Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudná kidobni a palit?

Hogyan tudná kidobni a palit?

Figyelt kérdés
Anyukámról van szó, aki már 15 éve, hogy odafogadta a házunkba a pasiját. Én már nem élek velük, jó korán elköltöztem a pasas viselt dolgai miatt, de anyunak csak mostanában kezdett valójában felnyílni a szeme, hogy neki sem jó ez. Viszont fogalma sincs, hogy mihez kezdjen, mostanra teljesen bebiztosította magát a párja, és amikor anyám felszólította, hogy költözzön el, ügyvédekkel fenyegetőzik, mert neki "joga" van a házunkban élni, mert papíron tudja bizonyítani, hogy ő fizetett egy csomó mindent pl felújításban az évek során. Anyu nem tudja kifizetni őt, és elköltözni nem akar a saját házából miatta. A pasas egyre elmebetegebb, agresszív, és zsarnokoskodik. Nincs köztük bejegyzett élettársi viszony, sem házasság, viszont a szomszédok szívesen vallanák, hogy életvitelszerűen ott élt az elmúlt években. Anyum egyre jobban tönkremegy lelkileg, emiatt fizikailag is, és nem tudom, hogyan segíthetnék neki.
2019. jan. 27. 18:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
93%
Karhatalommal kirakatni, aztán hozza nyugodtan az ügyvédjét, és sok sikert nekik a bizonyításhoz!
2019. jan. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Lehet hogy költött a házra, de ki kell számolni mi a több.

Az, vagy a nem fizetett albérleti díj. Mert ugye ingyen lakott ott.

2019. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom anyud neven van a haz, ő a tulajdonosa, esetleg haszonelvezoje. Innentol nyert ugye van. Sok helyen van ingyenes jogsegélyszolgálat, keressetek fel egyet, ne hagyjátok magatokat..
2019. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem fordul anyád egy ügyvédhez tanácsért ??
2019. jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Attól még, hogy fizette a felújítást és ott lakik egy ideje, a tulajdonos mondhatja azt, hogy nemkívánatos személy az otthonában és illegális lakásfoglaló. Simán ki tudja tenni anyukád.
2019. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Óvatosan kell kezelni a helyzetet, de: 1.Anyukád mindenképpen keressen egy ügyvédet. Érdemes megbízható ismerősöktől érdeklődni, nemcsak egyszerűen interneten keresgélni, mert sok rossz ügyvéd is van. 2. Egy legális trükk: anyukád minél előbb, a legnagyobb titokban ajándékozza neked a lakást, gyerek részére ez illetékmentes, írassátok át a földhivatlaban, aztán te szépen kirakod a pasit.
2019. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem számít, hogy a szomszédok mit vallanak. Számlával, ami az ő nevén van, kell bizonyítani, hogy tényleg fizetett értéknövelő dolgot a házban, de még akkor is simán kirakhatja anyukád, mivel ő a tulajdonos és haszonélvezője. Ne hagyja magát.
2019. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! 6-os, ez a második ötlet nem is lenne rossz, viszont a házon jelzálog van, így a nyakamba varrnám ezt a gondot. Anyum a ház egyetlen tulajdonosa (egyelőre). Az a baj, hogy anyum olyan kis gyáva, nem mer lépni, és sokszor nekem kell felmernem lelkileg, de sajnos ha önmaga nem lép, akkor helyette nem tudom megoldani ezt a problémát.
2019. jan. 27. 22:04
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
"Nincs köztük bejegyzett élettársi viszony, sem házasság, viszont a szomszédok szívesen vallanák, hogy életvitelszerűen ott élt az elmúlt években. " - tehát élettárak. Akkor ennek nézz utána a Ptk-ban, vagy beszélj egy polgári jogban járatos ügyvéddel...
2019. jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
Tulajdonos, és haszonélvezője is egyben? Ez érdekes, mert én még ilyenről nem is hallottam most akárki is írta ezt a választ. Kérdező!: Neked azt mondom ezzel ne foglalkozz, ha már nem laksz otthon. Viszont amíg anyukádat nem bántalmazza fizikailag súlyosan, addig nincs probléma. Viszont hacsak szimplán haszonélvezeti joga van a pasasnak az ingatlanban, akkor itt már azért nehezebb lesz a játék a jogi szempontokat tekintve, mert a haszonélvező igen széles jogkörökkel van felhatalmazva.
2019. jan. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!