Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apai láthatás akadályoztatása...

Apai láthatás akadályoztatása esetén mit tehet az apa?

Figyelt kérdés

Elvált szülők vagyunk. A gyermekünk az anyánál lett elhelyezve (Magyarországon ez nem csoda!).

A láthatás mondhatni zavartalan volt addig, amíg a bíróság a vagyont is meg nem osztotta. A vagyonmegosztás nem az anyuka szája íze szerint végződött. A láthatással a problémák onnantól kezdődtek. Az anyuka teljesen ellenem hangolta a gyermekünket, olyannyira, hogy ő már nem is kíván beszélni sem velem.A gyermekünk abban az életkorban van már, hogy a bíróság meghallgatná egy esetleges perben. De, mivel extrém módon ellenem lett fordítva, így semmi esély olyan vallomást nyerni tőle, ami könnyítené a helyzetemet.

Gyámhatóság, Családvédelmi szolgálat nem tesz semmi érdemit az ügyben. Anyuka élvezi a helyzeti előnyét, nem is hajlandó kompromisszumra.

Ilyenkor mit tehet egy apa, aki apai szeretetből törekedne a rendszeres kapcsolattartásra.

Az az érzésem, hogy az anyának kizárólag jogai vannak, az apának meg csak is kötelességei.

Törvényes út járhatatlan.

Mindenkitől azt a tanácsot kapom, hogy legyek türelemmel, az idő úgyis "visszahozza" a gyermekünket hozzám is.

Nem tudom...

Ami biztos, hogy nagyon szeretem a gyermekünket és nagyon szeretném, ha rendeződne a láthatás békés úton.

Köszönök minden választ!



2019. febr. 11. 11:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%
Jaj Jaj gonosz nők....
2019. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
22%
Persze ,a gyerekek mind hülyék, a nők meg mind gonoszak.... És minden férfi hószárnyú angyalka.
2019. febr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
23%

Èn azt gondolom ha a gyerek érezné az apai törödést akkor ez nem alakult volna ki.


Heti hányszor hívod fel a gyerekedet, heti hányszor mész érte az iskolába viszed külön foglalkozásra, heti hányszor segítesz neki házit írni?

2019. febr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem.

Nálunk a rokonságban anyuka nem teheti meg, hogy akadályozza a láthatást, pedig ott apuciról pszichológus mondta ki, hogy nemnormális és agresszív, a gyereket pedig már bántalmazta. Mégse tehet semmit az anya, kényszerítve van, hogy adja oda a gyereket annak a .....-nak, nem védheti meg tőle.

El nem tudom képzelni, hogy mi van nálatok, hogy normális vagy, mégse tehetsz semmit. Anyukának van jó ismerőse a gyámnál vagy a családvédelemnél?

2019. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Egyből az apát támadjátok!

Ugyanilyen volt az én anyám is, apámmal 3 évig nem találkoztam miatta!

Utána fokozatosan álltak vissza a dolgok, már felnőtt voltam, amikor apám elmesélte az ő szemszögét a válás kapcsán.

Rendbejött a kapcsolatunk, sajnos ő már nem él, anyámnak sosem fogom megbocsátani, hogy tönkre tette a viszonyunkat és elvette a gyerekkoromat.

Kitartás, mindig gondoskodj az ünnepekről, és a hétköznapokról, bármilyen elutasító is, te próbálkozz azért.

2019. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%
Nyomorult ország ez, nyomorult emberekkel....Tisztelet a kivételnek! Én is ezzel szívtam gyerekként, rossz helyre helyeztek, felnőttem ugyan de mint a gomba, vertek, aláztak...Senki nem tett persze semmit. Amint lehetett eltakarodtam onnan.
2019. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

A mi apánk is azt hitte, hogy anya ellene fordított minket, mert előtte vele is beszéltünk és ő is ott volt a programokon, amikor szintén beszélt hozzánk.


De aztán bumm, jött a válás, ez nem lett muszáj, apa folyton ugyanazt csinálta, mint régen, kikérdezett, hogy elég jók vagyunk e tanulásban és rendrakásban, megnézte az ellenőrzőnk és a szobánk.. Nyilván volt mindig hiba benne, ezért kaptuk a leszidást. Ebből állt az az egy két láthatás, ami után nem akartunk menni.


Anya csak annyit mondott, hogy "apátok nem fizet gyerektartást és megcsalt". Ezek tények voltak és apa viselkedésével együtt épp elég volt ahhoz, hogy ne akarjunk vele találkozni, de a tudatáig ez nem jutott el.


Most 10 évvel később ugyanúgy gondolom, mint akkor, nem volt benne manipuláció. Viszont már azt is tudom, hogy anya rengeteget tehetett arról, hogy tönkrement a házasságuk és szintén nem jeleskedett az anyaságban, 2 bolond ember került egymás mellé..


Nem biztos, hogy az anya tehet arról, hogy a kamasz gyerekeid nem akarnak veled lenni.

2019. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%
Kerdezo miert jarhatatlanok a torvenyes utak? Olyan nincs hogy meg van itelve neked a lathatas es anyuka nem engedi. Raadasul ha abban a korban van hogy van dontesjoga akkor nem kell senkinek se manipulalni mert egy ilyen joru gyermek erzi hogy ki szereti ki torodik vele es ki nezi az erdekeit. Ebben a sztoriban valami santit, ez nem kerek amit leirtal.
2019. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%
Miért lett mindenki lepontozva?
2019. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Ah, de naivak vagytok. Simán lehet befolyasolni egy gyereket, akármilyen koru és akármilyen jó is volt a kapcsolat.

Egy megjátszott telefonbeszélgetés anya és a legjobb barátnője között, amit a gyerek "veletlen" meghall és amiben épp arról van szó, hogy az apa megfenyegette. Par megjátszott idegosszeroppanas apa miatt, apro negativ megjegyzesek , stb. A gyerekek egyértelműen jobban kötődik ahhoz a szülőhöz, aki neveli, így alapesetben kétségbe sem vonja, hogy az igazat mond.


Kérdező, csak az marad, hogy feljelentést teszel minden alkalommal, amikor a gyereket nem engedte el az anyja.

2019. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!