Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen maradiak? Apám,...

Miért ilyen maradiak? Apám, nagyszüleim, nagynéném.

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy akárhányszor előjön a szex téma véletlenül, egyből mindenki azt mondja a családomban hogy "házasság előtt bűn a szex". Csak házasság után . Én szűz vagyok, de én nem így gondolkodom. Nincs barátom/nem is volt még. Csak szimplán úgy kérdezem hogy 16 évesen (annyi leszek egy hónap múlva ) ha lenne barátom akkor nem csinálhatnám? És nekik tuti nem mondanám el. Ilyet nem lehet, kiborulnának.

Szóval rossz hogy én nem vagyok ilyen "múltban elő"??


2019. jan. 26. 23:37
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
47%
Nem
2019. jan. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
55%

Esküvő előtt nincs szex persze és utána egy vadidegenhez hozzá mész ha nem jo semmi mert egy percet nem éltetek együtt nem volt bünős szex ,utána meg bün válni inkább kinlodj vele.. Persze 1800 ban ez modi volt.. Ilyen családban nyugodtan hazudj,és mielőbb függetlenedj,ne engedd h kényszerből kelljen vkivel házasodnod.. Vallásérülést érzek.. És nem mindenki ilyen korlátolt,ez nem kor függvénye. :)

58N

2019. jan. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%

Semmi bajod nem lesz abból, ha a barátoddal szeretkeztek esküvő előtt. Legalább látjátok, hogy működik-e a dolog köztetek és nem lutri lesz a házasság.

DE védekezzetek!!! Tizenévesen abortuszra járni nagyon nem móka, gyermeket nevelni meg aztán főleg nem. Ha okosan csináljátok nem lehet belőle baj.

2019. jan. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Ez jó. A szex jó. Élvezd.
2019. jan. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%
(Korombeliként mondom) Nem,nem lenne semmi. Az én szüleim is ilyenek,de már rengetegen csinálják házasság előtt is,DE 16 évesen biztos vagy benne hogy akarod? Nem azért,de általában az ilyenek 10 évvel később bőgnek,hogy szar volt az első,és nem voltak felkészülve rá. Szerintem egy 16 éves max. testileg van felkészülve,de na. Mondom ezt én úgy,hogy 16 vagyok és nem egy felnőtt szóval,nem kellene sietned sehova,a szex megvár 🙄
2019. jan. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
48%
Nem bűn, de elmesélem, hogy nagyon sokat fórumozok, és két tábor van a szexuális problémákat panaszló topicokban. Az egyik tábor az, akinek sose volt semmilyen negatív élménye, orgazmushiánya, stb., stb., no, és őbennük az a közös, hogy 20 éves koruk felett volt az első.
2019. jan. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
70%
"Szóval rossz hogy én nem vagyok ilyen "múltban elő"??" Attól hogy valaki nem kúr fűvel-fával még nem maradi, és attól nem modern hogy ku.rválkodik. Szerintem ezt a házasság előtt nincs szex dolgot ők sem gondolják komolyan, csak nincs kedvük egy terhes, nemibeteg kislánnyal kínlódni esetlegesen.
2019. jan. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem bűn! De védekezés az kell! Rengetegen vannak úgy, hogy házasság elött még egy baba is megszületik!
2019. jan. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonymousreview60 ***** válasza:
51%

Házasságra lépni azt megelőző párkapcsolatok és szex nélkül annyi, mint forgalomban vezetni vezetésórák nélkül. Ráadásul a kocsi is véletlenszerű, mert az első, amibe beleültél, már menni is kell vele. Ennyire ésszerű a rokonaidnak ez a gondolata.

A rokonaidnak ez a hozzáállása, a Biblia vonatkozó kitételeivel egy olyan kor és egy pásztornép maradványa, amikor még komoly erkölcsi probléma volt a házasság előtti szex, mert nagy volt a gyereknemzés/foganás kockázata, és az egyik szülő elvesztése válás/halál formájában súlyosan rontotta a gyerekek túlélési esélyét. Ma már ez elhanyagolható.

Régen ezek a házasságok jellemzően nem a szeretet miatt tartottak ki, hanem mert különben a szájára vette volna őket a falu, a nőnek szántást végző, a férfinak gatyavarró ember kellett.

Ha nincs házasság előtti szex, együttélés, akkor lehetetlen érdemben megismerni a magadat, hogy neked mire van szükséged, és a másikat, hogy meg tudja-e azt adni neked. Együttmaradni persze lehet, de minek. Ha neked gyümölcstorta kell, bármiyen, de ő csak csokitortát tud, esetleg azt is csak kétfélét, kell neked az a szakács?

2019. jan. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%

Miért lenne bűn? Örülök, hogy nekem nem ilyen szüleim vannak.

Ha védekeztek, akkor nem kell házasságig várni. Maga a szex is egy mondja annak, hogy megmutasd, hogy mennyire szereted (vagy pénzért, de az más téma :D)

16 évesen szerintem korai, de nincs is értelme várni teszem azt, 28 éves korodig, ha már 20 évesen van egy szerelmed.

2019. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!