Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élsz vagy bármely...

Külföldön élsz vagy bármely családtagod/rokonod? Hol? Mivel foglalkozol/foglalkozik? Mennyire elviselhetőa család hiánya?

Figyelt kérdés

2019. jan. 29. 21:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Angliában élek lassan 11 éve. Férjem, és felnőtt fiam is itt él. Otthon már csak a 2 testvérem, és családja van , ők nagyon hiányoznak. De hála az internet csodájának napi szinten tudunk videóhívással beszélgetni.
2019. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem élek külföldön, csak a fővárosban, de így is szinte teljesen elszakadtam a rokonságtól, családtól. Pedig csak alig több mint 2 órányi útra vannak.
2019. jan. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Külföldön élünk, családostól. Nem messze a hazától, Bécsben vagyunk, így sűrűn haza tudunk járni. Otthon is, itt is élnek rokonaink.
2019. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Németországban élek a férjemmel és a féléves fiammal. Anyukám nem láthatja az egy szem unokáját csak 4-5 havonta, a szíve szakad meg ... és az enyém is. Dolgozunk, jól élünk, de a család nagyon hiányzik.
2019. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szintén Anglia. Évente egyszer járunk haza. 12. évet tapossuk. Házat vettünk, kinn maradunk, de mikor hazamegyünk, mindig hónapokat azon agyalunk, hogy valahogy haza kéne menni....rossz ez így is úgy is.
2019. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
6 eve Svajc. Mar gyermekunk is van, o mar itt szuletett. Hianyzik a csalad, de ez van.
2019. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Anglia,hegesztő vagyok.Egyedülálló vagyok 13 éve,így számomra természetes.A szüleimmel skype-on tartom a kapcsolatot,évente 1-2 alkalommal megyek haza,csak miattuk.
2019. jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Thaiföld/ Kho Samui. 7 éve élünk kint fiammal, párommal. Hiányzik a család nagyon. Skype beszélgetések kicsit körülményesek, de megtudjuk oldani. 2-3 évente hazalátogatunk 2-3 hétre is. Ahogy előttem is írták, olyankor mindig eldöntjük, hogy végleg hazamegyünk. ( van Budapesten lakásunk, lenne hova visszamenni) Testvéreim, párom testvére is voltak már kint, és még jönni akarnak. Szerintem minél több időt tölt az ember távol a hazájától, a szíve visszahúzza.
2019. jan. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Karena26 ***** válasza:
67%

Az öcsém 7 éve él Londonban, ott képzeli el a jövőjét, ott akar letelepedni, házat venni.

Sajnos nem tudott megélni itthon a jó szakmájából (kőműves), úgy, hogy 14-15 éves kora óta mester mellett dolgozott. Azért ment ki, hogy többre vihesse, mint itthon. Vitte is!!! :) Nagyon büszke vagyok rá! Hiányzik, de jobb neki, hogy kint húzza az igát heti 7 nap (!), alkalmazottként, és vállalkozóként, itthon csak zülött.

Hatalmas árat kell fizetnie a kiemigrált, vagy külföldön dolgozó magyaroknak! Az öcsém az első 1-2 évben napi 1-4 (!) órás telefonkapcsolatban volt az apukájával, mindent tőle kérdezett, hogy mit hogyan csináljon - gyakorlatilag műfater koordinálta a kinti életét évekig!!!

Aztán jött a videotelefonálás napi szinten, mostanra heti 1-2 hosszú beszélgetésre, és napközbeni rövidebb üzenetváltásokra redukálódott a dolog. Évente 1-2 alkalommal jönnek haza a barátnőjével 2-3 hétre "lazulni".

Az öcsém nagyon megküzdött a honvággyal, főleg, mivel úgy ment ki, hogy csak 1-2 szót tudott angolul. "Háttérország" nélkül nem tudta volna végigcsinálni a beilleszkedés éveit. Sokat segített neki, hogy 1-2 év után kivitt magával egy magyar lányt.

Én úgy tudnám összegezni a külföldi munka és emigrálás kérdést, hogy szerintem nem éri meg az a sok lelki szenvedés, elhagyatottság, magány, rabszolgamunka azt az anyagi többletet, kényelmet, jólétet, mint amit nyújtani tud. De ez az én véleményem egy nem túl hosszú, de kínkeserves külföldi munka után. Mindenkinek más az értékrendje. Mindenki el tudja dönteni, mi a fontos az életében. Itthon maradni, és "kimenni" is rengeteg lemondással, küzdelemmel járhat, csak tudnunk kell mérlegelni, hogy mi az az ár, amit még ki tudunk, és érdemes kifizetni egy látszólag (!) magasabb életszínvonalért. Egy biztos: keményen meg kell fizetni az árat, ha külföldön dolgozunk.

2019. jan. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, biztos a honvágy a legnehezebb része. Én is készülök külföldre a párommal, nagyon jól keresnénk. Viszont nem szeretném, hogy anya a leendő unokáját három havonta vagy évente egyszer lássa.
2019. jan. 30. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!