Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a hugomat,...

Hogyan vehetném rá a hugomat, hogy kezdjen el munkát keresni?

Figyelt kérdés

Hárman élünk együtt, a hugom, édes anyám és én.

Én a sulit követően egyből munkába álltam, ezzel együtt betöltöttem a családfentartó szerepet...


A hugom lassan második éve munkát "keres". Ez alatt elvégzett 2 okj-szakmát de sokra nem megy velük. Besegít a háztartásba, de ezen kívül csak itthon ücsörög.


Többször is felvázoltam már, hogy jobb lenne a helyzet ha a hugom is dolgozna, de úgy látom folyton süket fülekre találnak a szavaim...


Anyám leszázalékolt, az egészsége sem az igazi szóval tőlle nem várnám el a megoldást természetesen. Sajnos ő is hibás, mert nem noszogatja a lányát, letudja annyival az egészet, hogy -"nehéz manapság munkát találni és amúgy is jó hogy besegit a hugom a háztartásba"...


Talán én vagyok a barom, hogy eltűröm az egészet...

Kissé "folytónak", kilátástalannak érzem a helyzetet... Már ott tartok, hogy semmi megtakarításom sincs...



2019. febr. 2. 19:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bocsi a szedett-vedett fogalmazásért.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(Ez lemaradt az előbb).

2019. febr. 2. 19:20
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Segíts neki munkát keresni. Aki két év alatt nem talál semmit, azzal vagy hatalmas gondok vannak, vagy egyáltalán nem is akar talalni. A pénzcsapot tessék elzárni, anyádnak segítesz, oké,a hugodat egyáltalán nem kotelesseged eltartani. Persze segít az ember,amíg tud, de mindennek van határa,a saját jövődet veszelyezteted azzal,ha az összes pénzed egy feneketlen kútba dobalod..
2019. febr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy X összeget minden hónapban tegyél le és ha marad kap a hugod ha nem akkor nem.

Szép fokozatosan lekell szokatni arról hogy más tartsa el.

Hány éves a hugi?

2019. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

1. Próbálj neki te. Mond hogy nézd ott van egy munka bla bla bla.


2. Ha ez sen akkor mint az előző. Leraksz x összeget ha kigutja kifutjaha nem nem.De sem.ifélekepp ne adj még többet!


3. Ha ez sem akkor mond meg x hónapon belül elköltözök találj munkát,mert en nem fizetek mert nem lakok ott.

2019. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Én minden hétre szereznék neki 2-3 ajánlatot, és meglátogattatnám vele a cégeket. Mindegyik ilyen eseményről kifaggatnám, h kiderüljön, kamuzik-e. Ill. a cégekre is rátelefonálnék, bement-e a meghallgatásra a tesóm. Természetesen segítenék neki az önéletrajzírásban, meg az egyéb adminisztrációs tevékenységekben. Esténként megkérdezném, h mit tett ma a pozitív jövőjéért? Hadd magyarázkodjon ő, ne te légy, aki "bántja".


Kitartást és sok sikert mindhármótoknak.

2019. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

"és amúgy is jó hogy besegit a hugom a háztartásba"

Ez egy nagy bla-bla.


Én munka mellett is ellátom a "háztartást".

Sőt. Sokan vannak akik munka mellett tanulnak, gyereket nevelnek és nem csak besegitenek a háztartásba.


Én is csak azt tudom mondani, hogy el kell zárni a pénzcsapot.


Bár ha anyukát 24 órás felügyeletre szorul, akkor tényleg jó ha van otthon vele valaki.

2019. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk költözz el. Anyukádnak mennyi a bevétele? Kap rokkantnyugdíjat?
2019. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%
Elveszem a hugod. Egy gonddal kevesebb. 24f
2019. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9%

Nő,most mit vársz,h dolgozni akar,ők nem szeretnek,élősködnek családon fiu teson,pasikon.. Biztos nem tartanám el..

40F

2019. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
9-es. Gratulálok a mai adag nőgyűlöletedhez. Ügyes voltál. Kapsz egy kekszet.
2019. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!