Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt valaki akinek rossz...

Van itt valaki akinek rossz gyerekkora volt, de szerencsére felnőtt korára sikeres, égedett ember lett?

Figyelt kérdés

A gyerekkorom rossz volt. Tele nelkulozessel, ugyanis szegények voltunk.a családban volt alkoholista,es állandó veszekedés. Az iskolában kikozositettek. Lenéztek,nem voltak barátaim. minden napom csak egy szenvedés volt. Még gyerek voltam, kerestem munkát, így próbáltam magamon segíteni.akadt abból is 1-2 rossz.

Mostanra már elkoltoztem otthonról, van munkám, és párom is, aki motivál.ugy érzem, jó felé haladok.

Tehát a kérdés az lenne, hogy más is amint elkezdte élni a saját életét, úgy érezte, végre kiszabadult abból a förtelemből, amibe gyerekkorában bele volt kényszerítve?


2019. jan. 28. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Még nem önállosodtam teljesen, de nekem is nehéz volt a gyerekkorom, általános iskolába sokszor kinéztek mert szegényebbek voltunk akadt egy két barátom aki hasonló "sorsu" volt..közép iskkla elfofadobb volt oda könnyebben illeszledtem be, aztán 17 lettem elkeztem dolgozni előszőr kiéltem mindent amiből hiányom volt rengeteg ruhát vettem magamnak szépészeti szerek stb, rá 2 évre meg lett a jogsim és egy kisebb autóm is, iskola mellett nyári/hétvégi munkából, közben anyukám nehezen de egyre feljebb tudod lépni a munka helyén és úgy 3 éve gyökerestűl fordult minden hála az égnek jó írányba..Tehát teljesen elégedett vagyok eddigiekkel, remélem így is marad és sikerülni fognak a terveim..22/N
2019. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Karena26 ***** válasza:
100%
Igen.
2019. jan. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Ütöttek-vertek minket, kiforgattak mimdenünkből, éheztünk, putriban laktunk. Alkesz nevelőapa, les.arom bűnseged anya. Van boldog családom és vállalkozásom. Alakul az élet.
2019. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, visszanézve csoda, hogy most ilyen életet élek. A gyerekeim olyanok, akikre írígy voltam a családjuk miatt iskolásként. Mondjuk ehhez nagyban hozzájárult a párom, nélküle nem biztos, hogy ment volna. Az exemmel képtelen lettem volna rá.
2019. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Gyerekként mi is szegények voltunk, és alkoholista anya mellett nőttem fel. Sok verést, és még több éhezést éltem át. Nem hiába menekültem 17 évesen el a szülői háztól. Szakmát szereztem, és azóta is dolgozom. Ma már negyvenes éveimet taposom. Sikeres, és elégedett vagyok.

Külföldön élek, jó munkahelyem van. Csodás magyar férjem van aki még 18 év után is lesi minden gondolatomat. (ő is szegény családból, és egy zsarnok apától szenvedett) De a gyerekkori nélkülözéseknek ma is megvan a hatása. Pl: gyerekként sosem nyaraltunk, se wellness, semmi. Nyári szüneteim a beton panel lakótelepen zajlottak. Talán ezért is imádunk utazgatni. Évente 2x megyünk valami egzotikus helyre (kedvencem Thaiföld, sokszor voltunk ott) Sokszor hétvégente elmegyünk 2 napos túrákra , hogy jobban megismerjük az országot. Mivel gyerekként sok mindent nem kaphattam meg, sokszor éhesen feküdtem le. Ma felnőttként sok olyan haszontalan dolgot veszek meg, amire gyerekként vágytam nagyon. Képes voltam az ebay-en moncsicsit venni mert gyerekként nem kaptam meg. Sokszor ha megyek boltba, és megkívánom veszek édességet, cukrot. (pedig nem vagyok oda érte) A gyerekkori álmaimat most élem ki. Ennek a hátránya, hogy gyűjtögető is lettem mert sok üveggolyó, ékszerek, csatok, és rengeteg divatos, pólók birtokosa lettem. Szerencsére anyagilag is megtehetem. Ami még megmaradt a beteges félelmem, hogy éhezni fogok.

2019. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hanem a férjem. Nagyon rossz gyerek kora volt. Majd mihelyst tudott elment dolgozni. Amire szüksége volt mindig megszerezte magának. Majd főállása lett előszőt közmumkásként majd mostmár a szakmájában dolgozik (villanyszerelő) de válal maszek munkákat is. Igy lett neki jogsija autója és még nagyon sok mindene. Megmondom őszintén nagyon büszke vagyok rá. A szememben ilyen egy igazi erős férfi és arról még nem is írtam,hogy milyen jol néz ki! :)
2019. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi van itt pár emberrel. Ez volt az elsö ilyen jellegű kérdésem. Nem írtam sosem, hogy a szüleim csicska munkát végeznek, mivel nincs apukám. És sosem akartam színész lenni,nagyokos.
2019. jan. 28. 19:37
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Szegények voltunk, apa sokáig alkoholista. Mára saját lakás, középvezetői pozíció egy multinál, bejártam a fél világot, hejehuja. Mi kell még. Ki lehet keveredni bármilyen kakából, barátnőm nálamnál is sokkal rosszabb helyzetből lett háromdiplomás nő milla feletti nettóval (Magyarországon).
2019. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Hatalmas áldozat (a fiatalságod és húszas éveid) feláldozása, de ki lehet mászni.

Vedd úgy,hogy 10 évvel nehezebb az életed, ha nehéz helyzetből jössz és ne feledd, hogy te kijutsz, de a 99% ott ragad.

2019. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

na de azért az is egy szint, ha az illető egyáltalán túl tud lépni a gyerekkori traumáikon.

ismerek olyan kemény lelki sérüléseket, amelyek kompletten megakadályozzák az illetőt, h előre lépjen és haladjon, mert egyszerűen akkora volt a shock neki, h megrekedt azon a szinten.

összetett kérdés ez.

2019. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!