Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Járt már úgy valaki hogy...

Járt már úgy valaki hogy személyes okok miatt külön kellett költöznie a családtól? Milyen lett/ mennyit romlott a kapcsolatod a pároddal/ gyerekkel?

Figyelt kérdés
Szóval.. korábban jött a gyerek mint kellett volna,ami nem is baj örülök hogy vállaltuk mert nekem nem lehet több, és kiköltöztünk külföldre,gyerek iskolás,apja se messze dolgozik és vissza kellene jönnöm érettségit/1-2 szakmát még szerezni hogy jobban megálljunk a lábunkon,férjem nem örül neki,de támogat persze mert számomra tényleg fontos lenne,nem egy tugyi-mutyi fajta .. tudna gondoskodni a gyerekről ebben biztos vagyok,az kizárva hogy családostól jöjjünk vissza,mert tényleg nagyon jó helyen vagy az albi,meg jószágok is vannak,közel van a munkahelye és szereti is csinálni meg nem beszélve arról hogy itteni" fizetés megint más, meg a gyereknek se lenne jó,mondta is hogy szeret itt lenni osztálytársak.. meg nehéz ez a beilleszkedési dolog meg tényleg ezek meglennének úgyis jönnénk vissza szóval ilyen téren feleslegesnek látom.Kapcsolatot stabilnak érzem,de a gyerek miatt agonizálok rajta nagyon hogy viselné,meg mennyire ha nem lennék itthon huzamosabb ideig.
2019. febr. 6. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is külföldön az érettségi egy kalap kakit se ér. Épp úgy, ahogy a legtöbb szakma se. Többet érsz vele, ha neki allsz intenziven a nyelvet tanulni és ott max valami szakmát mellé.
2019. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem ott teszed le az érettségit és a szakmát?
2019. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

NEm értelek, minek akarsz MO-ra jönni tanulni, amikor nem itt élsz és nem is akarsz visszajönni.


A gyereknek egész biztos sokat ártana,de a párkapcsolatotok is veszélybe kerülhet, és mindezt értelmetlenül, semmiért akarod kockáztatni!


Értelesmebb lenne ott, ahol éltek, valami végzettséget/szakmát szerezni, akkor nem kell a gyereket meg a párodat otthagyni. Föleg, hogy ha ott akarsz élni/dolgozni, akkor a magyar végzettség (mármint ha egy magyar érettségit annak lehet egyáltalán tekinteni), nem ér semmit, semmivel sem vagy elörébb, mint most.

2019. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért akar visszamenni, mert szinte semmit nem beszél az adott nyelven, nem tudna elintézni semmit az ottani tovabbtanulassal, szakmaszerzéssel kapcsolatban. És inkább a könnyebb utat választja, ahelyett, hogy ráfeküdne a nyelvre.

Kérdező, Angliában élek, le se szarják az érettségit, ha én azt mondom, hogy szappant készíttem, itthon kotyvasztom, abból akarok megélni, akkor azt fogok készíteni, annyira leszarják a papírokat. A szakma nem árt, de ehhez felesleges hazacuccolni. Sokkal jobb kint tanulni, könnyebb is.

2019. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Érettségi és szakma utanna fogja a nyelvet beszélni. Plusz két eset lehetséges: vagy xart se ér a magyarorszagi szakma, vagy hitlesittetni kell és ennek alapja a megfelelo szintű nyelvvizsga
2019. febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek? Miért nem tudsz ott vállalni állást? Miért nem tanulsz inkább nyelvet, sokkal többet érsz vele? Itt 2 év az érettségi levelező tagozaton!
2019. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek iskolas, akkor minimum 4 eves.
2019. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aztán milyen szakmát szeretnél? Valami gyorstalpaló OKJ-s f0$t ami kb.semmire való. Mennyi időre tervezel hazajönni? Mert amit itt felvázoltál az 2-3év.
2019. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen 2-3 lenne ez az egész,tisztában vagyok hogy az érettségi itt nem sokat jelent de ezt inkább én akarom,mert le tudom tenni,(nembeszélve arról hogy folyamatosan kapom rokonoktól hogy még ez sem ment.. mindenki másnak meg igen..) és arra is igen hogy nem megy annyira a nyelv mint kellene.... ezért is jönnék vissza szakmákért,ciki nem ciki gyerek tolmácsol sokszor.. persze ezt az egészet nem úgy lenne hogy nem néznék a családomra addig havonta-2 havonta persze visszamennék hozzájuk,azt is meg tudnánk oldani

ezért várnék még válaszokat ilyen helyzetben ki mit tenne.

2019. febr. 18. 13:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Megkaptad a válaszokat. Totál feleslegesen cuccolsz haza 2-3 évre. Amúgy melyik ország?
2019. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!