Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a sz*rkavaró...

Tényleg én vagyok a sz*rkavaró amiért őszintén beszélgettem a volt férjem élettársával? Nem akartam bekavarni a kapcsolatukba.

Figyelt kérdés

A volt férjemmel nem nagyon tartjuk a kapcsolatot. Gyerektartást fizet, néha beugrik a gyerekekhez, de ennyi. Az élettársával viszont most néhány hónapig egy munkahelyen dolgozunk és ebédszünetben összefutottunk a konyhában. Kedves nőnek tűnt és amikor felajánlotta, hogy beülhetnénk valahova beszélgetni én belementem. Látásból eddig is ismertük egymást, de addig köszönésen kívül nem nagyon beszélgettünk egymással. A beszélgetésen szóba kerültek a gyerekek is, nekem 3 van (2 a volt férjemtől), ők meg most várják a másodikat. Ezzel meg eljutottunk odáig, hogy valamit furcsának talál a fiuk fejlődésében és a védőnő a korai fejlesztőhöz irányította őket. Én erre kiböktem, hogy ez nem olyan meglepő, hiszen a mi gyerekeinkkel is van kisebb-nagyobb probléma. Kicsit még beszélgettünk, adtam neki néhány tanácsot meg telefonszámot szakemberekhez és teljesen nyugodt hangnemben elköszöntünk egymástól. Néhány nappal később a volt férjem beállított és elküldött melegebb éghajlatra, hogy mi ütött belém, miért akarom tönkretenni a kapcsolatát, miért nem tudom befogni a számat stb, persze nem ilyen szép szavakkal fogalmazott. Kiderült, hogy a beszélgetésünk napján a barátnője jól beolvasott neki, hogy egy hazug, megbízhatatlan alak és 2 nappal később hazacuccolt a fiukkal együtt a szüleihez.


Én nem akartam így bekavarni nekik, de nem tudtam, hogy titok, hogy mi van a fiainkkal. Csak az igazat mondtam el és rá nézve semmi becsmérlőt nem mondtam. Volt anyósom azóta hívogat, hogy milyen sz*r alak vagyok, soha nem szeretett stb.


Mégis, mit kellene most csinálnom?


2019. febr. 8. 19:05
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A barátnője azóta betegszabin van és csak annyit kért, hogy hivatkozhasson rám/ránk az egyik dokinál, aki a gyerekeimmel is foglalkozik. Bizonyára rosszul tettem, de beleegyeztem. A többi történésről nem írt egy szót sem.
2019. febr. 8. 19:09
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rosszat nem tettél, nincs okod semmi lelkiismeretfurdalásra!
2019. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Ezt a barátnővel kellene megbeszélned. A volt anyóst pedig elküldeni melegebb éghajlatra.
2019. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

De miért? A volt férjed eltitkolta a betegségét? Mi a baja?

Lehet, hogy pl. egy autistának én sem szülnék gyereket...

2019. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%

Magyarul:

Szarok a volt férjed génjei, autizmus stb. örökölhető betegséget titkolt el a mostani barátnője elől. Neked is csinált 2 beteg gyereket, meg a Nőnek is. Hááát szép férj mondhatom, ilyen dolog birtokában nagyon önző beteg gyerekeket nemzeni...


Valószínűleg remélte az új nőnél egészségesek lesznek, hát rácseszett. A szegény nő gondolom a veled való csevej után rájött, hogy a pasi tudatosan átverte.

Én is mérges lenék ha a barátnőm családjában örökölhető szellemi vagy fizikai betegség lenne és nem tájékoztat, hogy józan döntést hozhassunk, mérlegelhessünk.


Az viszont dicséretes, hogy felülemelkedtél és kommunikáltál a jelenlegi nővel, egyáltalán nem gáz,sőt! Segítsétek is egymást, ha jól kijöttök.

A férj és anyós mindketten agybetegek látszik, fel se vedd nekik a telefont.

Ugyanis neked nem kötelező irányába a kommunikáció, ellenben neki kötelező a gyerektartást fizetni.

2019. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
99%

Nem te vagy a bűnöd. A volt férjed követett el nagyon súlyos hibát.


Milyen betegségekről van szó?

2019. febr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%

Az exed a szemét aki nem szólt előre a párjának, hogy gyerekvállalás esetén előfordulhatnak gondok.

Szerintem simán fel is jelenthetné emiatt a barátnő. Agyam eldobom, milyen emberek vannak!

2019. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%
Készül a jövőnk....
2019. febr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Konkrétan senki nem bizonyította, hogy a gyerekek problémája genetika eredetű, csak feltételezik a szakértők. A volt férjem testvérének is hasonló a gyermeke. Szerencsére nem olyan vészes a probléma, szellemileg épek, de azért rányomja az életünkre a bélyegét. Idegrendszeri éretlenség, ami először a mozgásfejlődésükben mutatkozott meg, aztán a fejlesztés és a torna ellenére is továbbgyűrűzött. Beszédfogyatékosság (nem beszélnek érthetően, bár szervileg ezt semmi nem indokolja; hallásuk ép), ügyetlenebb mozgás, ADHD/autizmus gyanú, rossz szem-kéz koordináció és még sorolhatnám. A barátnője fiánál most a beszéd hiánya az ami felkeltette a figyelmet, meg az, hogy kis ügyetlen, tehát mindenen esik bukik, elejt dolgokat és 200%-on pörög folyamatosan... 3 évesen az én fiaim is ilyenek voltak.
2019. febr. 8. 20:10
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

Az exférjed gondolom az anyjától örökölte kiváló génjeit, hogy így reagált az exanyós...

Neked semmit sem kell tenned, normális beszélgetés volt, az exed pedig szólhatott volna már rég, hogy az új asszony felé titkolózik és megkérhetett volna rá, ne beszélj vele erről. Meg van róla a véleményem, képes ilyet tenni a párjával... A gyerekeknek pedig már sokkal előrébb lenne a kezelése, ha nem így viselkedik.

Szerintem tartjátok a kapcsolatot, segítsetek egymásnak.

2019. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!