Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

Mit gondoltok, melyik családmodell (volt) a legmegfelelőbb az emberek számára?

A régi világban, amikor még az apa egész nap dolgozott, és az anya látta el a háztartást és a gyerekeket, vagy a mai modern világ, amiben az anya is dolgozik, és az apa is kiveszi a részét a gyereknevelésben-gondozásban? Mit gondoltok hol voltak/vannak kevésbé túlhajtva az emberek, és melyikben boldogabbak?

jan. 15. 11:58  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Szerintem az ideális az, amikor mindketten dolgoznak és ugyanúgy kiveszik a ház körüli munkákból, gyereknevelésből is a részüket. (Csak Mo.-on ez ma valahogy úgy működik általában, hogy mindkét szülő dolgozik, aztán az apuka hazamegy pihenni, az anyuka meg foglalkozik a gyerekekkel, süt, főz, mos, stb..)

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/18Időpont jan. 15. 12:02 Privát üzenet
A boldogság relatív,attól mert a régi időkben a nő nem dolgozott nem feltétlenül volt boldog.Szerintem kifejezetten jó a mai modern modell,a gyerekek tudják,hogy van apukájuk is és nem csak anya csinál mindent otthon.Illetve a nőknek is jó kicsit kiszakadni az otthoni dolgokból a munka által.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/18Időpont jan. 15. 12:02 Privát üzenet

Szerintem jobb volt a régi. Időben nem dolgoztak többet csak ugye egyedül a férfi ment el otthonról. A nő pedig ott tudott lenni a kicsivel. Figyelt rá ha oviban vagy valahol baj volt egyből tudott menni.

Most ha van valami akkor gyorsan keresni kell valakit aki érte megy vagy elkérni magát a munkából. Ha nem helyben dolgozik akkor ugye még mire haza utazik. Aztán ha mondjuk de dolgozik meg délután a háztartás.

Így mind a 2 félnek kevesebb ideje és türelme marad a gyerekre

A válasz 37%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/18Időpont jan. 15. 12:04 Privát üzenet
Igen, a boldogság attól függ, ki melyik szerepben érzi magát. Személy szerint én is a másodikra szavazok. Úgy ézrem,így az apák felé is szorosabb kötelék alakul ki és a párok kozött is nagyobb az egyetértés,.empátia.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/18Időpont jan. 15. 12:05 Privát üzenet
Szerintem a legideálisabb: nagyszülők külön élnek, de be tudnak segíteni. Apuka dplgozik, anyuka pedig megteheti, hogy otthon legyen, vagy részmunkaidős állást vállaljon, amíg a gyerekek kisiskolások. A házimunka pedig közös. Egyik takarít, másik vásárol, gyerekekkel foglalkozok stb. Ez így lenne ideális. Nem azon görcsölni, ha köhög éjjel a gyerek, mi lesz a munkahelyen, kire tudom bízni...

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/18Időpont jan. 15. 12:18 Privát üzenet
Szerintem a legjobb a kommuna, amikor több férfi és több nő él együtt, a gyerekeket közösen nevelik és munkamegosztás van:)

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/18Időpont jan. 15. 12:27 Privát üzenet

Az, amikor egy nagy klán élt együtt, mint egy család, egymást segítve, közösen ellátva a gyerekeket, és a munkát.

Ott kezdett szétesni az egész, amikor magára maradt mindkét nem, és a gyerek egyedül az anyja dolga, senki nem támogatja, és a család fenntartása egyedül az apa dolga, és senki se segít.

Sokkal egészségesebb egy olyan törzsi közösség, ahol szorosan együttműködnek, senki se marad magára, osztoznak a terheken, de van maganszféra.

Ma is ezek a családok a legboldogabbak, ahol a nagyszülő segít a babával, az ovis körül, később a szülők neki segítenek, mikor legyengül vagy beteg lesz. Összejárnak, szoros kapcsolatot ápolnak.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/18Időpont jan. 15. 13:09 Privát üzenet

Szerintem a kettő között. Ha mindketten dolgoznak, de nem kell mindkét félnek 8-10 órás munkát végeznie, így van idő a gyereket oviba, iskolába vinni, tanulni vele. De nemcsak az egyik szülő feladata minden a gyerekkel kapcsolatban, és nemcsak egy szülő feladata a munka, pénz előteremtése.

A boldogság viszont nem ettől függ. Nagyon egyéni. Bármilyen modellű kapcsolat, házasság lehet jó és rossz is. Na meg mikor? Lehet, hogy az elején jó, de 20 múlva már nem.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/18Időpont jan. 15. 13:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz! :) Jöhetnek még válaszok, nem ítélem el egyik oldal nézetét sem, mivel nem vagyunk egyformák, és mindenkinek más az igénye. Én személy szerint a régimódi család híve vagyok, illetve attól sem zárkózok el, ha egy egész klán neveli a gyerekeket, mert így a gyerek többféle látásmód szerint fog felnőni, nem lesz szűk látókörű, képes lesz több irányban gondolkodni, ebben nem látok semmi rosszat.

# 9/18Időpont jan. 15. 13:13 Privát üzenet
Szerintem a legjobb akkor volt, amikor a háztartási fizetett segítség még magától érthetődő volt. Nem csak a gazdagoknak volt alkalmazottjuk, hanem csak a nagyon szegényeknek nem. Egy sima pesti bérház az 2,5 szoba hall. A félmszoba minden esetben cselédszoba. Ez a mindent magunk csinálunk nem működik. Munka után nyilván senki sem akarvtakarítani, és itt a gyereknevelés is munka. Régen, ha valakimkivitte a gyerekeket a parkba délelőtt (nem 1 gyereket) mire hazaért más megfőzte az ebédet. Ijesztően magas a válások aránya, pedig makunk választunkmpárt. Munka+gyerekek+háztartás kombót kb senki sem bírja, a házaspároknak nincs idejük egymásra, mindenki fáradt, kimerült.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/18Időpont jan. 15. 13:29 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Manapság a klasszikus családmodell elítélendő?
Ez esetben mi a legmegfelelőbb lépés? Szóbeli elállásnak van jelentősége?
Miért ítélik el azt a nőt, aki a hagyományos családmodell híve?
Én még lehetek jó anya, ha nem volt előttem rendes családmodell?
Mennyire gyakori az ilyen családmodell?
Mit tegyek? Hogy fog reagálni? Mi ilyenkor a legmegfelelöbb megoldás?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!