Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban bűnnek számít-e ha...

Valóban bűnnek számít-e ha családapaként heti két alkalommal sportolni járok?

Figyelt kérdés
Napi 8 órában dolgozó munkásember vagyok, munka után ha nincs semmi intéznivaló akkor célirányosan hazamegyek (bevásárolni én szoktam, mivel a párom van otthon az 5 hetes fiunkkal). Edzésre hétköznapokon (csakis ekkor a hétvége szigorúan a családé) mennék az esti órákban, ráadásul autóval, hogy ne tartson olyan sokáig az utazás mintha busszal mennék. De ilyenkor általában megkapom, hogy: "Már megint elmész itthonról ?!" Szóval ilyen körülmények mellett tényleg sok, ha heti két este 3 órát nem vagyok otthon a munkán kívül?
2019. jan. 15. 07:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 szántóvető ***** válasza:
25%
lehet hogy dugni jársz,ki tudja.én nem vagyok veled,a feleséged sincs ott aki ellenőrizni tudná hogy hova mész.szóval nyilván a féltékenység állhat a háttérben.
2019. jan. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
82%

Az a bűn, hogy szerinted a te életed ugyanúgy megy tovább, és ha munka után nincs jobb dolgod, akkor otthon megszeretgeted a babát.

Miközben a feleséged élete gyökerestől felfordult. Elképzelésed sincs, hogy mennyire várja, hogy végre egy kicsit letegye a babát, és mondjuk nyugodtan tudjon pisilni, vagy ülve megehessen egy szendvicset.

Ne úgy tekints a babával töltött időre, hogy a feleségednek segítesz. Hanem úgy, hogy ez a DOLGOD apaként. És igencsak szomorú, ha te most fontosabbnak tartod, hogy sportolhass, mint az apai feladatodat. Sebaj, asszony megoldja, az ő dolga.

De nem, nem az ő dolga.


Pont ezért esik szét rengeteg házasság a szülés után, mert nem vagytok képesek belegondolni a másik helyzetébe, és ha épp pár hétig, vagy pár hónapig szopóroller van a babával, akkor az az asszony dolga, de eszedbe se jut, hogy mondjuk 2-3 hónapig lemondasz a sportról, vagy csak heti egyszer egy órát, és majd ha fordul a kocka, és könnyebb lesz, akkor újra több időd jut magadra.

Neeem, hát ez neked JÁR, mert te dolgozol, asszony meg 0-24 otthon van, igaz, enni és pisilni se akkor megy, ha kell, hanem ha ideje engedi, de hát ki tehet arról.

Aztán megy a csodálkozás, hogy eltávolodtok, asszony hisztis, szex nincs, pár hónap múlva meg pont te fogsz duzzogni, hogy csak a pénzt tedd az asztalra, de egyébként tojik rád. Miközben pont most veszed fel azt a szerepet, hogy te teszed a pénzt az asztalra, a többi az ő dolga, te akkor segítesz, ha otthon vagy. De eszedbe sincs azért haza sietni, mert otthon is feladatod van, amiben nélkülözhetetlen lennél.

Tudom, nem érted, mert a gyermekágyas időszakban benne kell lenni, hogy felfogd, mi olyan istentelen nehéz abban, hogy életben kell tartani egy 3 kilós embert, miközben nem alszol, tombolnak a hormonok, és mindenki szerint ku.rva boldognak kell lenned.

Fontossági sorrend. Ennyi.

2019. jan. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
11%
Menjen anyuka is dolgozni ha ennyire unatkozik.
2019. jan. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 Miss Endzsi ***** válasza:
13%
Az lenne a normális, ha eljárnál heti kétszer edzeni.
2019. jan. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
92%

ma 08:11-es: Normális vagy? HOL van arról szó, hogy az anyuka unatkozik?????

Eleve 5 HETES gyerek mellöl nem igazán lehetne eljárni dolgozni - a szülési szabadás HAT HÉT!!!!- , de ha szerinted egy ekkora gyerek mellett LEHET unatkozni, akkor még sosem voltál ekkora gyerekkel napokon keresztül úgy, hogy csak te gondoztad!

Mielött ilyen választ írsz, PRÓBÁLD ki két hétre, hoyg mit jelent egy újszülöttet ellátni éjjel-nappal!

