Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem, már...

Mit tegyek, ha úgy érzem, már nem áll biztos lábakon a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok együtt a párommal. A kapcsolatunk második hónapjától együtt is élünk, én költöztem hozzájuk. Anyósommal, apósommal, és a sógornőmmel osztozunk egy háromszobás házon.

Nem tudom, hogy a kapcsolatunk mikor ingott meg. Körülbelül augusztusban történhetett, bár néhányszor korábban is voltak köztünk veszekedések a párommal, legtöbb esetben azért, mert a volt barátnőjéhez hasonlított, aki egy bárcás, többször megalázta, és megcsalta a páromat a kapcsolatuk alatt. Én egy házias, türelmes, de törekvő lány vagyok, céljaim vannak az életben, amit a párom nem mondhat el magáról. A kapcsolatunk másfél éve alatt összesen 1 hónapot dolgozott. Előtte, és utána is egyetlen dolog érdekli, mégpedig a számítógép. Velem sosem beszélget, inkább a haverjaival szokott mikrofonon, vagy telefonon, miközben játszanak a gépen. Gyakorlatilag sehová nem járunk együtt, még boltba sem. Semmivel, és senkivel nem törődik, főként velem nem. Egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor kérdezte meg, milyen napom volt a munkahelyemen. A fizetésemből nem kell lakbért, vagy rezsit fizetnünk, anyósomék szinte megtiltották. Mégsincs soha pénzem, mert gyakran a hétvégi ebédekhez én vásárolok be, illetve a párom minden dolgát ezen felül én állom.(ruha, nasi, mindennap kóla, elektronikus cuccok, stb) Havi 112 ezret keresek, heti 40 órát dolgozom (4 napot), TB-m nincs, mert nem vagyok bejelentve, egy-két hónapon belül tervezek váltani, de nem vagyok biztos benne, hogy ezen a környéken maradnék.

Most előállt egy helyzet, amelybe nem szeretnék komolyan belebonyolódni. Mint olvastátok, picit gyerekes a párom 25 éves kora ellenére, nem dolgozik, csak teng-leng. Most felvehetnénk egy hitelt, amiből meg tudnánk venni a szomszéd házat. Havi 43 ezer forint kb. a törlesztőrészlet. Végre lehetne saját konyhám, egy fészkünk, ahová akár gyermeket is vállalhatnánk (amit ő egyáltalán nem szeretne, abszolút elzárkózik ettől), eljegyezhetnénk egymást, stb. (a jegygyűrű megvan, úgy tudom. Mégsem látok esélyt rá, hogy valaha is odaadná, mi több, nem vagyok benne biztos, hogy elfogadnám, ha odaadná)

Nem tudom, mit tegyek. Após-anyós örül, hogy ilyen lehetőségünk adódna. Én csak menekülni szeretnék, hiába szeretem a párom, úgy érzem, ő nem gondolja velem komolyan, mert akkor legalább dolgozni elmenne. Nem szeretném egész hátralévő életemben eltartani, és ráadásul gyakorlatilag ugye semmibe vesz. Mit tegyek? Hogy mondjam meg, hogy képtelen vagyok belevágni vele egy olyan dologba, egy adósságba, amiből leghamarabb 15 év múlva szabadulhatok?


25/L



2019. febr. 6. 15:03
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Tovább fűzve a gondolatmenetet, oké, meglesz a ház, esetleg terhes leszek. Ő nem dolgozik, én meg a terhesség utolsó hónapjában, meg utána nem fogok tudni dolgozni menni nyilván, akkor hogy lesz fizetve a törlesztőrészlet? Majd anyósomék kifizetik, hogy otthon tudjak maradni pici gyerekkel, mert a párom nem képes elmenni dolgozni, vagy majd élünk a támogatásokból, ami azért nem nagy összeg? Én ezt nem akarom.
2019. febr. 6. 15:13
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen kérdés, ami bennem felmerült, hogy MIÉRT vagy egyáltalán egy ilyen alakkal, aki nem foglalkozik veled, nem dolgozik és te csak azért kellesz, mert ingyen szex is van, te meg rá költöd a pénzed??????


Ha van egy kis eszed, akkor sürgösen otthaygod és nem mégy bele még egy hitelfelvételbe is, aminek az a vége, hogy fizetheted a részleteket, ö meg továbbra is csak élösködik rajtad - te meg ettöl kezdve nem tudsz semmit tenni, mert ezzel odaláncoltad magad.

2019. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél hülye! Nehogy felvedd a hitelt! A "párod" meg csak kihasznál. Mikor veszed észre? Nem tartanám el az biztos. Az, hogy a hétvégi ebédekhez bevásárolsz, az szerintem belefér, mivel rezsit sem kell fizetnetek. A "párod" egy lusta disznó. Szerintem menj el onnan, de ne a szomszéd házig...
2019. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
Mit tegyél? Szakíts...találni fogsz sokkal jobbat, akivel szilárdan építheted a jövődet.
2019. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha még 15 évig szeretnéd eltartani az ingyenélő, lusta párod akkor csak csináld. Én ennek a magánakvaló alaknak már rég búcsút intetem volna.
2019. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Mit keresel egy olyan kapcsolatban, ahol kihasználnak, megaláznak és nem törődnek veled? Mit szeretsz egy olyan alakon, aki így bánik veled, mint ahogy más a kutyájával se szokott? 25 éves vagy, ennyire nem lehetsz elkeseredett vagy naiv, nem hiszem el, hogy ennél nem jobb egyedül.
2019. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de te normális vagy???

Minek vagy vele? Gyerekről hallani se akar, te tartod el, és tojik a fejedre. Beszélgetni nem hajlandó veled.

Az, hogy nem stabil a kapcsolat, egy igen finom megfogalmazása annak, hogy össze se kellett volna jönni ilyen link alakkal.

Nem hiszem el, hogy ez volt a legnormálisabb, akit össze tudsz szedni.

Ezt még olvasni is megalázó volt.

2019. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
A kapcsolatunk elején tele volt tervekkel. Tettrekész volt, és a tenyerén hordozott. (Abban az időben én is munkanélküli voltam, talán 3-4 hónapig, akkor hagytam ott a munkahelyem, hogy ide költözzek) Aztán én elvégeztem egy tanfolyamot, és a vizsga másnapján már dolgoztam. Ez tavasszal történt. Ő ledolgozta azt az 1 hónapot, és ennyi. Nincsenek tervei. Szidja anyámat, gyakran mondja, hogy el lehet takarodni.(például ha megkérem szépen, hogy mondjuk ágyazzon be) Reggel fél hétig ébren van, este 6ig alszik. Engem nem hagy aludni, röhög, dumál egész éjszaka. Én meg fél 9-re mehetek dolgozni reggel. Én sem tudom, miért vagyok még vele. Szeretem, és azt hittem, miattam megváltozik, de tévedtem. Kutyából nem lesz szalonna.
2019. febr. 6. 15:20
 9/45 anonim ***** válasza:
97%
Akarod magad ehhez a családhoz kötni? Ha külön is költöznétek, függtök majd apóséktól, s az összezördülésnek meg lesz az esélye. Egy gyermek anyagilag is, érzelmileg is próbára tesz egy stabil kapcsolatot is. Erre az éretlen pasira gyermeket szülni, s a menekülés lehetőségét is elzárni magadtól? Na, nem.
2019. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést ki sem írtam volna, annyit sem ér a "párod", hogy az ujjaidat koptasd. Tudod a választ szerintem
2019. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!