Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg ezt a helyzete...

Hogy oldjam meg ezt a helyzetet, volt már valakinek hasonló gondja?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Anyukámmal, húgommal és a nevelőapámmal élünk egy házban, aki azt mondta itthagy minket. A húgom a saját gyereke amúgy.

Ígyis szűkősen éltünk kicsit, de ezután kb. éhen fogunk halni. Az a baj, hogy van lakáshitelünk, sok (még 6 év), van mellette egyéb hitel is, plusz a rezsit így anyának kellene egyedül fizetni, így nem maradna pénzünk kajára. Anya is amúgy sokat dolgozik. Nagyszülőknek sincs pénz, albérletben laknak, rokonok se tudnak segíteni. Mivel én most végzek gimiben majd, nyártól tudnék dolgozni.

Szerintetek mit csináljunk? Én el tudnék menni valahova dolgozni?

A másik gond, hogy habár ez az “ember” állandóan mocskolódik anyával, anya nagyon szereti, és mondta, hogy ő abba beleroppan ha elmegy. (Ja és amúgy volt/van nője is, de arról csak én tudok).

Légyszi adjatok valamilyen tanácsot ebben a kilátástalan helyzetben.

18/L



2019. jan. 20. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
A hitel és a lakás kinek a nevén van?
2019. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

1. A fickó hadd menjen, anyád meg lépjen tovább!

2. A fickó a húgod után kell fizessen némi gyerektartást (persze, nem túl sok).

3. Nagyszülők ha elférnek, hozzátok költözhetnétek (ha közel laknak és jól kijöttök és az albérlet árát (akár kölcsönbe) fel lehetne szabadítani.

4. Meg lehet fontolni a ház eladását, kérdés, mennyi rajta a hitel, és a megmaradt pénzetek elég lenne-e egy kisebbre.

4. Valószínűleg igen, érettségi után így kénytelen leszel elmenni dolgozni - de a tanulást ne add fel. Gondolkozz levelező képzésben vagy pár év múlva tanulj tovább!

2019. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
A hitelt csak akkor fizesse anyad ha az o neven van, ha a hapsien akkor neki kell. Nem nagyon tudsz mit tenni de ha van noje akkor miert a penzt nezed ebben a helyzetben? Sajat anyadat alazza megfele ez a patkany es te vegig dokumentalod, es szoritasz hogy el ne menjen mert nem lesz penz. A hugod utan kellesz majd gyerektsrtast is fizetnie, es meg kell tanulnotok nagyon sporolni, masnak is megy tobb gyerekkel is akkor anyadnak is fog. Aztan nyaron meg elmesz dolgozni es segitesz. Inkabb elnek ugy mint hogy egy ember alazza az anyamat es a csaladomat. Meg zsarolgat hogy o bizony elmegy, menjen.
2019. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Adóstársak, szóval fele ház anyáé, a fele meg az övé. Az a baj, hogy van baj a fejével is, de anya lát benne jót is, hiányzik neki a szeretete...

Anya mondta, hogy ő nem lakik közösen egy házban a mamáékkal.

2019. jan. 20. 16:19
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
És gyerektartás még utánad is már!
2019. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*jár
2019. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt asszem fizeti az apám, aki külföldön él, 15000 forint.
2019. jan. 20. 16:33
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Elöször is, ha közös a hitel, akkor közösen kell törleszteniük is - azaz nem csak anyukádnak kell fizetnie, a felét az élettársa köteles.

Másodszor, ha a húgod az ö gyereke, akkor utána gyerektartást kell fizetnie.

Harmadszor, ha anyukád egyedül nevel benneteket, akkor megemelt családi pótlék jár neki.


Ezen kívül megoldás lehet esetleg a ház eladása és egy kisebb lakás vétele.


Te elvileg tudsz diákmunkát vállalni, de az iskolát semmi esetre se hagyd ott, mert azzal nem jutsz elöbbre te sem, meg anyukád sem, végzettség nélkül ugyanis csak minimális összeget keresel, ami nem igazán segít, a diákmunka viszont más kategória.


De a legokosabb, ha bemégy a bíróságra az ingyenes tanácsadásra - mindenhol van ilyen -, és ott kérsz pontos felvilágosítást, mert minden részletnek lehet jelentösége, amit itt nem soroltál fel, és a legtöbb válaszolónak eszébe sem jut

2019. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Elöször is, ha közös a hitel, akkor közösen kell törleszteniük is - azaz nem csak anyukádnak kell fizetnie, a felét az élettársa köteles."


Bár így lenne! Én nem vagyok banki szakember, de másként tudom.

Tudomásom szerint az adóstárs azt jelenti, hogy ha nem folyik be a pénz (a bankot abszolút nem érdekli kitől), akkor attól fogja behajtani, akitől könnyebben tudja. Ha mindkettőjüknek van bejelentett állása, akkor letiltják valamelyiktől. Ha az apa nem lakik otthon, állást változtat, netán külföldön dolgozik, akkor elég valószínű, hogy mindet az anyán hajtanak be. Akkor is, ha az anya a fele törlesztőrészletet becsületesen fizette tovább.

2019. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Na azert az a megemelt csaladi se tobb 10.000 ft. Nehany 1000 raadasul ha o befejezi a sulit mar nem fog ra sem jarni csak a kissebbikre.
2019. jan. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!