2019. jan. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 Moncsicsi9876 ***** válasza:
54%
Szerintem nem sok.Muszaly neked is kicsit kikapcsolódni,mert felorolsz ebbe előbb utóbb.Munka,bevásárlás,otthon is besegítesz a parodnak, stb.Mokuskerek,és igen is, néha ki kell szakítani magadnak egy kis időt ,hogy egy kicsit kikapcsolódjal,feltoltodj.Szerintem ülj le a pároddal,beszéld meg vele,hogy neked szükséged lenne erre, a kis időre hogy eltudjal menni kicsit edzeni ,feltoltodni.De sietsz haza a családhoz.Cserebe ő is elmehet heti 2-szer 3 órára hogy kicsit kikapcsolodjon,/magával tudjon foglalkozni/feltoltodni.Es addig még te foglalkozol a babával.Ossze kell egyeztetni ezt pároddal,melyik nap az övé ,melyik a tied.Igy a fair.
2019. jan. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
86%

Alapból azt gondolom, hogy egy családban nem bűn az ilyesmi.

DE!

A gyerek érkezése utáni néhány hónap, különösen az első hetek, egészen más elbírálás alá esnek.

Elmondani nem tudom, mennyire magányosnak és cserben hagyottnak éreztem magam, mikor a lányom születése után az apjának ugyanúgy ment tovább az élete, mint szülés előtt.

Nem mondott le sem a hobbijáról, sem a barátairól, sem az önkéntes túlórákról (vállalkozó, nem lett volna muszáj).


Mondanom sem kell, már nem vagyunk együtt. Nyilván nem ez volt az egyetlen oka a válásnak, de alapjaiban rengette meg a szerelmem, szeretetem, amit a volt férjem iránt éreztem. Hogy magamra hagyott eg yilyen katasztrofális helyzetben, mert egy nőnek az első baba érkezése hidd el, hogy ugyanolyan katasztrófa,mint amilyen nagy öröm. A hormonok okozta lelki tényezőkről nem is beszélve.


Igazi TÁRSként most az a dolgot, hogy lemondj egy rövid ideig az edzésről, és mindenről, hogy érezze a feleséged, hogy vele vagy a nehéz időkben. Hogy a friss szülőség neked is zgyanolyan lemondások sora, mint az anyukának.


Persze nem azt mondom, hogy évekig, vagy örökre. De az első három hónapban szerintem. Amíg vissza nem talál a kismama önmagához, nem alakul ki a napirend stb. Illetve amíg vissza nem rendeződnek a hormonjai annyira, hogy ne legyen hisztérika.


Szívből kívánok minden jót nektek!

35N

2019. jan. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 Moncsicsi9876 ***** válasza:
12%
* még szó sztorno*
2019. jan. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
61%

Általában alap a számodra ez a kis idő, egy 5 hetes gyerek mellett viszont adott élethelyzet függvénye, hogy belefér-e. Van, amelyik családban igen, van, ahol nem.

Most legyen első a gyerek!

2019. jan. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
96%
Kinek mi a sok. Én hiába mondom h igen, vagy nem, attól még a feleséged úgy érzi, hogy igen. Meg kéne beszélned vele. Valószínűleg az a baja, hogy az ő élete megváltozott, mindent feladott, te meg éled világod. Hamarosan eltelik a 6 hét, szóval ajánld fel neki, hogy ő is elmehet néha és nyugodtan hagyja rád a gyereket. Hidd el, ő sem lenne házisárkány, ha nem lenne bezárva 5 hete. Én is borzalmasan érezném magam a helyében. Nem azért mert te mész, hanem azért mert én nem mehetek. Nő vagyok amúgy és nekem is nagyon fontos a sport. Ha nem sportolok akkor házisárkánnyá válok az meg senkinek sem jó. Szóval teljesen megértelek, hogy szeretnél menni, csak a feleséged oldaláról nézve hozzá senki sem szólt egy felnőtt mondatot egész nap. A 3 órában elég sok lehet az utazás. Nem tudnál csak leszaladni egy szomszédos kondi terembe futni 1 órát? Azzal 4 órát spórolnál és abba már nehezebb belekötni.
2019. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!