Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne behajtani a...

Hogyan lehetne behajtani a pénzt a kislány javára? Államnak nem lenne kötelessége kifizetni?

Figyelt kérdés

7éve szétmentünk a párommal, van egy közös kislányunk, viszont 7éve nem fizet gyerektartást, bíróság által van meghatározva az összeg, végrehajtás alá van téve de semmivel nem vagyunk előrébb.


Számlája nincs, zárolva van forint nem megy rá, végrehajtó visszaküldte h nem tudnak vele mit kezdeni.


Az összeg csak hónapról hónapra nő.



Tehát 2019ben aki gyereket vállal majd le sem szarja azzal nem tudnak mit kezdeni?

Bejelentett munkahely sincs, alkalmi munkákkal tartja fent magát.

Telefont nem veszi fel, kontaktot nem akar létrehozni.



2019. jan. 26. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Sajnálom, de nem tudom mit lehetne tenni. Elkeserítő hogy az elvált apáknál ALAP hogy csesznek gyerektartást fizetni.
2019. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
A behajtás sikertelenségéről szóló határozattal kellett volna már régen a bíróságra menni, 3 hónap után. Ezzel lehet indítani az államinmegelőlegezést, amit utána majd az állam behajt, vagy leüli, ha nem fizet.
2019. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, elvált apuka vagyok, 2 gyereket neveltem fel. Az első hónapban kaptam tartásdíjat, többet soha. Ez nem csak férfiakra jellemző, ez ember tipus. Az államit megpróbáltam, aztán belefáradtam. Papíron jól hangzik.
2019. jan. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt mondod szinte lehetetlen elintézni a megelőlegezést?
2019. jan. 26. 20:53
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Én feladtam, viszont így nem jött látogatóba. Nem bántam meg.
2019. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

#3 Ne hagyd magad, hajtsad be rajta mindenképpen!!!

Abba nem szabad beletörődni, hogy a férfit kisemmizzék, a nők meg éljék a világukat. Több apáról tudok, akik nem kapnak gyerektartást, de olyanról egyről sem, akik nem fizetnek. Látod a kérdező, még attól az embertől is követeli, akinek talán ennivalóra sincs pénze. Egyenlőség van, követeld hát te is!!!

2019. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Már nagyok, nincs rá szükségem. :-)))
2019. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen régóta nem fizet, ha sikerül is behajtani, akkor is csak 6 hónapra visszamenőleg.
2019. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Érdekes, hogy mennyire nem tetszik a nőknek, ha nekik kell fizetni. #3-ast felpontozták, engem meg le, csak mert azt mondtam, hogy hajtsa be.


#7 Nem arról van szó, hogy szükséged van-e rá. Ha jár, akkor követeld! Belőled még a vért is kiszívták volna, fordított helyzetben. A nőknek mindegy, hogy kell-e vagy sem, és az sem számít, hogy tudsz-e fizetni. Követelik, és kész.

2019. jan. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Na de akkor innen is lehet látni, hogy mégsem csak nőknek ítélnek gyereket hanem apáknak is.
2019. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!