Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tökéletes család csak utópia?

A tökéletes család csak utópia?

Figyelt kérdés

Én tényleg úgy éreztem, hogy tökéletes a családunk.És a gyerekek mosolya is ezt tanúsította. És nem rég kiderült, hogy valószínűleg megcsalt a férjem.tagad...de én már nem tudom mit gondoljak.a gyerekek azt hallják, amit kell...ez egyenlőre rendben is van így....velem is vannak gondok, de helyre akarok hozni mindent....a szemem előtt hullik szét a családom...és nem tudom mitévő legyek, hogy visszafordítsam ezt a folyamatot. a férjem, mintha...nem is erről beszélne, mikor ezt szóba hozom. itt egy "rendben, helyre hozzuk" duma már nem elég...lépni kell és tettekre van szükség. igaz szavakra, nem süket dumára, amit bárki mondhat.

és úgy érzem csak az én hibám...tényleg csak az enyém...csak ez bonyolult, hogy mindent leírjak...az 10 oldal lenne...

végülis csak az alap fenti kérdés érdekel...szerintetek?


2019. jan. 28. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

A tökéletes család elvben működhetne, csak nagyon sok az emberi tényező.


Ami a titokban való félrekufircolást illeti, az mindenképpen egy pernahajder dolog, egy konfliktuskerülő magatartásra vezethető vissza, miszerint fél a konfrontációtól, hogy szóljon, mit hiányol, vagy ha nem érzi már ugyanazt a tüzet, mint régen. Nem áll eléd, nem beszélget veled az esetleges problémákról, helyette más phuntzee-ba mártogatja a farkát. Ez kizárólag az ő felelőssége.


Ha Te úgy érzed, hogy mulasztásokat követtél el a kapcsolatotokban, és felelősnek érzed magadat, akkor meg kell a dolgokat beszélni, de ez a szőnyegalásöprés biztos, hogy nem jó. Az egyik félrekefél, a másik meg bánkódik, de nem ülnek le, ez sehová nem vezet. Ha súlyos, tényleg annyiféle párkapcsolati terapeuta és mediátor lehetőség létezik, hogy élni kellene vele.


De lesarkítva:

-elvileg létezhetne tökéletes család, ha az emberek nem változnának, vagy kommunikatívak maradnának

-a félrekefélés nem tolerálható

2019. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert te a gyerekeid mosolya alapján méred,mennyire vagytok tökéletes család, mások még normálisak...
2019. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Az enyém nekem tökéletes.
2019. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Igen, a tökéletes házasság, a tökéletes család abszolút utópia.

Ui. kéne hozzá egy tökéletes férj és egy tökéletes feleség. Én nem vagyok tökéletes ember, tehát tökéletes férj sem lehetek. És mint nem tökéletes férfi, szükségképpen aki engem elfogad, az sem tökéletes. Két nem tökéletes ember párkapcsolata természetesen nem lesz tökéletes.


Ugyanez vonatkozik a tökéletes munkahely, tökéletes főnök, kollégák, szomszédok c. elképzelésre.


És tapasztalatom szerint, akik kifelé (pl. FB-n) annyira tökéletesnek hirdetik a kapcsolatukat, ott van a legnagyobb lelki nyomorúság. Én épp ezért senkinek a házasságát nem irigylem. Ki tudja, mi van a sok mosoly mögött?

2019. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Létezik tökéletes, csak ez mindenkinek mást jelent.
2019. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Karena26 ***** válasza:
18%

Kedves kérdező!


Mivel nem írtad le konkrétan, hogy (szerinted) miben hiábáztál a házasságodban, ami a lehetőségét (!) hozta annak, hogy a férjed megcsaljon, így nehéz hozzászólni.


Ha szexmegvonás van a dologban, a férjed valami miatt nem jutott hozzá az igényei szerinti mennyiségű és minőségű szexhez (itt nem arra gondolok, hogy ő szerette volna popsiba, te pedig nem, ezért ment máshoz!), a te hibádból, tényleg van miért bűnbánatot tartanod. De a férjed esetleges félrelépésére ez nem mentség!!! De elkerülhetetlen volt...


Ha tételezzük, hogy mindketten hibáztatok, az 100%-100%!

A házasságotokat a legjobban ketten tudjátok őszinte kommunikációval, és a szükséges változások megtételével helyrehozni!!!

Sztem ne erőltesd megtudni, hogy tényleg megcsalt-e, mert csak tovább sérül a kapcsolatotok, és te is.

Most már mindegy is, ha igen, ha nem, mert a bizalom odavan, de ezt is teljesen helyre tudjátok állítani, ha nekiálltok közösen dolgozni a házasságotokon.


Sokszor könnyebb, ha egy megbízható, tapasztalatokkal rendelkező személy (házaspár) moderálja végig a teljes gyógyulási folyamatot.

Szívből ajánlom a 2=1 Családsegítő-és Házasmisszió önkénteseit!

Akkor is érdemes segítséget kérned, ha te helyre hoznád a dolgokat, változtatnál, de a férjed nem partner ebben egyenlőre!

Egyedül is meg tudod menteni a családodat, a házasságodat, szakértői segítséggel! ;)


Sok erőt, és kitartást kívánok ehhez, és boldog, kielégítő, élethosszig tartó házasságot Nektek! :)

2019. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem utópia, hanem mese. Éppúgy, mint a tökéletes boldogság. A valóságban középút van mindig a rossz és a jó között. Az pedig a benne résztvevőkön múlik, hogy melyik oldal dominál inkább (meg persze a véletlenen is).
2019. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

A kérdésed alapján te valamiért kitaláltad, hogy megcsal a férjed - de bizonyítékod nincs, csak legfeljebb valami pletyka. A férjed tagadja - de ha az egész csak rosszindulatú sz***keverés, akkor nincs mit bevallania.

Te viszont jobban hiszel ezek szerint valakiknek, mint a férjednek - és EZ AZ, ami probléma!

Ha sokáig gyötröd szerencsétlent, akkor ne lepödj meg, ha tényleg lelép!

2019. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!