Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám főzne, takarítana...

Anyukám főzne, takarítana nálunk. Hogy állítsam le? Eredetileg csak a babára kellett volna vigyáznia

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz most a kislányunk, anyukám vigyáz rá heti 3 délelőtt. Ő ajánlotta fel, mert imádja a picit, a kicsi is őt, amúgyis htb. anyukám, tehát emiatt nem kellett felmondania, vagy bármi. Örültünk neki, mert így legalább tudom, hogy jókezekben van a baba. Viszont amit csinál, az sok. Van segítségem a háztartásban, egy hölgy jár hozzánk takarítani, vasalni, nyaranta a kertet is rendbeteszi. Elégedettek vagyunk vele nagyon, de anyukám kitalálta, hogy küldjük el, majd csinálja ezeket ő. Viszont nekem nagyon furcsa lenne, ha ő húzná az ágyneműnket, mosná a ruháinkat, stb. És teljesen rápörgött erre, most azt figyeli, hogy szerinte a hölgy nálunk mit csinál "rosszul", konkrétan a nyomában van, ha nálunk van. Meg is kérdezte tőlem, hogy nem-e bízunk benne, vagy nem vagyunk elégedettek a munkájával? Mikor már évek óta itt van, és sosem volt gond...

2019. febr. 12. 11:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Van néhány ilyen anya. Én is már kaptam azon anyámat, hogy takarít az otthonomban, pedig semmi ilyesmi nem lett megbeszélve.

Komolyan mondom, minden rossz szándék nélkül, hogy ez valami betegség lehet...

2019. febr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Vagy csak szeretné, ha rajta lenne a figyelem. Ha hasznosnak érezné magát. Ha szükség lenne rá. Lehet úgy érzi, hogy ő lefutotta a köreit, nincs már sok szükség rá és ezt nem tudja feldolgozni.
2019. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
11%

Hát ha ennyire akarja csinálni, miért nem te mosod a koszos bugyogodat, és huzod az ágynemüdet az anyád meg ha akarja csinálja a többit.


Nekünk is van segítségünk, de soha nem engedném, hogy a koszos bugyogonkat mossa.

Mi pakolunk össze, és ö porol, fürdöt takarít, poszívozik, abalkot pucol, vasal, de bugyogót nem mos, söt a gyerekenek is maguknak kell össze pakolni. Tudják hogy ha kedden reggelre nincsen rend akkor a takarító mindent amit a földön utban talál zsákolja is be...


Nekem is szokott anyám néha átjönni és föz, meg néha felmos, vagy porszívozik ha kell.

2019. febr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem a "koszos bugyogó" a lényeg, egyszerűen nem szeretném, hogy ő itt pakoljon, takarítson, vagy főzzön. Mert ez a mi otthonunk, ő inkább csak unokázzon.
2019. febr. 12. 12:01
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám is próbálgatta amikor sikerült külön költöznünk... reggel 6 előtt már szólt a csengő+ajtódübörgés" épphogy kinyitottam a szemem.. és hú ő mosogat húú de nagy kosz van" tralala olyan hisztit kivertem a 2. alkalomkor.. és még neki állt feljebb,úgy kellett felhívnom a férjem hogy jöjjön haza és segítsen kitoloncolni mert ezt nem bírom idegileg,elég volt hallania a párbeszédet, csak úgy dülledtek a szemei meg még fenyegetett hogy ezt meg ezt így meg úgy ne felejtsem el... eltelt kb 3-4 hét és mintha mi sem történt volna
2019. febr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
utolsó vagyok, meg kell neki mondani ő vendég nempedig bejárónő! lehet hogy más örül az ilyen látogatásoknak te viszont nem! ha nemérti és elkezd takarítani mondd neki menjen el,az a te dolgod vendégnek hívtad nem megy neki nem baj, de ha nem akar összeveszni akkor még van választása stb.. szóval ezt ki lehet fejteni mégjobban több mondatban,csak megérti-előbb/utóbb.
2019. febr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

El kell mondanod neki, hogy téged kellemetlenül érint, hogy édesanyád bejárónőként dolgozna nálatok. HÁl'Siten, hogy ezt megengedhetitek magatoknak, a bejárónőnek is fontos, hogy kapjon munkát, anyukád pedig unokázzon. HA babázás mellett el lehetne látni maximális szinten egy háztartást, akkor eleve nem lett volna szükséged a bejárónőre. Tehát azzal kéne talán érvelni, hogy amit a házimunkával töltene, az a babával töltött idő rovására menne.


Ha ebből nem ért, és erőszakoskodik, akkor viszont le kell mondanotok a bébicsőszségről is. Azt ugyanis nem tudod megakadályozni, hogy amikor a babával van, és ő mondjuk alszik, addig ne serénykedjen, ha kell, ha nem.

2019. febr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
98%

Nem értem az ilyen anyákat.Én 56 éves vagyok, tudják a felnőtt gyerekeim hogy tűzbe mennék értük és unokáimért is, bármikor bármiben számíthatnak rám.

De ha hozzájuk megyek, ami nem túl gyakran van,játszok a gyerekekkel, beszélgetünk.Soha eszembe nem jutna hogy hozzáfogjak mosni, takarítani.Nem azért, mert lusta vagyok.Tudják, hogy szívesen megcsinálnám, ha mondanák.Volt már rá példa.De a lányom azt mondta,nem cselédnek néz.Mikor beteg volt, viszont kérte hogy vigyek ebédet, vigyázzak a gyerekekre, mert nem bírja most.

Anyukád túlságosan otthon érzi magát nálatok, túl sokat enged meg magának.Túl sokat megengedtél neki kezdetektől, emiatt ha vissza akarod fogni, abból sértődés lesz.

Nekem nagyon jó a kapcsolatom a felnőtt gyermekeimmel és párjukkal is, talán azért, mert semmibe soha bele nem szólok,véleményt is csak akkor mondok, meg tanácsot, ha kérik.Nem telepszem rájuk.Élem a saját életem is.És nem azért mert nem imádom őket, pont azért, mert imádom.

Anyukád is jobb lenne ha nem háztartásbeli lenne és csak ti jelentenétek neki a társaságot, hanem elmenne dolgozni, lennének munkatársai, külön élete, elfoglaltsága, hobbija, vállaljon valami önkéntes szociális munkát, lépjen be klubba, járjon tornázni, kirándulni, vagy mit tudom én.

2019. febr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Én anyám is ilyen.Lejött, egy percig nem unokazott,csak hogy:miért nincs kivasalva 100 százalékos simasagra a fuggony,miért nincs elmosogatva miért van a sutobe zsíros serpenyo meg a kis fa...m.Mindig ez volt mindig.De módszeresen csak akkor jött ha a férjem nem volt itthon csak akkor basz.atott.Egyszer megelegeltem elsirtam magam a férjem előtt ő meg megmondta hogy többet itt nem látja szívesen.Azóta se volt anyum,már vagy 5 eve
2019. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%
ez valami női felmenői betegség lehet. barátoméknál most van látogatóban a nagymama (másik országban lakik) és folyamatosan takarít a felnőtt lányánál (pedig nem koszos hely). nemtudom nekem eszembe se jutna másnál takarítani ha nem kérnek meg
2019. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!