Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most hogy is van?

Ez most hogy is van?

Figyelt kérdés

Családi vállalkozásban dolgozok bejelentve. Fizetést nem kapok hanem a lakás amiben barátnőmmel lakunk az is a családomé, a rezsijét fizetik. Sok dolgot kapunk kaja stb..


Meg szüleim fizetnek nekem megtakarítást így azt mondják a "fizetésem" is az h ők fizetik. Na most én nem kértem h fizessenek megtakarítást nekem. Így most akkor én v ők fizetik? Mert más előtt úgy mondjak h ök tesznek félre nekem 31f


2019. febr. 12. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Ez nagyon gáz. Gyakorlatilag a lekötelezettjük vagy. Így sosem leszel önálló. Kérd meg, hogy adjon kimutatást, hogy mennyi a bejelentett fizetésed, mennyi a rezsi, a kaja, amit költenek rád, mennyi megtakarítást fizetnek a nevedben.

Mondanám, hogy csapj az asztalra, hogy ezentúl majd te intézel mindent, de egyrészt fogalmad sincs, mit hogy kell, és akkor utána megkapnád, hogy látod fiam, amíg mi intéztük neked, addig minden rendben volt, de te csak elszúrtad az egészet. Ilyen módon nem egészséges, hogy a szüleid a feletteseid is. Kellene másik munkahelyet keresned, és önállósodnod.

2019. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Hát így elég nehéz megmondani hogy azt se tudjuk ha kapnal fizut mennyit keresnél. Lehet kimenne az összes fizetesed rezsire meg kajára, aztán 1000ft megtakaritasod se lenne , ha így nézed valóban ok fizetik ezt is.
2019. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Olyan 120körül kap tesóm így sztem én is
2019. febr. 12. 11:17
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Ezt már többször megkérdezted, beszélj velük, hogy ne "támogassanak", hanem adjanak rendes "fizetést", amit úgy osztasz be, ahogy neked tetszik, mert így csak "eltartott gyerek" vagy.
2019. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Karena26 ***** válasza:
100%

Te vagy a szemeddel leszázalékolt boltos fiatalember.

Nem fogunk tudni semmi újat mondani ugyanarra a problémára.

2019. febr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Fogod magad, keresel más melót, aztán kalap-kabát mész otthonról és éled az életed...
2019. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Már bocs, de ez olyan, mint régen a rabszolgatartóknál. Ellátás, lakhatás van, de pénzt szabadon nem használhatsz fel... Ez nagyon durva.

És abba legalább van beleszólásod, hogy pl. kaját miket adnak?

2019. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
15%

Fogadd el, hogy a szüleid segítenek és szeretnek téged.

Ezután pedig mondd meg nekik, hogy kevesebbet rakjanak félre neked, hogy a jelenben is maradjon elkölthető pénzed, vagy pedig elégedj meg azzal, hogy van hol laknod rezsivel együtt támogatva, és keress plussz munkalehetőséget, hogy több szabadon felhasználható pénzed legyen.

2019. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Csak igy olyan furán erzem magam h hiaba dolgozok fizetést nem kapok a kezembe fizikailag.
2019. febr. 12. 11:59
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

És most 31 évesen jutott eszedbe, hogy fel kellene nőni?


Ez nagyon gáz, semmi önállóság, ők fizetnek mindent, a fizetésed se kapod meg.

Gondolom kényelmes, de 31 éves felnőtt vagy, nem egy gyerek. A barátnőd ezt hogy viseli?

2019. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!