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
50%

Ha a feleséged is elmehet heti 2x 3 órára akkor nem.

De mivel ő 0-24 a gyerekkel van ezért igenis menj haza ringasd te is azt a gyereket amig ő letusol vagy alszik picit.

2019. jan. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sok az a 2x 3 ora. Meg jo hogy te vasarolsz be, o hogy menne el az 5 hetes gyerekkel? Kesobb mar siman, de most ne allitsd be ugy, hogy ez vmi nagy dolog reszedrol. Nem kell minden percet a feleseged szoknyajan tolteni, de 2x3 ora az mar 6 ora a kozosen toltheto idobol, ami 8 oras munka utan nem olyan sok, ha csak nem a melohelyed mellett laksz kozvetlenul.

Nekem felesegkent nem tetszene, de ha mondjuk csak 1x3 orara mennel, vagy 2x1,5re, azzal mar nem lenne gondom.

2019. jan. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:
Természetesen nem tartom bezárva. Amúgy igen, amikor otthon vagyok én is ugyanúgy szeretgetem, ringatom, tisztába teszem mint az Édesanya.
2019. jan. 15. 07:35
 4/64 anonim ***** válasza:
75%

Elvileg nem lenne sok, de ezt a feleségeddel meg kellene beszélni, mert érthetö módon neki szüksége van minden nap a támogatásodra, egy ilyen pici baba ugyanis elég megeröltetö napi 24 órában.

Nem írtad, hogy a 3 óra egy-egy alkalom vagy összesen, hogy a hétköznapokban mennyi idöt töltesz vele meg a babával.

Ekkora gyerek mellett a feleségednek óriási segítség, ha fél órát-órát te foglalkozol a babával és neki ez idö alatt csak magával törödhet, olvashat, sétálhat, vagy amit akar. Emellett az is érthetö, hogy este szeretne veled kettesben lenni, mert egész nap egyedül van, a baba körüli teendök is eléggé egyhangúak, megeröltetöek.

De szerintem meg kellene beszélnetek, hogy milyen megoldás lenne - ha meghatározott napokon sportolsz - és esetleg nem újra elmégy, hanem elöször sportolsz, utána haza, vagy esetleg reggel, munka elöttre tervezed be.

Emellett úgy igazságos, hogy ugyanennyi idöt biztosítasz a feleségednek is, amikor gyerekmentes lehet és esetleg elmehet a barátnöihet, rokonaihoz kikapcsolódni.

De a legfontosabb, hogy ebben nektek kettötöknek kell megegyezni.

2019. jan. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
25%

Dehogy bűn, eszedbe se jusson ilyesmi!

Ez a tipikus női lelki terror.

Nálunk ugyanez volt, amikor zenélni jártunk, volt aki ugyanúgy megkapta ezt, amiért 2-3 órára elmert jönni otthonról. Nem is csoda, hogy egy idő után menekült, válás lett belőle.

Sűrgősen le kell rendezned ezt az asszonyban, hogy tudja hol a helye.

2019. jan. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
55%
Dehogy sok. Menj nyugodtan, én engedem a férjemet. Cserébe van persze én idő. Egy 5 hetes még csak fekszik, alszik, eszik vagy sír. Annyi vele a dolog, hogy ki kell találni miért sír. Most ha mindketten álltok a kiságy fölött, hogy épp rájöjjetek, mi baja, azzal sem vagytok előrébb. Legalább te is kiegyensúlyozott vagy, a mozgás amúgy is boldogsághormont termel, nehezebben ba*od fel az agyad.
2019. jan. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
46%
Nem, egyáltalán nem sok. Dolgozol, segítesz otthon, mi kell még? Inkább örülni kellene, hogy sportolsz, és nem otthon a tévét bámulod sörrel a kezedben.
2019. jan. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem inkább azzal van a feleségednek baja, hogy pont most jut eszedbe ez, hogy elmászkálj otthonról. Nem korábban, még babavárásnál, vagy nem egy fél év múlva, hanem 5 hetes baba mellett, amikor még minden új, amikor anyuka is labilis még érzelmileg, nincs rendszer, nincs rajtad és a babán kívül semmi.

Annyi rémsztori van, akár itt is, hogy a baba születése után apukára rájött a kapuzárási pánik, hirtelen már nem segít semmiben... valami hasonlótól rémülhetett meg a feleséged.


Én a helyedben egy-két hónapot várnék az egésszel, míg kicsit helyrerázódtok lelkileg (is). Ha ragaszkodsz hozzá, hogy most kezdj neki, akkor némi kompromisszum, pl nem mész haza edzés előtt, azzal is spórolsz egy órát, amivel hamarabb vagy otthon, és/vagy kicsit lefaragni az edzés időből eleinte, hogy kevesebb legyen a kieső idő...

Beszélgess a feleségeddel, ő hogy tartaná elfogadhatónak, és keressetek köztes megoldást!

2019. jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
76%
Hat, heti 5 napbol, ha ketszer este 8 utan jonnel haza, annak en se orulnek. Mivel nem irtad, egy normal munkarendben gondolkodom. Tok jogos lenne, ha a feleseged is kerne ugyanennyit es akkor marad 1 kozos nap, meg a hetvege, ami eleg szereny. Nekem ugy ferne bele, ha 2x mennel, hogy este 6ig erj haza, ha 1x, akkor nem baj a 8 se. De 2x 8 utan ilyen pici babaval valoban sok.
2019. jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 LeniDavisJr válasza:
95%
Nekem is kemény volt a gyerek érkezés utáni pár hónap. Én 3-4 hónapig csak a családra koncentráltam. Csak dolgozni, ügyeket intézni jártam el, a szabad időmet otthon töltöttem, mert a feleségemnek szüksége volt rám. Párszor, amikor otthon hagyott, mert orvoshoz kellett mennie, vagy valami, akkor megtapasztalhattam, milyen kemény munkát végez 0-24ben. Majd mikor már olyan 4-5 hónapos volt a kicsi, akkor már hetente egyszer elmentem este focizni a haverokkal egy másfél-két órát. Aztán majd már egyre többször. De az elején nagy szükség van rád is.
2019. jan. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!