Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megoldani az...

Hogy lehet megoldani az alábbi, étkezés miatti problémákat?

Figyelt kérdés

Szóval én egyetemista vagyok, de most vizsgaidőszak van, így itthon vagyok.

Az a probléma (egyik része), hogy vagy napokig ugyanazt kell ennem, és anyám nekem rinyál, hogy romlik ránk a kaja, vagy nincs mit enni itthon.

Konkrétan 2-3 napig (reggelin kívül) ugyanazt a főtt ételt eszem sokszor, mert megfőzi, és rajtam kívül senki sem eszik belőle kb. Apám hülyesége, hogy alig eszik, vagy bezabál mindenféle hideg élelmet fél liter tejjel, és kész, nem zavarja, hogy ott van a főtt kaja, képes napokig kb napi 1x enni mindenféle hideg ételt. A testvérem és a pasija sokat dolgoznak és nincsenek itthon, így az ebédet máshogy oldják meg (nem visznek itthonról, mert "elfelejtenek"), vacsorára pedig sokszor vesznek valahonnan kaját/rendelnek, mert "annyira megkívánták". Tehát áll a hűtőben a kaja, és nekem kell ugyanazt ennem napokig, és így is marad egy adag, ami megy a kutyának, mert 4-5 étkezés után már nem bírom ugyanazt megenni, és anyám nekem panaszkodik, hogy ott a kaja a hűtőben, dobjuk ki, romlik ránk, aztán alig főz emiatt.

Másik lehetőség pedig az, hogy bezabálnak mindent, és nekem nem marad étel, a hűtő pedig üres, de nem is szólnak, hogy ez elfogyott, venni kellene. Se egy vajkrém, se egy sonka, hogy legalább egy szendvicset tudjak csinálni, a fagyasztóben semmi mirelit kaja nincsen, amit csak bedobok a sütőbe, csak nyers húsok, zöldségek, de ezt most ezért ne csináljam meg, amaz pedig a hétvégére ezért és ezért van. Ilyenkor mehetek el a boltba, ami egy órát vesz el tőlem sajnos, hogy legyen mit ennem. Ez szokott reggelire is előfordulni, hogy késő éjjel bezabálja apám/tesóm a hideg élelmet, felkelek, és akkor derül ki, hogy nincs semmi, így csak reggel derül ki az egész. Venni persze egyikőjük sem megy el a boltba, így megint megy el egy órám azzal, hogy mehetek bevásárolni.


Egyszerűen kiidegelnek ezzel. Vagy napokig ugyanazt eszem, vagy nincs mit ennem. Amikor az egyetem városában vagyok, ilyen sosem fordul elő, mindig van mit ennem, hiszen úgy vásárolok/főzök magamra, tudom, hogy mikor van időm boltba menni, olyankor úgy vásárolok, hogy minden legyen.

De itthon ugye nincs így, és nem igazán engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy 1 órát vásárolgassak miattuk hetente többször, mikor egy szigorlat vár rám 2 hét múlva.

Ha nem jövök haza, akkor meg megy a rinya, hogy mért nem vagyok itthon, olyan keveset vagyok itthon, jöjjek haza, mennyire hiányzok. De hazajövök, és ez van.


Mi az istent csináljak? Annyira elegem van. Vagy mindig éhes vagyok, vagy nonstop ugyanazt eszem, nekem rinyál anyám a kaja kidobása miatt, másnak nem mondja, tesóméknak is csak viccesen szólja meg, hogy miért kell megint éttermi kaját enni, apámnak nem mond semmit.

Mit tegyek? Már azon gondolkodom, hogy nem érdekel mit mondanak, nem fogok hazajönni, max havi 1 hétvégére.



2019. febr. 4. 13:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Havi 1x tesó ahogy elolvastam jobbat nem tudsz.
2019. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen átérzem a helyzetedet... Én biztosan nem mennék haza, csak mikor "van időm". Ez a legidegesítőbb, mikor beosztod az idődet a tanuláshoz, mások meg beleszarnak... Kitartást!
2019. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem, hogy a "főzzetek kisebb adagot" tanács nem opció, mert ha kis adag főtt étel készül, akkor érdekes módon mindenki azt akar enni, és abból se jut nekem. :D
2019. febr. 4. 13:46
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha jól értem, apukádnak akár nem is muszáj főzni, anyukád meg így is-úgy is főz. Én a helyedben magamnak főznék egyetlen adagot minden nap, vagy amit szeretsz, abból két napra valót. Ez nem feltétlenül komolyabb pluszköltség, hiszen ennyivel nyugodtan főzhet kevesebbet anyukád. És innentől nagy ívben mindegy lenne, hogy mi lesz azzal az étellel, amit anyud főz (nem gonoszságból írom). Ha a többiek felfalják együltő helyükben, neked az is mindegy, ha egy hétig áll a hűtőben, az is a többiek dolga, mert a te adagot nincs benne.


Ha komolyan megbeszéled ezt anyukáddal, és ő tényleg a te adagoddal kevesebbet főz ezentúl, akkor nyugodt szívvel mondhatod neki, hogy ne neked panaszkodjon, nem neked főzött.


Amúgy nagyon megértelek, én sem lennék szívesen sem konyhamalac, sem más módon kiszolgáltatva az egész családom kényének-kedvének.

2019. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Főzz te
2019. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

Itt a családdal lesz gond,a kaja a tünet,ha én főznék és megaláznának h éttremből hozatnak,elgondolkdnék h ennyire szarul főzők,v ennyire szarnak telibe? És többet nem főznék semmit,mindenki eszi amit óhajt..

40N

2019. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha én veszek/csinálok valamit, azt is képesek nyugodt szívvel eltűntetni. Ha meg nem akarok adni belőle, én kapom meg a "ne legyél irigy, tudunk még főzni" szöveget. Külön tárolni nem tudom az ételt.
2019. febr. 4. 13:57
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Hát az én magamnak főzött kajamat nem enne meg előlem senki az biztos! Rendezz jelenetet, csapkodj, ha megeszik a kajadat. Minden egyes alkalommal. Majd leszoknak róla.
2019. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Egyébként anya nagyon nagyon jól főz.

Tesómék inkább belesz*rnak a helyzetbe, mert ő most épp a helyi hambistól akar ennyi, akkor a helyi hambistól fog enni, hiába van itthon olyan étel, amit szeret. Megkívánta, kész, azt akar enni, akkor azt is eszik.

Apám meg... apám egy elviselhetetlen ember, ha nincs főtt étel akkor rinyál, hogy nincs főtt kaja és éhes, ha van főtt étel akkor csakazért sem eszik belőle, csak hideget. Néha pedig nekiül a lábasnak és bezabál belőle, arra pedig nem gondol, hogy a másiknak is hagyni kéne.

(Már évek óta nincs a szüleim között semmi, csak a hitel miatt kb össze vannak láncolva még, de szerencsére nemsoká kifizetik és mehetnek a külön dolgukra.)

2019. febr. 4. 14:03
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem mennék haza,itt semmilyen család nincs,anyut mindenki leszarja még a kis tesó is..

36N

2019. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!